VIP Sport

15. ledna 2017 • 15:32

Vampola platí za simulaci. Rozhoduje člověk s mastnou pusou, zuří

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Poněkolikáté ho označili za simulanta, ale měli důvod? Extraligová disciplinárka udělila útočníkovi Mladé Boleslavi Petru Vampolovi (34) pokutu za to, že na ledě Třince nafilmoval pád. Mistr světa z roku 2010 se ale tvrdě ohradil. „Mlčel jsem už dost dlouho,“ řekl s tím, že trest bere jako útok na svoji osobu.Pojďme si přiblížit, co se v pátečním utkání v Třinci (0:3) stalo. Ve 25. minutě byl Vampola atakován Linhartem, jehož hůl se dostala mezi nohy mladoboleslavského forvarda a poslala ho k zemi. Rozhodčí zákrok vyhodnotil jako podražení.

„Měli jsme v útočné třetině tlak a já vyjížděl s pukem z rohu. Linhart mi dal klasický šroubovák, to většinou nejde ustát,“ popsal Blesku situaci Vampola. „Spadl jsem. Každý, kdo hokej někdy hrál, to zná. Rozhodčí to ze dvou metrů dobře viděl a Linharta vyloučil. Mě ne. Jenže Třinec pak podal stížnost,“ nechápal.

Zákrok na Vampolu, který disciplináka označila jako simulování:

A předseda disciplinární komise Karel Holý ze záznamu usoudil, že šlo o simulaci. „Kontakt nebyl takového charakteru, aby byl pád jeho nevyhnutelným následkem,“ uvedl. Tohle rozhodnutí zvedlo Vampolu ze židle! S verdiktem nesouhlasí. „Nechápu, jak někdo od stolu může rozhodovat o tom, jestli jsem to mohl ustát!“

Rozčílení muže s 54 reprezentačními starty nešlo přehlédnout. „Zaráží mě, že nějaký zakomplexovaný člověk, co má mastnou pusu od brambůrek, rozhoduje o tom, jestli někdo simuluje,“ spustil loňský vítěz extraligy s Libercem. „Rozhodčí na to má v zápase zlomek sekundy, aby posoudil faul či simulování. Holý si to může pustit několikrát a měl by být schopný to vyhodnotit přesně a objektivně. Není to od něj fér,“ čílí se Vampola.

„Vím, že už jsem byl na disciplinárce kvůli simulování víckrát, ale nemusí být proti mně zaujatý. Budu se bránit, i kdybych se měl soudit, protože tohle je fakt výsměch. Mám respekt ke starším lidem, ale v tomhle případě už ho mít nemůžu. Je to normální sviňárna,“ kroutí hlavou Vampola.

Petr Vampola se snaží obejít Josefa Hrabala
Petr Vampola se snaží obejít Josefa Hrabala

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze