Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Kopačky od vicemiss dostával ob den. Bavilo jí to, směje se trenér

Autor: rjm

Je krásná, ale to není všechno. Andrea Kalousová, která je už pár dní českou Miss World, to umí pěkně rozbalit i v ringu. Své o tom ví i její trenér Martin Míča, který osmnáctiletou slečnu z Jablonného nad Orlici. „Andrea je dříč, opravdu makala,“ chválí vicemiss 2015 trenér. Však od ní také schytal ran a „kopaček“, jako nikdo jiný. „Bylo vidět, že ji tenhle sport začal bavit.“

Nabídku, aby dostal do kondice mladou krásku, přišla měsíc a půl před soutěží. Času nebylo moc, ale dvojice se rychle sehrála a dala se do práce v pražském MMA Self Defence a u Jana Kareše. „Mám rád výzvy, ale bylo to náročné, hlavně časově. Bylo třeba vše skloubit se studiem Andrey. Ale dokázali jsme to,“ těší Míču.

Nešlo prý jen a tvrdou dřinu při tréninku, kdy se budoucí česká Miss World věnovala thajskému boxu v kombinaci s kruhovým tréninkem a TRX. „Pracovali jsme na tom, aby byla Andrejka připravená fyzicky a zpevnila svalové partie. Zároveň jsme chtěli, aby byla v úplné psychické pohodě a věřila si,“ vykládá Míča. „Tenhle trénink je vynikající stimul,“ dodává, bývalý český reprezentant v thajském boxu.

Kdo si myslí, že stačilo pár hodin bušení do trenéra, a cíl byl splněný, mýlil by se. „Trénovali jsme skoro ob den. Andrea je super človíček, který je dříč. Nakonec ji to chytlo natolik, že bude u mě, v případě, že jí to čas dovolí, trénovat i po soutěži. Nikdy před tím, než ke mně přišla, neboxovala ani nekopala. I proto jsem na naši práci hrdý,“ doplňuje Míča.

„Chci jí poděkovat za důvěru, že mi věřila. Největší odměnou pak pro mě bylo to její fantastické umístění.“

Andrea Kalousová při promenádě v plavkách.
Andrea Kalousová při promenádě v plavkách.