Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Válka chuligánů v Trnavě: Rvali se i Češi z Baníku a Brna!

Autor: ptr, ČTK

Šlágr slovenské fotbalové ligy mezi první Trnavou a druhým Slovanem Bratislava se nedohrál kvůli výtržnostem fanoušků. Mužstva nestihla odehrát ani čtvrthodinu, protože na hrací plochu vtrhli fanoušci obou týmů a podle několika zdrojů i dalších spřátelených klubů, včetně českých. Hráči se naštěstí stihli schovat do kabin a rozhodčí po dlouhé vynucené přestávce zápas předčasně ukončil.

Nepochopitelné scény plné brutálního násilí přímo na hrací ploše vyděsily celé Slovensko a nejen to.  Po zásahu pořadatelské služby se sice podařilo chuligány zahnat zpět, ale nepokoje pokračovaly i v hledišti. Těžkooděnci poté vyklidili sektor hostujících příznivců masivně používajících pyrotechniku.

Po více jak půlhodině výtržnictví se situaci podařilo v rámci možností uklidnit, ale fotbalisté hostujícího Slovanu odmítli v utkání pokračovat. Domácí Spartak naopak doufal, že se utkání i po šíleném boji dohraje. Kvůli nezvládnutému pořadatelství se oprávněně bojí, že utkání bude kontumováno v jeho neprospěch.

Že se velmi pravděpodobně jednalo o připravovanou a promyšlenou akci dosvědčuje i to, že podle několika ultras stránek na sociálních sítích dorazily na utkání i chuligáni spřátelených klubů z okolních států, včetně České republiky. Domácí Trnavu podpořili fanoušci Baníku Ostrava a nechvalně proslulých polských Katowic. Na druhé straně měli stát kromě Slovanu i podporovatelé Zbrojovky Brno, Wisly Krakov, Ruchu Chorzów a Austrie Vídeň.

Duel mezi Trnavou a Slovanem Bratislava se kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál
Duel mezi Trnavou a Slovanem Bratislava se kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál