VIP Sport

23. července 2018 • 18:31

Hokejový miliardář Voráček má strach o život. Čeho se nejvíc bojí?

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Díky pohádkovým kontraktům v NHL si vydělá přes 2 miliardy korun. Hokejista Jakub Voráček je tak na celý život zajištěný. Útočník Philadelphie ale prozradil, že právě o život se často bojí. Proto už například nejezdí v autě tak rychle a dává na sebe větší pozor.Během sezony NHL nalétá po celé Severní Americe tisíce kilometrů v klubovém letadle. I v týmovém luxusním dopravním prostředku se Voráček o sebe bojí. „Když člověk letí sedmdesátkrát za sezonu, tak asi musí strach nastat. Hodně jsem se bál třeba v Chicagu. Když se přistává, je tam velký vítr. Nebo před pár lety, když jsme letěli do Anaheimu a začalo to hrozně házet. Myslel jsem, že sním sedačku,“ prozradil v magazínu MF Dnes Voráček.

Hokejista připomněl, že se začal více bát po leteckém neštěstí v záři 2011, kdy spadlo letadlo s hokejisty Jaroslavle. Na palubě tehdy byli i jeho spoluhráči z reprezentace Jan Marek. Karel Rachůnek a Josef Vašíček. „Je to jiné, když vám tři dobří kamarádi zemřou při letecké nehodě v Rusku. Koukáte se na to pak jinak než lidé, kteří takovou zkušenost nemají. Nejhorší bylo létat těsně potom,“ povzdechl si klíčový hráč Philadelphie Flyers.

Dokonce přiznal, že už nejezdí v autě tak rychle jako dřív. „Když jsem byl mladší, chtěl jsem nějaké rychlé auto. Ne že bych chtěl machrovat, ale prostě jako zálibu – je hezké sednout do takového auta a jet. Když vás to baví, tak proč si to nekoupit? Ale jak stárnu, tak už to tolik neřeším,“ upozornil Voráček, který měl před pěti lety u Kladna autonehodu se svým ferrari. „Tehdy to bylo o fous. Zaplať pánbůh, že jsem tady. Byl to šok. Jezdím pomaleji. Ale nebudu říkat kolik.“

Útočník Jakub Voráček patří mezi stálice v sestavě Philadelphie
Útočník Jakub Voráček patří mezi stálice v sestavě Philadelphie

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze