VIP Sport

25. srpna 2018 • 16:11

Fotbalový boss Pelta opět v akci: K manželce ulil majetek za 45 milionů!

Autor:

Vždy uměl »dělat« peníze. Ukázkový návod teď bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta (53) použil při ochraně majetku za cca 45 milionů korun, aby mu ho neobstavili žalobci v kauze manipulací se státními dotacemi do sportu!Jak jako první uvedl server Seznam Zprávy. cz, Pelta před pár týdny převedl na svou manželku Simonu více než desítku domů a pozemků, které do té doby vlastnili společně.

Z dokumentů v katastru nemovitostí vyplývá, že převody se časově kryjí s dobou, kdy se policie začala zajímat, co všechno vlivný sportovní funkcionář vlastní.
Podle zmíněného serveru žalobci Peltovi část nemovitého majetku v katastru obstavili. Když ale žalobce Ondřej Trčka začátkem srpna sepisoval dokumenty o jeho zajištění, věděl, že většina už patří pouze Simoně Peltové a úřady na něj nedosáhnou.

„Jednalo se o asi jedenáct nemovitostí v nezanedbatelné hodnotě,“ cituje Trčku web SeznamZpravy.cz. Ano, nejsou to žádné kuči v severočeských lesích. Ale třeba dva baráky v Jablonci, dále dům v Hrubé Skále, půlka domu v Hrádku nad Nisou a celá řada rozsáhlých pozemků. Proč se Velký Čáp rozhodl vše převést na manželku, nevysvětlil.

„To je myslím naše interní věc. To s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ dušoval se Seznamu. Že by se jednalo o milou pozornost paní Simoně jako odpustek za jeho údajné milostné pletky s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou nebo se soudkyní Sylvou Mašínovou, které se v rámci vyšetřování propíraly?

Majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek se šéfem českého fotbalua Miroslavem Peltou a manželkou Simonou.
Majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek se šéfem českého fotbalua Miroslavem Peltou a manželkou Simonou.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud