VIP Sport

6. října 2018 • 18:13

Belgické prokletí? Další mladý cyklista (†23) zemřel na zástavu srdce!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0

Na srdeční zástavu zemřel další mladý belgický cyklista. V 23 letech skonal v pátek večer doma Jimmy Duquennoy z druhodivizní stáje Aqua Protect Veranclassic. V jejích barvách měl startovat v neděli v podzimní klasice Paříž-Tours."Ve středu jsme se spolu vraceli domů z Münsterland Giro. Byl v pohodě. Testy před sezonou u něj nic neobvyklého neukázaly," řekl šéf belgického týmu Frédéric Amorison.

Mladý belgický cyklista Jimmy Duquennoy ze stáje Aqua Protect Veranclassic
Mladý belgický cyklista Jimmy Duquennoy ze stáje Aqua Protect Veranclassic

Duquennoy závodil mezi profesionály třetím rokem. Předloni se představil i na Czech Cycling Tour, letos na jaře si vyzkoušel prestižní jednorázový závod Paříž-Roubaix.

Právě při této francouzské klasice v dubnu zemřel po srdeční zástavě a pádu jiný belgický cyklista Michael Goolaerts, kterému bylo rovněž 23 let. Předloni v březnu potkal stejný osud při Critériu International ve 22 letech jejich krajana Daana Myngheera.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud