VIP Sport

30. října 2017 • 14:35

Pochovali trenéra sester Plíškových: Poslední game Jana Bedáně (†66)

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Game, set, match, life, Bedáň! Tak dnes vyprovodil v brněnském krematoriu na věčnost rodinný přítel Leoš Vanžura znamenitého tenistu a ještě lepšího trenéra Jana Bedáně (†66). Kouče, který do světového tenisu přivedl sestry Karolínu a Kristýnu Plíškovy.Smutečního řečníka poslouchala se slzami v očích nejbližší rodina. U rakve vzpomínaly i dcery Lucka a někdejší šampionka Dája, kterou táta přivedl až na 16. místo žebříčku WTA. Bohužel, zemřel náhle.

Na komorní rozloučení přišli kamarádi z tenisu i z milovaného golfu, hlavu v síni klopilo také několik spolužáků. Za brněnské sportovce se u katafalku poklonila třeba olympijská medailistka Šárka Kašpárková.

Jan Bedáň byl výtečným tenistou. Mezi dospělými vyšplhal na 4. místo československého žebříčku, vyhrál Galeův pohár a spolu s Martinou Navrátilovou se stali i mistry ČSSR v mixu!

Bedáň se kvůli bolavému ramenu během pár týdnů přeškolil z praváka na leváka, podle potřeby pak ruce střídal. Soupeře tím přiváděl k zoufalství! „Jáša, jak mu všichni říkali, měl i jeden z nejlepších forhendových volejů na světě,“ připomněl kamarád Vanžura.

Věnce a kytice k rakvi trenéra Jana Bedáně položili kromě rodiny hlavně přátelé ze sportu.
Věnce a kytice k rakvi trenéra Jana Bedáně položili kromě rodiny hlavně přátelé ze sportu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze