VIP Sport

11. června 2019 • 20:50

Snowboardistka Pančochová bojuje za práva homosexuálů: Stop diskriminaci!

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už toho má dost. Snowboardistka Šárka Pančochová chce pomoci bojovat za rovnoprávnost homosexuálních párů. „Proč by se páry stejného pohlaví nemohli brát?“ ptá se jedna z nejlepších světových prknařek.Před olympijskými hrami v Pchjongčchangu Pančochová šla s pravdou ven a oznámila, že má blíž k ženám než mužům. Její partnerkou je Kaileen Laree, která má z předešlého manželstí dcerku Khaylu.

Šárka Pančochová randí s krásnou americkou maminkou Kaileen Laree, která miluje mořské vlny
Šárka Pančochová randí s krásnou americkou maminkou Kaileen Laree, která miluje mořské vlny

Právě za právo na svatbu bojuje i česká sportovkyně. „Vím, že spousta lidí nemá ani ponětí, co registrované partnerství znamená. Ani já, dokud jsem se o toto téma nezačala trochu víc zajímat, jsem nevěděla, že registrované partnerství vlastně moc neznamená,“ uvedla Pančochová a chce tak s tím něco dělat.

„Věřím, že my, český národ, jsme natolik otevření a dopomůžeme ke změně, která přispěje k lepším životům našich spoluobčanů a nebude diskriminovat homosexuální páry a upírat jim právo na manželství,“ napsala na Facebooku snowboardistka. Přijde jí totiž nefér, že běžní manželé mají lepší práva, než právě registrované homosexuální páry.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud