Máme za sebou brankově bohatý zápas mezi Kanadou a Německem. Javorové listy v něm zvítězily přesvědčivě 9:3 a ověřili si, že jejich útočná linie může být postrachem soupeřů. Podobně jako Němci by však do dalšího průběhu turnaje měli zapracovat na obranné fázi, neboť Němci kroěm toho, že vsítili tři branky, měli ještě další vyložené šance a jen skvělé zákroky Subbana zajistily, že se Kanada nemusela o výsledek strachovat. Přihlásím se vám opět při zápase Slovensko - Rusko.
60:00
59:38
Už to pomalu ale jistě začíná vypadat, že se desítky nedočkáme.
59:19
Ještě jedno zakázané uvolnění se píská hokejistům s Javorovým listem na prsou.
58:42
Němci nepodali určitě špatný výkon a svůj útok na záchranu v elitní kategorii mohou myslet zcela vážně. Potřebovali by však trochu zlepšit hru v obranné fázi.
58:15
Tak jsme se přece jenom překlenuli do posledních dvou minut tohoto duelu.
57:03
Kanada právě vstřelila branku!
Nejprve ujížděli na Subbana dva Němci Tiffels s Pfoderlem, ale Subban předvedl vynikající zákrok. Na druhé straně zaútočili Strome a zakončující TYLER WOTHERSPOON a skóre se opět měnilo v kanadský prospěch. Asistence: Ryan Strome, Brett Ritchie.
56:44
MacKinnon unikal po levém křídle a pokoušel se najít Rattieho, přihrávku až k němu ale nakonec procpat nedokázal.
56:06
Teď se ale pro změnu přerušuje pořád a také přestávky mezi jednotlivými hracími úseky se zvětšují.
55:54
Huberdeau našel zpoza branky Schiefeleho, toho nadvakrát vychytal pozorný Trautmann.
55:11
Pojďme do poslední pětiminutovky tohoto zápasu. Závěrečné dějství zatím aspiruje na rekord, co se týče čistého času, za nějž by mohlo být odehráno.
54:37
Nakonec vše končí sraženou střelou Wotherspoona do ochranné sítě. Konečně může na řadu přijít komerční přestávka.
53:58
Neuvěřitelně dlouhý souvislý úsek hry pokračuje, oběma týmům však podle pohybu zcela evidentně docházejí síly.
53:02
Neskutečné, stále se hraje bez přerušení! Nugent-Hopkins opět zavařil Trautmannovi, svůj dnes už šestý kanadský bod ale prozatím nepřidal.
52:20
Německý úder! Kahun ujížděl s Draisaitlem do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný však zcela sám před Subbanem nechal pouze vyniknout kanadského brankáře!
51:40
A už provádějí na Trautmanna další nálet! Ten je nyní pod palbou Reillyho, Murphyho, Wotherspoona. Zatím jeho pevnost devátý zásah neinkasovala.
51:04
Anabáze Němců na útočném teritoriu neměla dlouhého trvání, kanadští vojáci odzbrojili soupeře velmi rychle.
50:11
Po dobré kombinaci vypálil opět aktivní Ouellet, Trautmannovu klec ovšem ani tentokrát nezasáhl.
49:37
Opět tu máme obrovsky dlouhý časový úsek bez přerušení. Tentokrát je to však spíše ku prospěchu věci.
49:03
Vzápětí končí Ouelletova střela vedle.
48:35
Draisaitlovo nahození zadržel Subban, který přitiskl svůj levý beton k tyčce.
47:48
Ti zatím nehrají určitě špatnou třetinu, ale je vidět, jak jim v ofenzivní části dochází síly.
47:11
Rattie vzorně napadal Trautmannovu rozehrávku a div, že mu nakonec nesebral kotouč. Německý gólman měl nyní hodně štěstí, ale už hrají jeho kolegové.
46:22
Němci mohli udeřit z následného přečíslení 3 na 2, ale celou situaci vyřešili dost ukvapeně a o kotouč přišli.
44:46
Tak jsem si opět pomohl sám. Kanada zanedlouho p odopsání této věci předvedla nádhernou kombinaci, na jejímž začátku stál Harrington, který křížnou přihrávkou oslovil JONATHANA DROUINA, ten nasadil Trautmannovi bekhendovou kličku a máme na světě osmý gól Javorových listů. Asistence: Scott Harrington, Ryan Strome.
44:28
Trochu to vypadá, jakoby Kanaďané měli od trenéra Scotta Stephena jasný povel - šetřit síly na těžší zápasy.
43:05
Teď ale Pfoderl vyhrál buly přímo na hůl Tiffels, který tváří v tvář Subbanovi neuspěl. Obrovská šance Němců.
42:57
Začátek třetího dějství je zatím oboustranně hodně ospalý. Po brankových hodech přišlo vystřízlivění.
42:28
Huberdeauaova střela letěla těsne vedle branky.
41:48
Nápor Kanady zesílil, nejnebezpečněji pálili Wotherspoon a Murphy, Trautmann se zaskočit nenechal.
40:35
Kahun to na úvod třetiny zkusil bekhendem, ale Subban byl na místě.
40:01
Druhá třetina tohoto zajímavého duelu nás rozveselila celkem sedmi brankami. Odepsaní Němci se za stavu 1:6 ještě úctyhodně dokázali zvednout a dvěma brankami dokázali skóre trochu zmírnit. Zbytečně však v závěrečných vteřinách inkasovali posedmé.
40:00
39:58
To jsou ale Vánoční hody! Němci nalezli před odchodem do kabin ještě jeden kanadský dáreček! Rychlý brejk rozjel Huberdeau, přesně našel MARKA SCHEIFELEHO, který tak dnes přidává už svůj druhý zásah. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Jonathan Huberdeau.
39:35
Puk je nyní daleko od kanadské branky, naopak se na druhé straně pokusil zahrozit Nugnet-Hopkins, nicméně Trautmann stál na místě.
38:48
No vida, jak Němcům narostla křídla! Kahun to nyní zkusil z levého kruhu a Subban měl opět práci.
38:14
Německo právě vstřelilo branku!
Po buly ve středním pásmu vymyslel fatální chybu při rozehrávce McNeill, puku se chopil NICKOLAS LATTA a Němci záhy přidávají další gól! To jsou věci..
38:12
Nadějně se rodící útok Němců 2 na 2 zastavil Reimerův ofsajd.
37:44
Kanada opět zaujala pozice v útočném pásmu a její útočníci dotírají na Trautmanna.
36:22
Tak teď jsem to ukázkově zakřikl. Zčistajasna vymysleli Němci akci, na jejímž počátku stál Draisaitl, nádherně uvolnil LEONARDA PFODERLA, který nasadil Subbanovi kličku a zařídil snížení na 2:6. Asistence: Leon Draisaitl, Oliver Mebus.
36:02
Subban už je pěknou řádku minut bez práce, z klidu ho nevyrušil ani průnik Riedera.
35:15
Hra Němců se úplně rozpadla, otázkou už nyní zůstává pouze výše skóre. První třetina přitom vypadala z jejich pohledu velmi nadějně a sympaticky.
33:48
Další krásná akce Javorových listů! Kana´dané dlouho svírali Němce pod tlakem, Drouin zpoza branky poslal RYANU STROMOVI nádhernou přihrávku a ten se jí zhostil na výbornou. Šestý gól v síti Trautmanna. Ten však zatím stále zůstává v brance. Asistence: Jonathan Drouin, Brett Ritchie.
33:38
Na německou branku se i nadále valí jeden útok za druhým.
32:22
Kanaďané míchali s kotoučem za brankou, poté se k průniku před ní odhodlal Camara, nádhernou přihrávkou uvolnil TY RATTIEHO, který si pohrál s Trautmannem a zvýšil kanadské vedení. Asistence: Anthony Camara.
31:11
Teď zariskoval před dotírajícím útočníkem také brankář Subban, tomu to ale narozdíl od Hamiltona vyšlo.
30:19
Po Hamiltonově chybě při rozehrávce střílel Kronthaler, neujala se však ani následná dorážka Kahuna.
29:31
Opět, jak je tady v Rusku zvykem, dlouhá pasáž bez přerušení. Kanaďané poupravili o přestávce taktiku a nyní střílí na Trautmanna z každé možné pozice.
28:18
Murphyho dělovka od modré byla hodně nepřesná a skončila mimo tři tyče Trautmannovy branky.
27:13
Na druhé straně naopak vyrazil vstříc pátému kanadskému gólu Harrington, perfektně ho ovšem vychytal Trautmann.
27:06
Slušně sehraná německá přesilovka nakonec zůstala bez gólového efektu.
26:11
Němci rychle vybojovali útočné pásmo, Kronthaler se nerozpakoval a vystřelil švihem, Subban však byl na místě.
25:44
Němci si vytvořili zajímavou palebnou příležitost, ale Kahun s Riederem celou akci překombinovali. Prvně jmenovaný mohl zakončovat do poloprázdné branky.
25:07
Na druhé straně Harrington podrazil Riedera a máme tu pro změnu německou přesilovku.
24:22
A teď už je asi definitivně po zápase. Hamilton od levého mantinelu našel před brankou ideálně postaveného JONATHANA HUBERDEAUA a ten se nemýlil. Asistence: Dougie Hamilton.
23:55
Kanaďané po chvíli úplně drtili svého soupeře v útočném pásmu, Nugnet-Hopkinsovi ale přihrávka nevyšla a tak se Javorové listy vyhodily samy.
23:12
Haase fauloval po prohraném vhazování v obranném pásmu Rattieho a inkasuje dvě minuty.
22:17
Nakonec se Kanada v oslabení přece jenom prosazuje. Další fatál v útočném pásmu znamenal přečíslení dva na jednoho, které sice Nugent-Hopkins v jasné šanci po příhře Scheifeleho nevyužil, MARK SCHEIFELE však vzápětí přesnou dorážkou už třetí gól Kanady přidal. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
21:21
Přechod do útočného pásma v podání Němcl však je zatím velmi kostrbatý. Kanada naopak vyráží do rychlých brejků a div, že jeden z nich teď nedokázal využít Rattie. Jeh ostřela z mezikruží byla zablokována.
20:21
Kanaďané sice začali druhou třetinu náporem, ale ihned jdou do čtyř! Huberdeau podrazil Draisaitla a Němci mohou dokonce vyrovnat!
20:01
Němci sice začali trochu ustrašeně, po druhé inkasované brance z nich ale spadla nervozita a hráli s Kanaďany velmi zajímavý zápas. Několik šancí sice využít nedokázali, v poslední minutě první třetiny ale už mířili přesně. Ve zbytku zápasu tak stále bude o co hrát. Převaha Kanady zatím ani zdaleka není tak výrazná jak se čekalo.
20:00
19:28
Toto si Němci zcela určitě zasloužili za svůj bojovný výkon. Rychlou přesilovkovou kombinaci zakončil po přesné přihrávce Kahuna TOBIAS RIEDER. Němci jsou zpět ve hře! Asistence: Dominik Kahun, Leonard Pfoderl.
19:01
Němci se v oslabení ubránili a nyní stojí před možností hrát opět přesilovku. Lpion fauloval Kronthalera a už sedí na trestné.
18:22
Trautmann se opět ocitl pod pořádným lijákem kanadských střel. Činil se zejména Reilly, ale ani v jedom případě kotouč za záda německého brankáře nedostal.
17:18
Hamilton vystřelil od modré, Huberdeau tečoval nad branku.
16:59
Sekesi ještě švihem vyzkoušel Subbanovu pozornost, to už se ale Camara vrátil na ledovou plochu.
16:18
Přesilová hra pro Německo je u konce. Latta bojoval o puk proti Wotherspoonovi tak usilovně, až ho vysokou holí zasáhl do obličeje. Chvíli se bude pokračovat ve čtyřech, pak si zahraje v početní převaze Kanada.
15:12
Draisaitlovu bombu vytěsnil Subban s vypětím všech sil.
14:56
No a rozjetí Němci navíc dostanou možnost zahrát si přesilovku. Camara se provinil sekáním a naši západní sousedé budou hrát proti čtyřem Javorovým listům.
14:42
Wotherspoonova střela z pravého kruhu letěla vysoko nad branku, následně je německá branka posunuta.
13:54
Opět skvělé německé momenty! Uvira zavezl kotouč do útočného pásma a Lattova střela byla následně sražena jen těsně vedle branky! Němci mohutně tlačí a usilují o důležitý kontaktní gól.
12:54
Němcům se však povedla nesmírně důležitá věc. Otupili totiž stoupající kanadský nápor a ukázali, že také oni umí zahrozit směrem dopředu.
11:36
No ale podívejme se na toto! Němci teď doslova uzamkli Kanaďany v jejich pásmu, zasypali Subbana sprško ustřel a zejména dorážka Reimera měla gólové parametry. Subban však uspěl jednak proti ní a jednak proti následné ráně Kretschmanna.
10:34
Tiffels vyslal jednu z prvních německých střel na Subbana, ten si však prostor u tyčky podržel.
09:36
A nakonec je z toho krásná branka! Na začátku akce stál právě RYAN NUGENT-HOPKINS, který si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Huberdeauem a zblízka dokázal dostat kotouč za Trautmanna. Další rána pro snaživé Němce.
08:48
Velký úspěch Němců! Dokázali totiž ubránit kanadskou přesilovku, aktivní Nugent-Hopkins však stále setrvává s pukem na holi v útočném pásmu.
08:14
Němci jsou pod obrovským tlakem, Trautmann fantasticky zlikvidoval šanci Ritchieho!
07:34
Střela Stroma z nadějné pozice letěla těsně vedle branky.
07:02
Kettererovi se povedlo vyhodit.
06:11
Dominik Kahun si udělal hezký výlet podél pravého mantinelu, jeho střela však nebyla nejpřesnější a zastavila se až o plexisklo za brankou Subbana.
05:26
Německo je v pěti.
05:01
Jenže prakticky hned poté to mohlo být o dvě branky! Opět v tom měla prsty dvojice Nugent-Hopkins - Huberdeau. Prvně jmenovaný založil akci, Huberdeau však jeho pobídku z bezprostřední blízkosti ve druhý gól přeměnit nedokázal!
04:49
Kanadě se nyní nedaří dostat do útočné třetiny..
04:36
Němcům se po dlouhé době podařilo vyhodit a poslat na led čerstvé síly.
03:26
Killian Keller (GER) však vzápětí oslabuje své mužstvo. Vyhodil totiž kotouč mezi diváky a již sedí u časoměřičům. Podaří se Javorovým listů využít i druhou přesilovou hru?
03:01
Přesilovku sehráli Kanaďané velmi aktivně a po zásluze se dostávají do vedení! Nutno ale říci, že se jednalo o velice šťastnou. K puku se na pravé kruhu dostal XAVIER OUELLET a o brusle jednoho z bránících hráčů poslal kotouč mezi Trautmannovy betony - 0:1! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
01:48
Tato aktivita přináší hráčům ze zámoří ovoce. Na trestnou lavici putuje za nedovolené bránění Sebastian Uvira (GER).
01:19
Kanadské mužstvo je od začátku duelu nastěhováno v útočné třetině a snaží si vytvářet další střelecké pozice.
00:39
A hned první minuta přinesla dvě velké kanadské šance Nejprve jednička loňského draftu Nugent-Hopkins zakončoval z bezprostřední blízkosti, jenže ani následná dorážka Sheifeleho za zády Trautmanna neskončila!
00:03
Úvodní vhazování ukořistili Kanaďané a ihned nahodili do útočného pásma.
00:01
Rozjíždí se také druhé skupina Mistrovství světa hokejistů do dvaceti let 2013 v Ufě! Ve větší a proslulejší aréně proti sobě nastoupí celek Německa a Kanady. Javorové listy zde chtějí získat zlato a za svým si jednoznačně půjdou, náš západní soupeř by jim neměl dělat velké problémy.

Německo: Trautmann - Meirandes, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Latta, Uvira, Ackermann - Kretschmann, Pfoderl, Tiffers - Sekesi, Pauli, Reimer.

Kanada: Subban - Harrington, Hamilton, Ouellet, Reinhart, Reilly, Wotherspoon, Murphy - Nugent-Hopkins, Huberdeau, Scheifele - Strome, Ritchie, Drouin - Lipon, Danault, McNeill - Rattie, Camara, MacKinnon.

Rozhodčí: Dumas (USA), Gofman (RUS) - Jucers (LAT), Semjonov (EST).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.