VIP Sport

13. prosince 2019 • 18:10

Rozloučení se střelcem Málkem (†58): Záhada trvá dál! Dojatý syn nemohl mluvit

Autor: nem
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Ani čestná salva by nerozptýlila dohady kolem jeho skonu. Sportovní svět se ve čtvrtek rozloučil s majitelem stříbrné olympijské medaile z OH v Sydney 2000 ve střelbě ve skeetu Petrem Málkem (†58).Obřad za účasti dvou stovek přítomných orámovaly tiché vzpomínky, záplava květin a hudba včetně závěrečného duetu Andrey Bocelliho a Sarah Brightmanové Time To Say Goodbye. „Promiňte, nejsem schopen řeči. Nechci, abychom na mého tátu vzpomínali ve smutku. Později na jeho počest pozdvihneme číši vína,“ pronesl zdrcený syn slavného střelce Petr.

Říká se, že ve víně je pravda, leč ta o příčině nečekaného úmrtí brokařské legendy v Perském zálivu zřejmě zůstane milosrdně skryta. „S ohledem na rodinu nebudu spekulovat. Jedna verze je o kolapsu na střelnici, další, že se to stalo jinde. Naposledy jsme spolu mluvili na Memoriálu Bechyňského a Bednaříka. Petr říkal, že chce v Kuvajtu trénovat do olympiády, pak se vrátí domů,“ řekl někdejší trenér národního týmu Jan Hůla (62).

„Co přesně se stalo, netuším, snad nějaký kolaps. Petr byl můj dlouholetý parťák, je smutné, že se už neuvidíme," připojil zarmoucený olympijský šampion ve střelbě na trap z Barcelony 1992 Petr Hrdlička.

Záplava květin při posledním rozloučení se střelcem Petrem Málkem. Kromě široké rodiny je poslaly i střelecké kluby a město Brno
Záplava květin při posledním rozloučení se střelcem Petrem Málkem. Kromě široké rodiny je poslaly i střelecké kluby a město Brno

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud