VIP Sport

10. června 2017 • 15:30

Strach a hrůza v Račicích! Studenti málem utrápili olympioniky

Autor: studenti AKAŽ
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

V Račicích, kde se připravují čeští kajakáři na blížící se mistrovství světa, bylo nad květnovým ránem jen pár stupňů nad nulou. A kolem bodu mrazu se pohybovala i nálada. Začínající novináři, kteří do vodáckého areálu dorazili na rozhovor s úspěšným olympionikem Josefem Dostálem, nezaujali ani tak svými výkony, jako spíše naprostou letargií.Mladí žurnalisté se v Račicích objevili kolem deváté hodiny ráno, kdy se areál teprve plnil sportovci, ale i dělníky pracujícími na jeho přípravě na světový šampionát. Přípravy to jsou vpravdě brzké, dvoukilometrový pruh vody lemuje jen několik čerstvě umístěných sedaček a jídelna. Ta je propojená s konferenční místností, kde rozhovor s Josefem Dostálem probíhal.

My studenti jsme strávili většinu dvouhodinové přípravy na natáčení procházením se kolem vody a pokládáním si řečnických otázek o tom, proč jsme se nepřipravili lépe. Když přišel čas na lámání chleba, proti nejúspěšnějšímu českému reprezentantovi z loňské olympiády v Riu se posadil jen jeden z nich.

Studenti Akademie žurnalistiky vyrazili do terénu, aby si vyzkoušeli, jaké je to pracovat naostro. Skvělým pomocníkem jim byl dvojnásobný medailista z olympiády v Riu Josef Dostál.

Debata z očí do očí probíhala poměrně uvolněně, především tedy z Dostálovy strany. Dvojnásobný medailista z LOH v Riu se nenechal nepřipravenými mladíky zviklat, nevěděl ovšem, že to nejhorší ho teprve čeká.

Po absolvování dvou dalších rozhovorů se vrátil do kajaku, kde on i jeho kolegové museli poslouchat půlhodinové snažení nešťastného reportéra, který se při dotáčkách stand-upu několikrát nedokázal dostat přes první větu. Sem tam to ulétlo také redaktorkám, aspoň jsme poznali, jak náročná práce to je.

Každý dobrý příběh by měl mít poučení. Tento sice dobrý nebyl, poučení ale má. Aspiranti na novinářskou profesi, kteří depresi z odvedené práce posléze přebili svíčkovou a gulášem, už vědí, že k dobré reportáži je potřeba víc, než základní znalosti a přístup, že se to nějak udělá. Příště budeme lepší!

Rychlostní kanoista Josef Dostál je vášnivý rybář.
Rychlostní kanoista Josef Dostál je vášnivý rybář.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud