Velké drama, v němž jsme měli po většinu zápasu navrch, po zbytečném vyloučení Faksy jsme však inkasovali vyrovnávací branku. Naštěstí se v prodloužení prosadil Hertl a alespoň vybojoval pro český tým jistotu čtvrtfinále. Zda do něj postoupí z druhého nebo třetího místa, to se rozhodne až po zápase Švédsko - Finsko. Příjemný zbytek dne.
61:41
Česko právě vstřelilo branku!
Tak alespoň postup je v kapse! Jaškin se za brankou dobře zorientoval, posunul kotouč na TOMÁŠE HERTLA, který se vytočil před Nyffelera a procedil kotouč mezi jeho betony! Jsme ve čtvrtfinále. Asistence: Dmitrij Jaškin.
61:28
Tečovaná střela Jeníka se málem odrazila k Herlovi.
61:06
Simion se tlačil na Bartošáka z ostrého úhlu, posunul ale branku. Švýcaři jsou nyní bohužel lepší.
60:25
Andrighettův slalom naštěstí střelou na Bartošáka neskončil.
60:01
Velké zklamání na české střídačce. Ve zlé vteřině se zhroutil sen a přišli jsme o možnost poprat se o postup z prvního místa. Navíc nemáme jistý ani holý postup do čtvrtfinále. Ten musíme vybojovat v prodloužení. Pokud ho nezvládneme, mají náš osud v rukou Švédové.
60:00
59:51
Hertlův bekhend šel nad branku.
59:20
Švýcaři jeli dokonce tři na dva, na poslední chvíli se ale stihl vrátit Musil.
59:02
Musil s Frkem drží kotouč daleko od Bartošáka.
58:24
A další vhazování před Bartošákem. Začínají se nám vybavovat černé vzpomínky na MS do 18 let zpřed dvou let v Drážďanech, kdy tato generace podobným způsobem prohospodařila postup.
58:01
Ještě se telefonovalo, ale gól platí.
58:01
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A dárek je tady. Neskutečná a hloupá chyba Faksy komplikuje českému týmu život. Tečovaná střela Samuela Guerry končí v síti. Poslední se asi dotkl kotouče hlavičkující DARIO SIMION. Švýcaři využívají obě přesilovky v závěrečné desetiminutovce a v českém týmu panuje nepopsatelný smutek.. Od postupu nás dělilo několik vteřin.
57:42
Neuvěřitelně zbytečné vyloučení Radka Faksy! Český útočník měl v obranném pásmu na rozehrávku spoustu času, vyhodil ale puk bez teče na tribunu! To by nás mohlo hodně mrzet.
57:30
Frk z mezikruží vypálil nad branku!
57:18
Češi opět drží kotouč v útočném pásmu, Beran donutil dokonce Nyffelera k zákroku.
56:55
Zajímavá možnost pro Bertaggiu a dobrý zákrok Bartošáka!
56:40
Jaškin fotbalově hrnul kotouč na Nyffelera, ten udržel beton u tyče.
56:22
Jaškina i přes ofsajd obtěžoval při rozehrávce Marti a je z toho nakonec úmyslné postavení mimo hru, vhazuje se před Nyffelerem.
55:56
Pak ale českému týmu nevyšla rozehrávka a sám vrací Švýcary do pásma. Píská se zakázané uvolnění.
55:28
Škoda, další obrovská šance na rozhodnutí! Češi se řítili do přečíslení 3 na 1, Sedlák hezky uvolnil Berana, který ale kotouč za Nyffelera nedostal.
55:10
Bartošák naštěstí nemusel od inkasovaného gólu zasahovat.
54:42
Hyka s Hertlem trochu uspořili čas ve švýcarském obranném pásmu.
53:54
A vzápětí opět. Teď už Češi vyloženě hrají na čas.
53:35
Daří se nám vyhodit do středního pásma.
53:01
Švýcaři teď v ofsajdu, ale mám takový divný pocit. Náš soupeř bruslí od poloviny zápasu mnohem lépe a relativně snadno se dostává do šancí. Mnohem snadněji než v pátek Finové.
52:40
Sedlák zkusil individuální průnik, švýcarský protiútok vedl Ness, ale ani jeho přihrávka cíl nenašla.
52:10
Český tým nyní musí přemístit těžiště hry daleko od svého brankáře.
51:45
A bude ještě drama! Nahození CHRISTOPHA BERTSCHIHO od modré čáry Bartošák neviděl a puk zapadl za záda českého gólmana. Příliš brzy přišlo švýcarské snížení. Teď se dá čekat velký nápor hokejistů v červených dresech.
51:31
Švýcaři už hrají přesilovou hru.
51:12
Sedlák kombinoval se Švihálkem, jeho střela šla těsně vedle.
50:40
To je zbytečná komplikace. Šidlík si pomohl při založení útoku faulem a za moment začne švýcarská přesilovka. Teď se chvíli bude hrát ve čtyřech.
50:14
Jinak se však Švýcaři brání s přehledem.
49:40
Opět solidní nápor v podání dvojice Jaškin - Hertl. Nyffeler měl plné ruce práce, ale nakonec odolal.
49:08
Mohlo být hotovo! Faksa ujížděl ve dvojici s Beránkem, který byl před poloprázdnou brankou faulovaný. Budou to alespoň dvě minuty pro Zanggera.
48:22
Švýcaři v postavení mimo hru, což znamená, že Češi se mohou srovnat a v klidu si dostřídat.
47:45
Jeden z našich hráčů dokonce ztratil hokejku a byli jsme tak chvíli ve třech. Martiho rána se ale zastavila ještě před Bartošákem.
47:02
Jeden z českých hráčů teď dostal bolestivou ránu od Bartschiho, pak se nám napočtvrté povedlo dostat kotouč z obranného pásma.
46:25
První dvě oslabení zvládli Češi skvěle, daří se jim i tentokrát.
45:51
Tak to jsou hodně zvláštní dvě minuty pro Tomáše Hertla, který ani sám nevěděl, za co je dostal. Šance pro Švýcarsko na návrat do zápasu.
45:03
Zajímavé šance na obou stranách. Nejprve dostal dost prostoru ke střele Martschini, ale čeští beci jeho střelu srazili. Pak se do brejku dostal Šidlík, ale na Nyffelera nevyzrál.
44:28
Frk hledal na útočné modré Musila, ten dostal puk do útočného pásma.
43:41
Čas zatím ubíhá pomalu, pořád se přerušuje. Tentokrát kvůli icingu Švýcarska.
43:17
Jaškin naremploval na mantinel Kukana, který je z toho všeho hodně otřesený.
42:53
Pak se ale do našich obranných vrátek vřítil Bertschi a český gólman chytil jeho nájezd lapačkou! Uspěl i proti následné dorážce.
42:21
Naštěstí se nám daří držet Švýcary daleko od Bartošáka zkraje třetího dějství.
41:32
Vzápětí prověřil Nyffelera Beran, ale švýcarský gólman předvedl opět povedený zákrok.
41:04
Na druhé straně zkusil zahrozit Sedlák, ale v těžké pozici netrefil branku.
40:24
Hned zkraje třetiny si připsal Bartošák zákrok proti bekhendové střele Andrighetta.
40:01
Vše se schyluje na začátek třetí třetiny. Český tým musí vydržet ještě dvacet minut a postoupí do čtvrtfinále.
Druhá třetina přinesla českému týmu dvoubrankový náskok. Češi byli od prvních minut aktivnější a zaslouženě po brankách Švihálka a Hyky upravili skóre na 3:1. Pak sice Švýcaři přidali a měli několik možností na snížení, pokaždé si ovšem vylámali zuby na Bartošákovi. Dvacet minut nás nyní dělí od bran čtvrtfinále.
40:00
39:52
Ještě že tak. Do otevřené obrany se hnal Bertschi, ale dostal se do ofsajdu.
39:14
Dobré momenty Faksy a Beránka, na chvilku se hraje také ve švýcarském hájenství.
38:37
Frk na ledě, český tým by ovšem potřeboval vystřídat.
38:02
Bartošák si sice už jeden zákrok připsal, jinak se ale hokejisté s Helvétským křížem na prsou nezmohli vůbec na nic.
37:18
Hra v oslabení nám zatím vychází i tentokrát, Švýcaři opět na Bartošáka ještě nevypálili.
36:29
Pak ale Frk fauloval Leoneho a Čechy čekají horké dvě minuty.
36:15
Frk nabil do zajímavé pozice Musilovi, jeho střela minula branku. Na druhé straně ale Švýcaři pelášili ve dvou proti jednomu, skvělý obranný zásah tentokrát předvedl Hrbas.
35:29
Držíme kotouč v útočném pásmu daleko od Bartošáka.
34:26
Štencel si nekomplikoval hlavu a vyhodil kotouč pouze do obranné třetiny, takový obrzek vidíme nyní stále častěji.
33:45
Dobře, zachytá si i Nyffeler. Po buly vypálil Musil. Daří se nám teď po komerční přestávce trochu otupit švýcarský tlak.
33:41
Až teď mohli zazlobit i Češi, Frk ovšem přihrávku vzduchem na vzdálenější tyč nezkrotil.
33:24
Hachler nabral ve středním pásmu rychlost a jen těsně minul českou branku.
32:57
Balmelliho střelu zpoza obránce vykopává jistý Bartošák.
32:06
Švýcarské nůžky se svírají stále těsněji. Na Bartošáka létá jeden puk za druhým. Škoda, Češi měli až doteď zápas plně pod kontrolou.
31:14
Štencel se pokoušel uvolnit do brejku Štencela, opět je z toho ale icing.
30:57
Další Bartošákův zásah, tentokrát vypálil Andrighetto.
30:35
Češi se navíc mohou spolehnout na Bartošáka, Švýcaři přeci jen trochu ožívají. Christian Marti měl na holi snížení, český gólman ale zatím je proti.
30:03
Soupeř teď chvíli motal naše hráče v obranném pásmu, do střely se ovšem nedostal. Hyka vyvezl kotouč a vybojoval buly v útočném pásmu.
29:11
Jaškinova střela prolétla těsně vedle pravé tyče.
28:49
Švýcaři vyhodili kotouč na icing, jakoby teď nevěděli co hrát.
27:48
Švýcaři se dnes většinu zápasu brání a až na dobré momenty zkraje druhé třetiny toho mnoho nepředvedli. I nadále se hra odvíjí daleko od Bartošáka.
26:45
Překrásná akce českého týmu a už klepeme na čtvrtfinálová vrátka! Češi se dostali do přečíslení 3 na 2, Faksa uvolnil na vzdálenější straně Jaškina, který nezakončoval a akci vyšperkoval nádhernou zadovkou na dojíždějícího TOMÁŠE HYKU, který do prázdné branky zvyšuje náskok Přerostova týmu. Skvěle! Asistence: Dmitrij Jaškin a Radek Faksa.
25:54
V útočném pásmu trochu kostrbatě kombinovali Hyka s Jaškinem, Švýcarům se nakonec přece jen povedlo vyhodit kotouč.
24:45
Němec už opět hledal před brankou Tomečka, Češi opět cítí pevný led pod nohama.
23:58
V Ufě sledujeme českou radost! Jaškin teď nádhernou přihrávkou, zadovkou zpoza branky, obalamutil švýcarskou obranu a zakončující MICHAL ŠVIHÁLEK konečně odčarovává kouzlo Nyffelera. Asistence: Dmitrij Jaškin.
23:08
Bekhendový pokus Koblasy našel Nyffeler v lapačce, teď už zase tlačí Češi.
22:10
Ness našel před brankou osamoceného Balmelliho, toho skvěle vychytal Bartošák.
21:44
Takže po divokém úvodu třetiny trocha uklidnění, Češi ale nastoupili do hry s jasným cílem, vstřelit konečně druhou branku.
20:48
Češi začali aktivně! Musilovu střelu se snažil dorazit Hyka, následně promáchl Jaškin v jasné šanci. Na druhé straně ale měl šanci také Bartaggia a Bartošák musí držet pro změnu české ambice.
20:01
Češi byli aktivnější, měli více šancí, ale Švýcarům se povedlo prakticky z ničeho vyrovnat přesnou ranou Martiho. Druhá třetina tohoto vyhecovaného zápasu bude ještě jistě velmi zajímavá.
20:00
19:58
Švýcaři ještě měli problémy s dvojicí Švihálek - Beran, Nyffeler si připsal dva důležité zákroky.
19:02
Poslední minuta třetiny, v níž je český tým jasně lepší, ale stav zůstává nerozhodný 1:1.
18:14
Opět scházela trocha přesnosti! Po průniku Faksy mohl zakončovat Frk, ale puk mu sjel z hole.
17:45
Jaškin s Hertlem srdnatě bojovali v útočném pásmu o kotouč, do střelecké pozice se ovšem nakonec nedostali.
17:18
Jsme kompletní, Švýcaři v přesilovce ani nevystřelili.
16:21
Kunzle nedokázal před brankou zpracovat kotouč a Sedlák sebral několik cenných vteřinek.
15:18
Poté však musel hrozící švýcarský brejk hasit nedovoleně Šidlík. První přesilovka pro Švýcarsko.
15:02
Nyffeler měl opět štěstí. Po nahození Koblasy se puk povaloval na brankovišti, ke smůle českých hokejistů se ale odrazil mimo prostor branky.
14:21
Češi sice jsou zatím aktivnější, teď ale zničehonic inkasují vyrovnávací branku. Od modré čáry vypálil bez přípravy CHRISTIAN MARTI a přesnou bombou k tyči srovnává účty tohoto zápasu. Veliká škoda.
13:43
Češi zatím neřeší rychlá přečíslení příliš efektivně. Jaškin najížděl do otevřené obrany s Hykou, opět mu ale poslal přihrávku příliš pozdě.
12:48
Bärtschi v útočném pásmu uklouzl, Faksa hledal vzdušnou přihrávkou Frka, ale ten baseballově netrefil.
12:14
Beránkovu střelu přes obránce byla zablokována.
11:08
Na druhé straně se Češi hnali do přečíslení 2 na 1, Pavelka ale přihrával na Tomečka v době, kdy stál jeho kolega z útoku v ofsajdu. Škoda.
10:57
Teď se chvíli hraje před Nyffelerem, Richard se ale k dorážce nedostal.
10:24
Němcovo nahození sbírá ze vzduchu opět švýcarský gólman.
09:45
Další dobré momenty pro český tým. Hertl se v obležení dvou Švýcarů vymotal zpoza branky a dobrou střelou vylekal Nyffelera.
08:57
Frk ostřeloval Nyffelera jako na běžícím pásmu, pořádně mu však nesedla ani jediná rána. Přesilovka zůstala nevyužita.
08:14
Velké zmatky před Nyffelerem, na švýcarského brankáře létá jeden kotouč za druhým.
07:28
Budeme hrát dokonce pět na tři! Ness si počkal na Jaškina a podrazil ho. Velká možnost.
07:25
Přesilovka ale zatím nevychází, Švýcaři se dobře brání.
06:41
Českému týmu se naskýtá zajímavá příležitost ke zvýšení náskoku. Švihálek se srdnatě rval v útočném pásmu o kotouč, píská se ale zřejmě až faul na Berana. Na trestné sedí Kukan.
06:09
Po delším čase práce také pro Bartošáka, se střelou Richarda ale neměl český gólman problém.
05:42
První český útok stále motá Švýcary v jejich obranném pásmu.
05:08
Další velká možsnost českého týmu! Jaškin udělal krásnou kličku bránícímu Švýcarovi do osy, Nyffeler ho ale v jasné pozici vychytal.
04:56
Jaškinovu střelu z mezikruží dost možná zastavilo břevno!
04:35
Češi jsou najednou plni elánu, z toho však rezultovala švýcarská šance, kterou měl Kunzle.
03:51
Výborně! Využíváme hned svou první šanci a jdeme do vedení. Češi jeli do zajímavého přečíslení 3 na 2, Švihálkovi sice střela sjela, ale špičkou hole ještě stihl posunout puk směrem na MATĚJE BERANA, který dopíchl kotouč do odkryté branky. Šťastná, avšak nesmírně důležitá branka. Asistence: Michal Švihálek.
02:40
Češi zatím rezignují na jakékoliv kombinace, teď se ale málem do šance dostal Šidlík. Nezpracoval však kotouč.
01:40
Urostlí Švýcaři zatím Čechy do svého pásma nepouští, Antoniettimu se ovšem rozehrávka nepovedla.
00:53
Zatím se hra kouskuje, tentokrát končí puk na švýcarské střídačce. Očekává se dobrá obrana českého týmu spojená s přechodem do rychlých protiútoků.
00:28
Jako první zazlobili Švýaři. Bertaggia ale vystřelil nad branku.
00:01
Melvin Nyffeler ve švédské brance, Patrik Bartošák v té české. Dnes to bude hodně záležet právě na výkonu brankářů.
Klíčový zápas české dvacítky v letošním roce je tu, vítězství je nutností, jinak nebudou mít svěřenci Miroslava Přerosta svůj osud ve vlastních rukou. Oba celky nastupují na ledovou plochu.
Švýcaři ale budou chtít samozřejmě taky uspět. Do play-off je posune jedině vítězství, ale pomoci jim k tomu budou muset Švédové svým úspěchem v derby s Finy.
Možných scénářů, jak se nakonec zamotaná skupina A vyvine je ovšem spousta. Pro Čechy se jako ideální jeví výhra nad Švýcary a zároveň vítězství Finů v duelu se Švédskem. Pak by čeští hokejisté postoupili přímo rovnou do semifinále.
Čekáme opatrný zápas. Češi se v neděli nadřeli na výhru s Lotyšskem, Švýcaru tu už dokázali sebrat body Švédům i Finům, s nimiž prohráli až kvůli zpackanému závěru.
K postupu ale stačí Čechům výhra v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Mohou dokonce i prohrát, ale to by pak museli brát ohled na výsledek severského derby mezi Švédy a Finy.
Pokud Česko zvítězí, postoupí do čtvrtfinále. Pokud navíc Finové uspějí v souboji se Švédy, půjde česká dvacítka přímo do semifinále turnaje. Zároveň, pokud Češi vyhrají, z postupu do čtvrtfinále se budou radovat i Finové a to bez ohledu na jejich výsledek v utkání se Švédy.
Češi se za chvíli utkají se Švýcary a půjde o hodně. Zápas může rozhodnout o postupu české reprezentace do vyřazovací části turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.