Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Šílená příprava argentinského sudího na MS: Vyloučil 10 hráčů v 1 zápase!

Autor: lks

Tomu se říká příprava na MS. Rozhodčí Facundo Tello (40) vyloučil ve finále argentinského poháru mezi týmy Boca Juniors a Racing Club (1:2 po prodloužení) hned 10 plejerů!

Atmosféra na hřišti začala houstnout na konci druhého poločasu, kdy Tello za šarvátku poslal současně předčasně do sprch po jednom hráči na obou stranách a trenéra Boky Huga Ibarru. Karetní mariáš pokračoval v prodloužení. Po dvaceti minutách dostal druhou žlutou kartu Varella z Boky a pak to začalo...

Dvě minuty před koncem totiž poslal Racing do vedení Alcaraz a jeho oslava před fanouškami soupeře hráče Boky natolik rozpálila, že na něj naběhli a tahali ho za ucho. Pak se na hřišti strhla mela. Ta vyústila ve vyloučení hned sedmi hráčů (pět Boky Juniors, dva Racingu). „Je to hrozná ostuda, zápas byl snad podplacený!“ křičel rozzuřený útočník Boky a jeden z vyloučených Darío Benedetto.

Dle záběrů si ale všichni hříšníci vyloučení opravdu zasloužili. Arbitr Tello s rozdáváním karet ve své kariéře navíc nikdy nešetřil. Jen v argenitnské lize odřídil už 129 mačů, v nichž udělil 676 žlutých a 51 červených »kartonků«. To se mají hráči i fanoušci v Kataru během světového šampionátu na co těšit. Tello totiž bude jedním z hlavních arbitrů.