Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Kvitová po rozchodu zářila. Se Šafářovou ohromily na večírku před French Open

Autor: pan

Neprožívá lehké období. Není to tak dávno, kdy Petra Kvitová místo se soupeřkami na kurtu bojovala se zákeřnou mononukleózou, letos v lednu se po sedmileté spolupráci rozešla s trenérem Davidem Kotyzou, před nedávnem navíc vypadla z TOP 10, kde se držela více než pět let. Vše završil rozchod s hokejistou Radkem Meidlem, kterému vrátila snubní prstýnek. Teď však už česká tenistka zase září. Na hráčské párty před druhým grandslamem roku na Roland Garros, který startuje už v neděli, se česká jednička předvedla v plné kráse.

Petra Kvitová prožívá životní období, které si v ničem nezadá s horskou dráhou. Výkony na tenisových kurtech připomínají aprílové počasí a ani v osobním životě to není zrovna nebe bez mráčku.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka svůj život začala letos měnit opravdu z gruntu. Nejdříve zmiňovaný rozchod s koučem Davidem Kotyzou, který ji dovedl mezi tenisovou elitu, pak rozchod s hokejistou Meidlem .

„Nehledejte za tím žádnou senzaci. Ale náš vztah prostě nebyl poslední dobou takový, jak jsme si představovali. Nedával nám to, co bychom od něho čekali,“ uvedla Kvitová. Za rozchodem ostře sledovaného páru tak dle všeho stojí profesionální kariéry obou sportovců a minimum společně stráveného času.

Petře Kvitové to v černých šatech náramně slušelo
Petře Kvitové to v černých šatech náramně slušelo

Na tradiční hráčské párty před French Open však Kvitová působila naprosto uvolněným a sebevědomým dojmem. Mezi tenistkami jí v nesporném půvabu zdatně konkurovala Lucie Šafářová , která tenisový svět ohromila právě před rokem na Roland Garros, kdy došla ve dvouhře až do finále, čtyřhru spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou ovládla.

Stranou pozornosti nemohla uniknout ani šampionka French Open z roku 2008 a bývalá světová jednička Ana Ivanovičová.

V naší galerii se můžete podívat na další hvězdy bílého sportu, které se na slavnostní párty představily.