I třetí třetina přinesla velmi atraktivní podívanou. Piráti ukázali úžasný vstup do třetiny, když rychle po sobě skórovali Štěpán Hřebejk a Miroslav Zálešák. Na závěr již pouze poupravil skóre Aleš Kotalík.
Piráti Chomutov porážejí HC Mountfield. Hvězdami zápasu jsou Milan Michálek za budějovický tým a Štěpán Hřebejk za domácí tým.
60:00
58:45
Kohn (CEB)se jde sednout za hraní s nebezpečnou výstrojí.
58:45
Dochází k velké tlačenici před hanuljakovo brankou.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:56
Mountfield právě vstřelil branku!
Při závaru před brankou se nejlépe zorientoval ALEŠ KOTALÍK, který protlačil puk do branky. Asistence: Jiří Šimánek.
57:32
Budějovice se tlačí na chomutovskou branku.
56:26
Budějovice se zkouší dostat zpět od hry pomocí rychlých protiútoků. Zatím bezúspěšně.
55:50
Michálek střílí od modré. Hanuljak drží.
55:36
Frolík v další velké šanci. Najel s z druhé vlny a z první střílel do Kováře.
54:48
53:54
Sérii krátkých nahrávek a kliček ukončuje až Kotalík, který pálil nad.
52:58
Hromas vyváží puk.
52:48
Chomutov jde do čtyř. Sedne si Hřebejk za nedovolené bránění.
52:16
Piráti volí rozehrávku od Hanuljaka.
51:40
Zálešákova šance z druhé vlny. Kovář předvedl povedený zákrok.
51:20
Sikora se utopil ve vlastních kličkách.
50:27
Dej se hnal do slibné šance, ale podklouzl.
49:20
Budějovice jsou nuceny vytáhnout rozehrávku až ke Kovářovi.
48:40
Budějovice se vymanili z tlaku a rychle přecházejí do protiútoku. Ten je zastaven Hanuljakem.
48:07
Piráti obsadili útočné pásmo.
47:26
Icing hosté.
46:05
Hřebejk vyjel na zteč do útočného pásma. Byl zastaven čistým zákrokem budějovického obránce.
Dnešní utkání sleduje 3583 diváků.
45:09
44:24
43:58
Sikora se objevil ve slibné šanci. Pálil nad.
43:09
Bude se hrát 4 na 4. Za držení hole je vyloučen Hanuljak. Trest si odpyká Rutta.
43:01
Budějovice vyhazují.
42:24
Vyloučen Václav Prospal (CEB) za sekání.
42:12
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov je na vlně! Další branku přidává MIROSLAV ZÁLEŠÁK, který si sice přihrávku od Hrušky lehce předkopl, ale ještě stačil přizvednout puk před Kovářem a dostat tak kotouč za jeho záda. Asistence: David Hruška, Martin Rýgl.
40:54
Chomutovští napadli budějovickou obranu. Puku se zmocnil ŠTĚPÁN HŘEBEJK, který střelou z ostrého úhlu a s pomocí brankáře Kováře, dostal puk až do brány a střílí svůj druhý gól utkání. Asistence: Michal Důras.
40:20
Třetina začíná chomutovským ofsajdem.
40:01
Druhá třetina přinesla o poznání atraktivnější podívanou, i když to zpočátku tak nevypadalo. Budějovickým se podařilo vyrovnat zásluhou Lukáš Květoně. Nerozhodný stav trval až do šestatřicáté minuty, kdy strhl vedení na chomutovskou stranu Štěpán Hřebejk. Na rozdíl dvou branek o minutu později zvyšoval David Hruška. Chomutovské hlavy ovšem ke konci ještě zchladil Milan Michálek, který snížil opět na rozdíl jediné branky.
40:00
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Frolík opět rozezněl brankovou konstrukci.
38:10
A vyplácí se! Chomutovské obraně ujel MILAN MICHÁLEK, který se prosadil střelou z pravého kruhu. Asistence: František Ptáček.
37:40
Budějovice nyní vsází vše na útok.
36:51
A Chomutovu to střílí. Piráti odjeli ve třech do dalšího brejku. Frolík místo Zálešáka zvolil DAVIDA HRUŠKU, který si puk pohodlně zpracoval a zavěsil. Asistence: Michael Frolík, Lukáš Pulpán.
35:26
I Chomutovu se podařila rychlá akce z protiútoku. ŠTĚPÁN HŘEBEJK přebral puk u pravého mantinelu a střelou zápěstím prostřelil Kováře. Asistence: Michal Důras.
35:10
Hosté šli rychle do protiútoku. Puk skončil v ochranné siti.
35:05
34:28
Dochází k potyčce před brankou Kováře.
33:46
Piráti se nepohodli při rozehrávce a sami puk vyhazují ze třetiny.
33:05
Jank (CEB) je vyloučen za podražení.
33:00
Piráti jsou s rozehrávkou zataženi až k Hanuljakovi.
32:10
Budějovičtí tvrdě napadají chomutovskou rozehrávku.
31:40
Lušňák při napadání zlomil hokejku. Útok chomutovských musí být přerušen.
30:50
Zálešák a Frolík jeli sami dva na branku, Zálešák nahrával, Frolík ovšem trefil jen tyč.
29:40
29:07
Pulpán (CHO) vyloučen za krosček. Květoň (CEB) vyloučen za hrubost.
29:02
Kohn pálí tvrdě od modré. Hanuljak zasahuje.
28:30
Budějovice se nemohou dostat do pásma. Hromas vyváží puk ze třetiny.
28:00
Piráti vyhazují.
27:40
Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění se posadí Micheal Frolík (CHO).
27:27
Nikola Gajovský nyní mohl strhnout vedení opět na stranu Chomutova. Jeho nájezd ovšem skvěle zachytil Kovář.
26:37
Chomutovští obránci vyhazovali puk ze třetiny. Vyhodili ho ovšem pouze na hokejku LUKÁŠE KVĚTONĚ, který si popojel a vystřelil. Asistence: Jakub Langhammer.
25:50
Hráči Mountfieldu nyní obsadili chomutovské obranné pásmo a nehodlají ho opustit.
25:20
24:26
David Hruška prokličkoval útočným pásmem až ke Kovářovi. Jeho blafák do bekhendu se ovšem neujal.
23:34
Pulpán přišel o puk. Naštěstí pro Piráty, Budějovice šanci nevyužily.
23:20
Milan Procházka ještě jednou. Byl faulován kolenem do kolene a skončil na zemi. Kolář (CEB) si půjde sednout na dvě minuty.
23:02
Procházka se dostal do slibného brejku, ale byl odstaven obráncem.
22:38
Pavlas v dobré palebné pozici. Jeho střela ovšem postrádala potřebnou razanci a stala se snadným cílem pro Kováře.
21:37
Budějovice aktivně vstoupili do třetiny a drží útočné pásmo.
20:32
Sujovu střelu zastavil svou nohou Pavlas.
20:01
První třetina nabídla zajímavý hokej. Mírnou převahu měli Piráti Chomutov. Piráti ji dokonce dokázali přetavit ve vedoucí branku, kterou vstřelil ve čtvrté minutě Michael Frolík.
20:00
19:36
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30
Hruška ani Zálešák nedokázali dostat puk za kovářova záda. Branka byla téměř prázdná.
17:49
Budějovičtí vyhazují.
17:36
Toman (CEB) je vyloučen za nedovolení bránění.
17:30
Hřebejk pokoušel štěstí z pravého kruhu. Kovář chytá do lapačky.
17:00
16:40
Hruška kombinoval v útočném pásmu s Frolíkem, který přišel o puk.
15:49
Po další akci hostů konči puk v ochranné síti.
05:22
Budějovice obklopily chomutovskou branku.
13:15
Hruška ve velké příležitosti po sklepnutí Frolíka. Jeho střelu opět pokryl Kovář.
12:29
Chomutovští se uvolňují.
11:11
Budějovickým dělá problém přesun do útočné třetiny.
10:10
A znova! Hromas pálí, Kovář vyráží.
10:11
Rychlý protiútok pirátů. Kovář kryje všechny pokusy.
10:32
Vráblíkovo nahození od modré chytá Hanuljak.
10:53
Piráti atakují budějovickou rozehrávku.
11:28
Zálešák se objevil v palebné pozici mezi kruhy úplně sám. Jeho střelu z první vyrazil Kovář betony.
12:23
06:59
Kovář pořádně nezpracoval puk. Chomutovští v nastalém zmatku doráželi pouze o kousek mimo.
14:06
Mertl se pokoušel překvapit Hanuljaka střelou bekhendem. Chomutovský brankář byl připravený.
14:44
Budějovický útok zastaven pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:04
Piráti začínají rozehrávku od Hanuljaka.
03:41
Kraft vybojoval puk před brankou a po kombinaci s Trefným a Důrasem se puk dostal až k MICHEALI FROLÍKOVI, který zachoval čistou hlavu a zavěsil puk pod víko kovářovi branky. Asistence: Michal Důras.
16:48
17:27
I napodruhé se Piráti ubránili budějovickým nájezdům a vyhazují.
17:53
Chomutovští vyhazují.
18:20
První střelu od modré kryje Hanuljak svými betony.
01:14
Důras (CHO) si jde sednout za sekání.
18:52
Závar před chomutovskou brankou. Michálek přichází o hokejku.
00:32
Frolík vyzkoušel Kováře. Ten jeho střelu zastavil betony.
00:01

Piráti Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Trefný, Macháček, Rutta, Rýgl, Bartejs, Pavlas, Pulpán - Treille, Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Frolík, Gajovský, Důras

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Toman, Vráblík, Suja, Kotalík, Kohn, Prokop, Prospal, Šimánek, Dej, Rousek, Podlešák, Květoň, Michálek, Jank, Vydarený, Langhammer, Mertl, Knotek

Rozhodčí: Turčan, Blecha - Hejl, Horinek.
Hráči obou týmů již nastupují na led
Dvakrát se Piráti utkali s českobudějovickým Mountfieldem, ztratili pouze jeden bod. S týmem se sice už rozloučila staronová posila z NHL, Andrew Ference, v čele však stále jsou Aleš Kotalík, Václav Prospal, nebo Milan Michálek. Branku opět hájí famózní Jakub Kovář, který se vrátil po zranění

Vzájemné zápasy
Českým Budějovicím se zřejmě konečně podařilo vyhrabat z krize, která je potkala krátce po začátku sezóny. Mountfield nestačil ani na chomutovské Piráty. V osmém kole Jihočeši navštívili chomutovskou arénu poprvé a po dvou gólech Frolíka, Hrušky a jednom příspěvku Palina prohráli 5:2. Za hosty skórovali jen Šimánek a Dej. Tehdy padl Mountfield potřetí v řadě.

Odvetný zápas jihočeský Motor sehrál na domácím kluzišti, ale Pirátům sebral jen jeden bod. Góly Pirátů zařídili dva debutanti. Francouzský reprezentant Yorick Treille a Kanaďan Jason Chimera, který zápas rozhodl v samostatných nájezdech. Za České Budějovice se jednou trefil Milan Michálek. Nutno dodat, že Piráty podržel výborný brankář Matúš Kostúr. Poměr střel 58:28 hovoří za vše.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.