Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Napětí kolem Sparty! Do Příbrami přivezla bodyguardy, kteří střežili lavičku

Autor: nem

U Litavky tuhla krev v žilách! Nemohla za to při sobotním zápase posledního podzimního kola FORTUNA:LIGY teplota -3°C, ale spíš kvůli hrozbám sparťanských chuligánů při posledním podzimním mači s Příbramí, který skončil remízou 1:1.

Rudí fans, vytočení katastrofálními výsledky, se zbubnovali na sociálních sítích. Plánovali lumpárny a klub si proti nim zjednal ochranku. Střídačku, na níž v kulichu seděl v mrazu trenér a sportovní ředitel Zdeněk Ščasný (61), hlídali najatí bodyguardi. Kolem lavičky se točily »gorily« ve vestách s logem Sparty!

Letenští rowdies skutečně dorazili do Příbrami v černých hábitech a s černými myšlenkami. V první půli udeřili za bránou domácích. Za řevu „Ščasný ven!“ zasypali velké vápno kanonádou rachejtlí, petard, dýmovnic a světlic. Hasiči měli práci a gólman Středočechů Kočí naštěstí vyvázl jen se zásahem sněhovou koulí mezi lopatky.

„Je jasné, že jsou frustrovaní. Ty koule na brankáře byly zbytečné,“ prohlásil záložník Martin Frýdek.

Co se dělo na hřišti? Pražané proti nejhorší obraně ligy vyválčili plichtu s klikou. Mingazov, hostující v Příbrami ze Slavie, totiž trefil v 87. minutě tyč! „Bude strašně složitý vypnout, co jsem ve Spartě, tak jsem to ještě nezažil,“ řekl Frýdek.

Kolem lavičky Sparty hlídkovala v Příbrami ochranka, kterou si klub na zápas přivezl

Příbram - Sparta: Sněhová smršť sparťanských fanoušků! Hromadně zkoulovali Kočího

Příbram - Sparta: Diváci naházeli na trávník světlice, zápas musel být přerušen

SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:1. Mizérie nekončí, Letenští se třásli o bod