VIP Sport

11. června 2019 • 20:50

Snowboardistka Pančochová bojuje za práva homosexuálů: Stop diskriminaci!

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už toho má dost. Snowboardistka Šárka Pančochová chce pomoci bojovat za rovnoprávnost homosexuálních párů. „Proč by se páry stejného pohlaví nemohli brát?“ ptá se jedna z nejlepších světových prknařek.



Před olympijskými hrami v Pchjongčchangu Pančochová šla s pravdou ven a oznámila, že má blíž k ženám než mužům. Její partnerkou je Kaileen Laree, která má z předešlého manželstí dcerku Khaylu.

Šárka Pančochová randí s krásnou americkou maminkou Kaileen Laree, která miluje mořské vlny
Šárka Pančochová randí s krásnou americkou maminkou Kaileen Laree, která miluje mořské vlny

Právě za právo na svatbu bojuje i česká sportovkyně. „Vím, že spousta lidí nemá ani ponětí, co registrované partnerství znamená. Ani já, dokud jsem se o toto téma nezačala trochu víc zajímat, jsem nevěděla, že registrované partnerství vlastně moc neznamená,“ uvedla Pančochová a chce tak s tím něco dělat.

„Věřím, že my, český národ, jsme natolik otevření a dopomůžeme ke změně, která přispěje k lepším životům našich spoluobčanů a nebude diskriminovat homosexuální páry a upírat jim právo na manželství,“ napsala na Facebooku snowboardistka. Přijde jí totiž nefér, že běžní manželé mají lepší práva, než právě registrované homosexuální páry.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud