Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Muž, který objevil Fenina, hlásil: Našel jsem mrtvolu!

Autor: Ondřej Michálek

V hotelovém atriu na stříšce ležel tři hodiny v bezvědomí, když si Martina Fenina všiml jeden z hostů hotelu Sorat. Na recepci nahlásil nález mrtvého těla! Příběh českého útočníka druholigové Energie Chotěbuz a jeho nočního tahu, který skončil v noci na sobotu pádem z okna a těžkým poraněním hlavy, popsal na základě několika svědectví deník Bild.

Foto 

Fenina našli v pět ráno a v 5:15 ho už odvezla záchranka do místní nemocnice Carl-Thiem Klinikum, která je od hotelu sotva pět minut jízdy.

Měl štěstí, tu noc byla teplota jen těsně nad nulou. Ležet venku déle, mohlo ho kromě krvácení do mozku ohrozit i podchlazení. Podle odhadů vypadl z okna zhruba ve dvě hodiny ráno.

Svědci potvrdili, že Fenin byl v pátek večer na studentské párty na Brandenburské technické univerzitě, kde se nestranil pití alkoholu.

Pak byl viděn cestou do hotelu Sorat, což je zhruba půldruhého kilometru, který ušel pěšky. V jeho pokoji, který měl okno do hotelového atria, byla nalezena židle přistavená k oknu.

Po ní nejspíš Fenin vylezl na parapet a spadl. Proč? To není jasné, ale pokus o sebevraždu Bild prakticky vyloučil. „Je to kluk, který se umí radovat ze života,“ řekl jeden z německých kamarádů Fenina, který ho navštívil v nemocnici.

To odpovídá i mínění jeho známých z Česka. „Vždycky to byl spíš optimista, který kluky kolem povzbuzoval. Byl také u každého průšvihu, ale nikdy to nepřekročilo únosnou mez,“ řekl Blesku trenér Miroslav Soukup, který Fenina vedl ve dvacítce.

Právě v tomto týmu si udělal jméno díky výborným výkonům na mistrovství světa dvacetiletých v roce 2007 v Kanadě. Martin Fenin už dal na Facebook svůj autoportrét z nemocnice, na kterém je vidět, že navzdory těžkému zranění není na hlavě nijak potlučený.

Na tváři má úsměv, ale i jemu je jasné, že hned tak fit zase nebude. Kvůli krvácení do mozku by měl být na klinice minimálně do konce týdne, pak ho čeká léčba ze závislosti na antidepresivech.

Hotel, kde bydlel Martin Fenin. V sobotu ve dvě ráno vypadl z okna do atria, život mu zachránila stříška, na které zůstal ležet
Hotel, kde bydlel Martin Fenin. V sobotu ve dvě ráno vypadl z okna do atria, život mu zachránila stříška, na které zůstal ležet