VIP Sport

20. října 2019 • 13:40

Legendární Dana Zátopková (97): Mozková příhoda a problémy s mluvením!

Autor: sjs
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přestože na svůj věk vypadá stále čile, prochází si oštěpařka Dana Zátopková (97) těžkým obdobím. Pohybuje se už jen s pomocí chodítka a navíc měla nedávno i mozkovou příhodu.Je vždy v dobré náladě. Dana Zátopková totiž statečně bojuje se stářím. „Mám chodítko, ale jinak na tom jsem docela dobře. Jen před půl rokem jsem měla mozkovou příhodu a asi dva dny jsem nemohla mluvit. Tehdy mi přišly vhod básničky ze školy, předříkávala jsem si je tak dlouho, až jsem se zase naučila mluvit,“ prozradila olympijská vítězka pro magazín LN Pátek.

Dana Zátopková s Emilem prožila bohatý život, starali se spolu třeba o psy
Dana Zátopková s Emilem prožila bohatý život, starali se spolu třeba o psy

V rozhovoru si povzdechla, jak těžké pro ni jako sportovkyni je, když jí ubývá fyzických sil.

„Život je poměrně krátký. Máte dětství, pak život a pak už se kloužete ke hrobečku. Éra plného života je hrozně krátká a člověk nestačí všechno obsáhnout a všechno se naučit. A teď, když už spoustu věcí umím, vím, jak na to, a mám na to správný názor, mám umřít? To je blbé, ne?“ pousmála se paní Dana. V devadesáti sedmi letech už není prý moc o co stát.

Navštívili jsme natáčení filmu Zátopek! Jak vypadala svatba?

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud