VIP Sport

16. února 2016 • 05:00

Proč zemřel kameraman ČT Cerman (†61)? Osudný pád v přímém přenosu!

Autor:

Měl to být běžný sportovní přenos, jakých už měl za sebou stovky. Jenže ten z Liberce se Tomáši Cermanovi (†61) stal osudným. Nešťastně spadl ze svého stanoviště a na následky zranění v pátek zemřel.Zkušený kameraman České televize dostal 31. ledna za úkol snímat hokejový duel Plzně v Liberci z provizorního stanoviště na opačné straně kluziště, než je umístěna hlavní kamera. Pro Cermana to i přes nezvyklé podmínky byla rutina – přímé přenosy nejen v pořadu Buly měl v malíku. Tentokrát ale došlo k úrazu, který měl tragické následky!

„Při otáčení kamery nechtěně vyšlápl do prázdna a celou vahou se z rampy zřítil dolů,“ řekl Blesku svědek události přímo z arény Bílých Tygrů. Cerman si při pádu přivodil otevřenou zlomeninu nohy a ihned putoval do nemocnice, kde se podrobil operaci.

Cerman v akci.
Cerman v akci.

Smrtelná embolie

V libereckém špitálu mu rozdrcený kotník dali dohromady a po osmi dnech ho nechali odejít do domácího léčení. Jenže pak se vyskytly nečekané komplikace.

V pátek, tedy čtyři dny po propuštění, dostal čerstvý dědeček Cerman embolii a náhle zemřel. „Bude nám moc chybět,“ pronesl při televizním přenosu fotbalový komentátor Jaromír Bosák.

Loučí se osobnosti i fanoušci: Sbohem, slávisto!

Tělem i duší byl zapřisáhlý slávista. Obrození svého oblíbeného fotbalového klubu pod novými majiteli se ale nedožil. Kameramana Tomáše Cermana (†61) při prvním jarním duelu sešívaných proti Brnu (2:0) vyprovodili fanoušci minutou ticha a důstojným choreem.

„Tomáš byl velký slávista, nevynechal snad jediné utkání. Novou Slavii bude sledovat někde seshora,“ pokýval televizní expert a bývalý fotbalista červenobílých Martin Hyský.

A na svého kolegu nezapomněl ani štáb České televize. Místo, odkud v Edenu pravidelně snímal zápasy, bylo v sobotu prázdné. „Dneska se nám do práce nechtělo, tenhle odchod byl hodně náhlý,“ pravil Jaromír Bosák. „RIP Cermi,“ doplnil ho jeho hokejový protějšek Robert Záruba.

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze