VIP Sport

24. října 2017 • 05:00

20 let od tragédie, která je spojila! Šebrle přišel o kamaráda, jeho žena Eva o partnera

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Unikli smrti a stali se z nich hvězdy atletiky. Byl čtvrtek a v kalendáři stálo datum 23. října 1997. Ten den měli desetibojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák vyrazit s kolegy čtvrtkaři překážkářem Davidem Nikodýmem, sprinterem Martinem Šimůnkem a vícebojařem Kamilem Damaškem na výšlap do hor během soustředění v Tatrách. Nakonec nejeli a zachránili si tak život. Šebrle přišel o nejlepšího kamaráda, ale nakonec získal životní lásku, která přišla při tragédii o partnera.Na podzim nabírala početná skupina českých atletů fyzickou kondici na soustředění na Slovensku. Část z nich si chtěla zpestřit přípravu a vyrazit na výšlap na Slavkovský štít. David Nikodým a Kamil Damašek chtěli jet spolu se Šebrlem a Dvořákem. Desetibojaři ale nakonec zůstali na hotelu. Šebrlemu se nechtělo a vymluvil se na únavu. Do hor nevyrazil ani Dvořák, protože ho trápilo zdraví. Atleti tak vzali jako třetího do party sprintera Martina Šimůnka, který měl na soustředění partnerku běžkyni Evu Kasalovou.

Záhadná nehoda

Tříčlenná parta vyrazila do hor v Seatu Ibiza, který řídil Damašek. Výlet však skončil příliš brzy. Auto zřejmě dostalo smyk a spadlo do třímetrové prohlubně u silnice ze Štrbského Plesa směrem pod Slavkovský štít. Dodnes není jasné, co se tehdy přesně stalo. První, kdo se o nehodě dozvěděl, byl Dvořák a okamžitě spěchal na místo neštěstí.

Tragická nehoda stála na počátku vztahu Romana Šebrleho s jeho ženou Evou
Tragická nehoda stála na počátku vztahu Romana Šebrleho s jeho ženou Evou

„Půjčil jsem si auto od trenéra Pogányho a jeli jsme s výškařem a čtvrtkařem Pepou Rousem. Proti nám jeli hasiči, slyšeli jsme helikoptéru, tak si říkám, že se něco muselo stát v té blbé zatáčce. Pak jsme viděli Kamilovo auto, rozbité o obrovský balvan. Zle pochroumaného Kamila už odvezl vrtulník, kluci leželi za svodidly pod dekami. Identifikoval jsem je, bylo to přesmutné,“ řekl před lety pro Lidovky.cz Dvořák.

Facka Dvořákovi

Na místo přijel i Šebrle. „Dorazili jsme tam, všude kolem policisté, u vozovky leželi Niki, můj největší kamarád, a Šimi. Byl to děs,“ vzpomínal Šebrle, který se o sedm let později stal olympijským vítězem. Běžkyni Evě Kasalové oznamoval smutnou zprávu o tom, že jí zemřel při nehodě partner Šimůnek Tomáš Dvořák. V šoku mu dala facku a rozplakala se.

Kasalová a Šebrle přišli o nejbližší lidi ve svém životě a společná bolest je nakonec dala dohromady. „Roman nebyl kamarádem mého přítele. Měl tam ale velmi dobrého kamaráda, který umřel také. Když jsem přišla na stadion, nikdo nevěděl, o čem se se mnou bavit. Jediný Roman si semnou dokázal popovídat. Vlastně takhle jsme se dali tak trochu dohromady,“ zavzpomínala Eva Šebrlová ve 13. komnatě na České televizi. Svého může si o necelé tři roky později vzala a mají spolu dceru Kateřinu a syna Štěpána.

Dostali požehnání

První vzplanutí přišlo už dva měsíce po tragédii. „Stalo se to až na Silvestra. Začali jsme spolu tancovat, pak blíž tancovat, a jsme spolu dodnes. Musím ale přiznat, že tehdy jsme byli trochu ovínění,“ přiznal Šebrle. Právě alkohol měl podíl na tom, že měl odvahu si s Evou začít. Půvabné blondýnce vztah schválila i maminka zesnulého Martina Šimůnka paní Stanislava. „Dál bydlela u nás, a byť to pro mě bylo hodně bolestivé, říkala jsem jí, děvče, tebe zachrání jen láska. Martina nám už nikdo nevrátí.“

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud