Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Bortí se sny nových majitelů. Co nadělí Slavia Tykačovi k jubileu? Krach pracháčů!

Autor: om

Daniel Křetínský (48) by mohl vyprávět, jaká kalvárie ho potkala, když investoval do fotbalové Sparty a zatoužil sbírat tituly. Nově to zažívá liberecký majitel Ondřej Kania (31) a zklamání patrně nemine ani slávistického Pavla Tykače (59).

Po remíze na Spartě se titulové šance Slavie, kterou od Číňanů letos převzal miliardář Pavel Tykač, smrskly na teorii. Slavii, která vypadla i z poháru, podle všeho čeká sezona bez trofeje, zkrátka neúspěch. Ke všemu Tykač má ve středu šedesátiny, snad je prožije ještě aspoň v naději…

Jisté však je, že fotbal umí dělat kruté schválnosti! „Cílem je aspoň pět titulů během následujících deseti let,“ prozradil po jeho příchodu ředitel Tvrdík. Jeden rok se zdá být v tahu. Přitom sportovní úspěch staví Tykač na rozdíl od Číňanů, kterým šlo především o to, aby klub byl ekonomicky soběstačný, mnohem výš!

Jen počkej!

Liberec, který od Ludvíka Karla převzal ambiciozní Ondřej Kania, přišel po dvou prohrách s Teplicemi v prostřední skupině o Evropu o poslední naději na Konferenční ligu. Ten skončí už na sto procent s prázdnou.

Oklikou zpět ke Křetínskému, jehož Sparta má blízko k druhému titulu v řadě: Spartu pořídil (tehdy ještě pro investiční skupinu J&T) v červnu 2004 coby čerstvě mistrovský klub. „Hlavní prioritou je dosažení sportovního úspěchu,“ řekl tehdy.

Od té doby získala jen pět titulů přičemž před minulým mistrovským ročníkem se devět let snažila vyhrát ligu marně. Křetínský byl jako vlk, který marně honí zajíce v kresleném seriálu Jen počkej! Zdá se, že tuhle roli už poslal dál.

Nový majitel Liberce Ondřej Kania už teď s Konferenční ligou počítat nemůže.
Nový majitel Liberce Ondřej Kania už teď s Konferenční ligou počítat nemůže.