Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno 17°C

Šíbr Pelta jako herec ve Čtvrtníčkově reklamě: Taky mám hlad a žízeň!

Autor: nem

Není sláva jako sláva. Té pozitivní si exšéf fotbalového svazu Miroslav Pelta (54), obviněný ze švindlu s dotacemi, v posledních letech moc neužil, zato té negativní má habakuk.

Jablonecký šíbr se poprvé osobně vynořil v reklamě na povinné ručení kumštýře Petra Čtvrtníčka . Dostal se do pře s firmou Klikpojištení a podle všeho chce od ní peníze.

Ta scénka obletěla republiku. Pelta tentokrát ve spotu na Čtvrtníčkově mobilu sype hlášky a grimasy, které umí jen on. Jo, je to vtipné a úsměvné, protože věta „Mi volal Pelta“ se díky divadelnímu kusu Ivánku, kamaráde, holt stala součástí české lidové tvořivosti.

Ovšem jablonecký šíbr by asi chtěl, aby to bylo i drahé a něco z toho pro něj káplo. „Míra se samozřejmě přihlásil o autorská práva na tu větičku nebo na svoje jméno a říkal: Hele, já tady na severu mám taky hlad a žízeň. Jako s tím Lábusem to je dobrý, ale tady jde o jiné peníze,“ popsal Peltovu reakci Petr Čtvrtníček v Ušáku Jaromíra Bosáka . „No tak jsem mu dal kontakt, ale nevím, jestli už se dohodli na nějakou munici,“ dodal herecký, režisérský a scenáristický mág.

Jasně že jde o prachy a možná i o to, že Pelta si finální efekt reklamy představoval jinak. V současné době je celá ta šlamastyka na mrtvém bodě. Bafuňářův právník Bronislav Šerák se společností Klikpojištění, jež od Čtvrtníčka spot koupila, rokuje.

Ve středu však Blesku sdělil pouze toto: „Nějaká jednání probíhají, ale nezlobte se, v souladu s dohodou s protistranou nebudeme nic komentovat.“ Zdá se, že zatím je Miroslav Pelta »o hladu a žízni«…

„Slyšíme se?“ Fotbalový bafuňář Miroslav Pelta se stal hvězdou reklamního spotu Petra Čtvrtníčka
„Slyšíme se?“ Fotbalový bafuňář Miroslav Pelta se stal hvězdou reklamního spotu Petra Čtvrtníčka