VIP Sport

18. února 2020 • 05:00

Fotbalista Koštíř (†25) zahynul na sedadle smrti: Honička s policií ho změnila

Autor: vba
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Měl našlápnuto k velké kariéře, ale zastavila ho malá výška (165 cm) a problémy se zády. Fotbalista Marek Koštíř (†25) se tak proslavil spíš opileckou honičkou s policisty. A právě na silnici jeho život o víkendu vyhasl.Koštířovo jméno si dobře pamatují hlavně obyvatelé centra Prahy. Ne kvůli jeho fotbalovému umu, nýbrž kvůli eskapádě ze září 2016. Marek se tehdy vracel z kamarádovy oslavy, opilý nasedl do octavie svých rodičů a při pokusu ujet policii naboural šest zaparkovaných aut. Celková škoda? 340 tisíc korun! „Měl jsem asi sedm piv a dva panáky. Budu platit velkou pokutu a škodu uhradím,“ kál se Koštíř.

A podle kouče Luďka Holuba, který ho zná odmala, se fotbalista tehdy opravdu změnil. „Přišel na dva roky o řidičák, takže se na tréninky nechával vozit. Myslím si, že se pak zklidnil. Postupně mu došlo, že to takhle nejde dál. Že alkohol a řízení nejde dohromady,“ vypráví Holub.

Fotbalista Marek Koštíř (†25) (vlevo) tragicky zahynul při dopravní nehodě
Fotbalista Marek Koštíř (†25) (vlevo) tragicky zahynul při dopravní nehodě

Koštířův životní příběh ale bohužel šťastný konec nemá. Fotbalista, který v aktuální sezoně kopal I. B třídu za Byšice, zahynul v noci na sobotu na dálnici D10. Těsně před Prahou jeho vůz z dosud nezjištěných příčin narazil do před ním jedoucího náklaďáku. Koštíř i muž za volantem byli na místě mrtví.

„I jeho přítelkyně mi potvrdila, že Mára neřídil. O to je to ještě smutnější,“ dodal trenér Holub, který na svého dlouholetého svěřence nedal dopustit. „Pamatuju si ho odmalička. Byl to bezproblémový kluk, který nezkazil žádnou srandu. Mára, to byl prostě bavič...“

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud