US Open 2018 | US Open - výsledky, reportáže | Tenis | iSport.cz

US Open je poslední ze čtyř grandslamových tenisových turnajů v sezoně. Koná se v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové v newyorské čtvrti Queens, podle přilehlého parku se mu také říká Flushing Meadows.

V roce 2018 probíhá tenisové US Open 27. srpna do neděle 9 září. Novinkou je časomíra (tzv. shot clock), která tenistům měří 25 vteřin na podání, pokud limit přesáhnou, přicházejí automaticky o první podání. US Open už se může také pochlubit dvěma kurty se zatahovací střechou - po největším tenisovém kurtu světa, Arthur Ashe Stadium (22 547diváků), získal zastřešení i Louis Armstrong Stadium (14 069 diváků).

Za největší favority v mužské dvouhře jsou považováni Novak Djokovič, obhájce Rafael Nadal, Roger Federer či Juan Martín del Potro. Mezi ženami obhajuje triumf Sloane Stephensová, velké šance se dávají Sereně Williamsové, která před rokem porodila dceru, mezi širší okruh favoritek se řadí i Petra Kvitová či Karolína Plíšková.

Vítězové mužské a ženské dvouhry si na US Open vydělají 3,8 milionu dolarů (přes 84 milionů korun). Celková dotace turnaje v betonovém království je 53 milionů dolarů, US Open jako první turnaj srovnalo dotace pro ženy a pro muže.

Zápasy českých tenistů na US Open sledujte ONLINE zde »

Články odjinud