VIP Sport

25. srpna 2018 • 16:11

Fotbalový boss Pelta opět v akci: K manželce ulil majetek za 45 milionů!

Autor:

Vždy uměl »dělat« peníze. Ukázkový návod teď bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta (53) použil při ochraně majetku za cca 45 milionů korun, aby mu ho neobstavili žalobci v kauze manipulací se státními dotacemi do sportu!Jak jako první uvedl server Seznam Zprávy. cz, Pelta před pár týdny převedl na svou manželku Simonu více než desítku domů a pozemků, které do té doby vlastnili společně.

Z dokumentů v katastru nemovitostí vyplývá, že převody se časově kryjí s dobou, kdy se policie začala zajímat, co všechno vlivný sportovní funkcionář vlastní.
Podle zmíněného serveru žalobci Peltovi část nemovitého majetku v katastru obstavili. Když ale žalobce Ondřej Trčka začátkem srpna sepisoval dokumenty o jeho zajištění, věděl, že většina už patří pouze Simoně Peltové a úřady na něj nedosáhnou.

„Jednalo se o asi jedenáct nemovitostí v nezanedbatelné hodnotě,“ cituje Trčku web SeznamZpravy.cz. Ano, nejsou to žádné kuči v severočeských lesích. Ale třeba dva baráky v Jablonci, dále dům v Hrubé Skále, půlka domu v Hrádku nad Nisou a celá řada rozsáhlých pozemků. Proč se Velký Čáp rozhodl vše převést na manželku, nevysvětlil.

„To je myslím naše interní věc. To s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ dušoval se Seznamu. Že by se jednalo o milou pozornost paní Simoně jako odpustek za jeho údajné milostné pletky s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou nebo se soudkyní Sylvou Mašínovou, které se v rámci vyšetřování propíraly?

Majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek se šéfem českého fotbalua Miroslavem Peltou a manželkou Simonou.
Majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek se šéfem českého fotbalua Miroslavem Peltou a manželkou Simonou.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze