Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Fanoušci stojí před klinikou, modlí se za svoji ikonu: Schumi, vstávej!

Autor: ps

Ještě když Michael Schumacher (45) seděl za volantem formule, fanoušci ho milovali. Teď se ukazuje, jak moc se jim vryl do srdcí. Jeho parádní kousky na trati mu totiž splácí tím, že v den jeho narozenin přišli před nemocnici v Grenoblu, vyvěsili vlajky s jeho portréty a modlí se za něj.

„Schumi, vstávej!“ jako by říkali vlajky v barvách stáje Ferrari, na nichž je zobrazen německý hrdina. Před univerzitní klinikou se sešlo na dvě stě příznivců.

Několik lidí oblečených do rudých barev se zkoušelo dostat přes dva policisty, kteří hlídají vchod do nemocnice, ale po klidném vysvětlení, že dovnitř nemohou, jen postávali venku.

Fanoušci přišli k nemocnici, kde Michael Schumacher bojuje o život, v den jeho 45. narozenin
Fanoušci přišli k nemocnici, kde Michael Schumacher bojuje o život, v den jeho 45. narozenin

Mezitím Schumacherova rodina oslavila vedle spícího Michaela jeho pětačtyřicáté narozeniny. Na kliniku dorazili kolem desáté hodiny. Jako první v 13:42 odešel bratr Ralf, ostatní jsou stále uvnitř.

Schumacher se 29. prosince zranil na sjezdovce. Při pádu na neupravené sjezdovce si poranil hlavu, upadl do komatu a od té doby se neprobudil. „To je pro tuto chvíli dobrá zpráva, přesto je Michaelovo zranění vážné,“ uvedla Kehm na Nový rok, od té doby zatím nevydala další prohlášení. Očekává se, že by mohla promluvit dnes.