VIP Sport

6. března 2013 • 16:24

Skvělý úspěch! Dcera slavného muzikanta Ledecká je mistryní světa

Autor: ČTK, iSport.cz
###BLOK-TOP-VIDEA###

Snowboardistka Ester Ledecká se stala poprvé juniorskou mistryní světa. Česká naděje v tureckém Erzurumu ovládla paralelní obří slalom. Ve finále porazila Rakušanku Tanju Bruggerovou.Ledecká získala v Turecku pro českou výpravu druhé zlato. Titul před ní vybojovala také Eva Samková, která ve snowboardcrossu mezi juniorkami vyhrála už potřetí v řadě.

"Raději jsem nic neplánovala, ale doufala jsem, že bych se mohla dostat mezi nejlepších pět. Ale nedalo se s tím počítat, je zde řada zkušených závodnic, i o dva roky starších," řekla Ledecká na webu sport-invest.cz. O životním výsledku mluvit nechtěla. "Každý závod jezdím stejně, nesrovnávám s jinými výsledky."

Ester Ledecká na trati světového šampionáto ve snowboardu, kde se porpvé stala juniorskou mistryní světaEster Ledecká na trati světového šampionáto ve snowboardu, kde se porpvé stala juniorskou mistryní světaFoto Profimedia.cz

"Panuje zde hodně přátelská atmosféra a taková byla i reakce po závodu. Všechny soupeřky mi gratulovaly, bylo to opravdu bezprostřední," popsala Ledecká.

Osmnáctiletá Češka, která snowboarding kombinuje se sjezdovým lyžováním, startuje potřetí na juniorském šampionátu a nejlépe dosud skončila osmá před rokem v paralelním slalomu v Sierra Nevadě. Další šanci na medaili bude mít v Erzurumu ve čtvrtek v paralelním slalomu. "Pokusím se, ale jezdí tady všichni dobře a nevyplácí se plánovat," dodala Ledecká.

Dcera zpěváka Janka Ledeckého potvrdila na juniorském MS letošní formu. Ve své premiérové sezoně ve Světovém poháru už dvakrát dojela v elitní desítce a v hodnocení paralelního obřího slalomu je celkově jedenáctá.

Zpěvák Janek Ledecký s dcerou EsterZpěvák Janek Ledecký s dcerou EsterFoto Blesk.cz

Juniorské mistrovství světa ve snowboardingu v Erzurumu (Turecko) - paralelní obří slalom:

Juniorky: 1. Ledecká (ČR), 2. Bruggerová (Rak.), 3. Ochnerová (It.). Junioři: 1. Krebs (Rak.), 2. Belinskij (Ukr.), 3. Baumeister (Něm.).

 
Články odjinud


Články odjinud