Metallurg Novokuzněck 4:5prodl. Jugra Chanty-Mansijsk (3:2, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 10. Islamov (Sopel), 12. Nazarov (Turukin), 18. Jefimov (Lazarev, Mereskin), 28. Nazarov (Simon) – 6. Bočarov, 20. Pepeljajev, 35. Děmagin (Starosta), 40. Ibragimov (Krysanov, Šafronov), 65. Magogin (Ibragimov). Rozhodčí: Karabanov, Romasko - Matjuša, Pavlov. Vyloučení: 4:5, navíc Metljuk 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30.

Metallurg Novokuzněck: Ključnikov - Ježov, Metljuk, Romanov, Grišin, Arzamascev, Sopel, Skutar - Černych, Kagarlickij, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Vyglazov, Islamov, Žafjarov - Kurepanov, Turukin, Nazarov - Simon.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis - Trončinský, Starosta, Šafronov, Ibragimov, Pepeljajev, Grebeškov, Putilov - Altarjov, But, Děmagin - Krysanov, Bočarov, Glazačev - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Chlyncev, Buljanskij, Jacenko.

Ve třetí třetině a v následném prodloužení měly oba celky téměř shodně šancí, ovšem nakonec se radovali hosté, kteří tři vteřiny před koncem nastavené hrací doby využili zaváhání domácí obrany. Stav utkání 4:5 po prodloužení. Děkujeme za pozornost!
64:57
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Hosté využívají několik sekund před koncem svoji snahu v závěrečných sekundách a berou dva body. Z mezikruží se prosadil IGOR MAGOGIN, který dostal přihrávku na střed a prostřelil domácího brankáře Ključnikovova mezi vyrážečku a betonem. Asistence: Rinat Ibragimov.
64:34
Jugra se na závěr usadila ve třetině soupeře.
64:12
A také domácí vstřílí branku! Která podle rozhodčích neplatí - předcházelo jí postavení mimo hru.
63:50
Metallurg se znovu pokouší dobýt branku soupeře.
63:24
Také na druhé straně se neprosadil Skorochodov.
63:10
Romanov udržel útočnou třetinu, ale Mereskin prohrává osobní souboj v rohu.
62:40
Grišin zablokoval vyhození Jugry do hlediště.
62:20
Nakonec první vážnější šance na straně Metallurgu, který se dostál zásluhou Žafjarovova do nebezpečného zakončení. Masalskis zachránil naposlední chvíli.
62:01
Která ale nikam nevedla. Zatím je to z obou stran hodně opatrné.
61:50
Islamov však zakládá další ofenzivní akci.
61:34
Hostující Krysanov však svého soupeře opět odzbrojuje.
61:07
Ale Kagarlickij dostává zpátky kotouč na hole svého celku.
60:40
Pepejajev zavezl kotouč do třetiny Novokuzněcku.
60:20
Bumagin s Kagarlickijem se neprobojovali do útočné třetiny. Hraje Sitnikov ve vlastní třetině.
60:02
Buly v prodloužení vyhráli poprvné domácí.
59:24
Třetina se dohrává v obranném pásmu Metallurgu.
59:10
Hosté se pokouší udeřit po pravém křídle.
58:45
Bumagin se opět dostával do třetiny, ale u mantinelu ztrácí kotouč.
58:22
Oddechový čas pro hosty. Zřejmě se ještě soupeři pokusí rozhodnout v základní hrací době.
58:22
A opět ve velké šanci domácí Sopel, který trefil tyč Masalskisovy branky.
57:34
Jefimov nevyužil přečíslení.
57:10
Sitnikov v další ráně. Ale nyní spěchají dopředu domácí.
56:44
Nápor hostujícího celku, který ovládl závěr utkání pokračuje.
56:27
Na druhé straně se výborně protáhl hostující Děmagin, který objel branku, ale u tyčky mu zkomplikoval zakončení Grišin.
56:04
Romanov nyní vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.
55:40
Ale přichází o kotouč.
55:23
Metallurg váhá s rozehrávkou. A také hosté se dopředu příliš neženou. Krysanov zakládá další akci.
55:00
Oba celky již vyčkávají a zřejmě se spokojili s dělením bodů.
54:30
Sitnikov vedl útočnou akci, ale šel proti srovnané obraně domácích.
54:20
Domácí Sopel pouze vyhazuje do střední třetiny.
54:00
Jugra zase vybojovala útočné pásmo.
53:24
Mereskin se dostal před Masalskisem ke kotouči a nikým nebráněn zakončil. Hostující brankář v závěru zápasu chytá pořád výborně.
53:05
Metallurg se usadil ve třetině soupeře.
52:38
Na druhé straně se tlačil do zakončení domácí Bumagin. Masalskis jeho ránu z pravého kruhu dobře viděl.
52:11
Od modré vyslal prudkou ránu Pepeljajev, ale Ključnikov vyráží.
51:50
Nyní se zase hosté nastěhovali do třetiny soupeře.
51:30
V další slibné příležitosti domácí Turukin, kterému přeskočil kotouč čepel hole v rozhodující okamžik.
51:19
Jugra po dlouhém oslabení konečně v plném počtu.
50:55
Znovu vynikající zákrok hostujícího brankáře, který při oslabení drží své spoluhráče.
50:40
Domácí nastěhováni v útočné třetině.
50:27
Bumagin ve velké šanci, ale také výborný zákrok Masalskise, který jej vychytal.
50:10
Až nyní dostal kotouč do útočné třetiny Černych.
49:40
Domácím se nedaří usadit se ve třetině Jugry.
49:25
Hostující Magogin výborně zabojoval do obrany a vyhodil.
49:19
48:21
Sledujeme vyrovnanou hru, kdy ovšem domácí čekají na návrat svého spoluhráče.
47:50
Kagarlickij se dostával po pravém křídle do útoku, ale zastavil jej Ibragimov.
47:20
Pokračuje se ve čtyřech.
47:19
Ovšem je zřejmě po přesilovce. Za útok na hlavu dostává menší trest domácí Metljuk, který desetiminutový osobní trest.
46:58
Na trestnou lavici míří hostující hráč. Sitnikov dostává 2+2 trestné minuty za vysokou hůl. Velká příležitost pro domácí rozhodnout utkání.
46:50
Hostující Magogin se dostal opět po vhazování do velké příležitosti, ale opět fantastický provaz domácího brankáře.
46:39
Nápor hostujícího celku pokračuje. Další výborný zásah Ključnikovova po střele jednoho z hráčů Jugry Chanty-Mansijsk.
45:50
Hostující Skorochodov se dostal k vyražené střele od domácího brankáře, který jeho následný pokus se štěstím kryje.
45:26
Altarjov se pokusil prosadit od hrazení. Také on byl čistě odzbrojen.
45:08
Sopel na protější straně ztrácí kotouč u hrazení.
44:55
Glazačev se však dostal do slibného zakončení, ale Ključnikov byl natlačený u své pravé tyče a jeho ránu z ostrého úhlu chytá.
44:40
Tlak hostujícího celku pokračuje.
44:20
Bočarov se však znovu do zakončení neprokličkoval.
43:50
Nyní zase Jugra v pásmu Metallurgu.
43:25
Parádní individuální akce domácího útočníka, který málem prošel až před Masalskise. Hostující Trončinský mu naposlední chvíli vložil do zakončení hůl.
43:15
Domácí Kagarlickij zakládá vlastní útok.
42:58
Domácí obrana jej však ubránila, ke střele se nedostal.
42:37
Stále hostující útočník bojuje u hrazení.
42:11
But v útočném pásmu.
41:55
Nebezpečně pálil Sopel z pravého kruhu a domácí Pepeljajev si málem srazil kotouč do vlastní sítě.
41:34
Metallurg zavřel svého soupeře v jeho pásmu i po dalším vhazování.
41:20
Ale nakonec první střelu obstaral domácí Sopel, jeho rána však byla ztečována vysoko nad.
40:40
Jugra však opět aktivnější v úvodu.
40:20
Oba týmy nyní hrají hodně opatrně, každá chyba může rozhodnout.
40:02
Metallurg ovládl první buly v závěrečné třetině, která se však může ještě nastavovat.
40:01
Hráči již vstupují na upravenou ledovou plochu, kde za malou chvíli startuje závěrečná část utkání, která rozhodne o dnešním vítězi. Oba celky zatím k němu mají stejně daleko. Jugře se podařilo v prostřední části srovnat krok.
V prostřední části využili hráči Jugry své šance a dokázali srovnat krok s Metallurgem, kterému se již tolik střelecky nedařilo. Stav po druhé třetině 4:4.
Celkový počet střel: 19/18.
Vyloučení: 3/3.
Využití: 0/1.
Vyhraná vhazování: 25/12.
Závěrečná část utkání startuje ve 12:37.
40:00
39:41
RINAT IBRAGIMOV dostal parádní pas před branku a vyrovnává do prázdné branky! Obrovská hrubka domácí obrany se tak podepisuje pod tuto branku. Asistence: Anton Krysanov, Kirill Šafronov.
39:30
Jugra jde dopředu. Krysanov vede útok po levém křídle.
39:10
Bumagin se však neprosadil ke střele.
38:40
Zatím to zřejmě hostům stačí a nechávají se snadno zatahovat do bránění.
38:14
Domácí Islamov nahazuje kotouč za branku Masalskise. Kde jej však bere hostující obránce.
37:40
37:20
Metallurgu se opět nedaří rozestavit se ve třetině Jugry.
36:50
Až nyní se konečně dostal ke střele domácí Mereskin. Hostující brankář v klidu chytá.
36:30
Tato přesilová hra jim vůbec nevychází.
36:20
Ale dlouho se ve třetině soupeře domácí nezdrželi.
36:07
Pásmo soupeře získává nahozeným kotoučem na Masalskise Jefimov.
35:41
Opět vynikající práce do zadu Buta, který ještě sbírá cenné vteřiny v útočném pásmu.
35:40
Na trestnou lavici míří hostující hráč. Dvě minuty dostává Kirill Šafronov.
34:22
Hostující Starosta podržel puk na modré a poslal jej na druhou stranu do pravého kruhu, odkud propálil úplně nekrytý SERGEJ DĚMAGIN vše až do branky. Domácí brankář Ključnikov se po jeho ráně marně natahoval. Asistence: Tomáš Starosta.
34:10
Opět hosté v útočném pásmu.
33:15
Ale Lazarev vystihl přihrávku a vyhazuje.
33:04
Jugra se rozestavila na přesilovou hru a kombinuje podél mantinelu.
33:03
Za vysokou hůl však opět odchází domácí hráč. Turukin dostává menší trest.
32:19
31:29
Hosté mají velký problém natlačit se do třetiny soupeře. Který velmi dobře brání.
30:50
Ale Bočarovovi uniká kotouč do středního pásma.
30:30
Jugra zavřela svého rivala v jeho pásmu.
30:19
Na trestnou lavici odchází Filipp Metljuk za hákování.
29:44
But však opět nastěhovaný v pásmu soupeře a vykoledoval si nedovolený zákrok.
29:20
Ale od mantinelu se se svými spoluhráči neprokombinoval.
29:10
Domácí Kagarlickij dostává hru do útočného pásma.
28:44
Opět pohotový zákrok Ključnikovova po pokusu Bočarovova z levého kruhu.
28:34
Starosta zakládá další útočnou akci Jugry.
28:10
Další zákrok domácího brankáře proti ráně Skorochodovova z pravého kruhu.
27:45
Také na druhé straně musel zasahovat Ključnikov, který se musel po střele Buta velmi natahovat.
27:30
Metallurg opět ve velké šanci. Bumagin se tlačil do zakončení. Vynikající zákrok Masalskise.
27:24
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Simon je pro hostující obranu velmi nebezpečný. Uvolnil se z pravého kruhu. Jeho ránu ještě dokázal Masalskis vyrazit, ale na dorážku JURIJE NAZAROVOVA již nestačil. Asistence: Chris Simon.
27:14
Metallurg pokračuje v tlaku.
26:59
Po bleskové akci se dostával do zakončení domácí Bumagin. Ale hostující brankář výborně zasáhl.
26:40
Hraje Sopel za vlastní brankou.
26:23
Jugra neudržela po vhazování útočné pásmo.
25:47
Která však skončila už ve středním pásmu a téměř před Ključnikovova se dostal hostující Krysanov. Vynikající zákrok domácího brankáře.
25:32
Metallurg zakládá vlastní akci.
25:10
Sitnikov se snažil uvolnit, ale vše domácí obrana zvládla.
24:50
Magogin se dostává do útočné třetiny.
24:26
Děmagin zachytil pas v útočném pásmu a nahrál do mezikruží. Odkud zkazil slibné zakončení Kagarlickij. Nyní měli hosté velké štěstí.
23:55
Ale ani on se do zakončení nedostal. V prostřední části utkání zatím dominují obrany.
23:34
Který ukořistil hostující Děmagin.
23:15
Simon se dostal při rozehrávce pod tlak, ale už vyváží kotouč.
22:56
Ale také Turukin byl odzbrojen.
22:24
Už hrají hráči Metallurgu na druhé straně.
22:21
Z levého kruhu zkušil štěstí hostující Skorochodov. Netrefil branku.
22:05
Hosté se usadili po buly ve třetině Novokuzněcku.
21:47
Následně tečují domácí obránci střelu Krysanovova do ochranné sítě.
21:31
Další ofenzíva domácího celku, kterou vedl opět Mereskin, ale ztrácí kotouč u hrazení.
21:05
Mereskin se dostal do slibného zakončení. Masalskis vyráží.
20:40
Metallurg už dostává kotouč pod kontrolu.
20:25
A hned se také pokusili ohrozit branku Ključnikovova. Ten vyráží.
20:02
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny.
20:01
Oba týmy se již vrací na druhou třetinu.
V úvodní přestřelce, kdy se skóre zastavilo na stavu 3:2, bylo klání velmi vyrovnané. Po první brance hostů se však hráči Metallurgu nadechli k náporu a v zakončení byli velmi nebezpeční. Otočili skóre na 3:1, ovšem těsně před koncem první části snížil Pepeljajev. Stav po první třetině 3:2.
Celkový počet střel: 14/7.
Vyloučení: 1/2.
Využití: 0/0.
Vyhraná vhazování: 12/4.
Druhá část utkání začne přibližně v 11:50.
20:00
19:48
Tak přece jen hlavní rozhodčí branku uznává! ALEXEJ PEPELJAJEV dostal přihrávku na vzdálenější tyč, odkud trefil nakonec odkrytou branku. Bez asistence.
19:40
Konečně se hosté dostali do třetiny a hned z toho byla "tutovka", kterou neproměnil Pepeljajev. Ten měl před sebou úplně prázdnou branku. Rozhodčí se raději jde přesvědčit na video.
18:34
Hostům se vůbec přesilová hra nedaří. Nemohou se usadit v pásmu soupeře.
18:10
Další výborná obranná hra domácího celku. Lazarev zavezl kotouč do útočné třetiny.
17:55
Domácí se však rychle osvobozují vyhozením.
17:44
Na trestnou lavici míří hostující hráč za hákování. Dvě minuty dostává Arzamascev.
17:32
Kterého využívá ALEXEJ JEFIMOV. Ten si našel vyražený kotouč Masalskisem a posílá puk za bezmocného ležícího brankáře. Asistence: Anton Lazarev, Alexandr Mereskin.
17:30
Zmatek před Masalskisem.
16:47
Tlak Novokuzněcku pokračuje.
16:31
Následuje hodně prudká rána do Masalskise, který se musel rychle přesunout proti střele z pravého kruhu. Bumagin nedal.
16:10
Metallurg v pásmu Jugry.
15:55
Ale výborně zapracoval v obrané hostující Trončinský.
15:40
Domácí se hned usazují v útočném pásmu.
15:30
Za hákování míří na trestnou lavici hostující hráč. Menší trest odsedí Alexej Pepeljajev.
14:56
Ovšem po bleskové akci se dostával do zakončení domácí Mereskin. Kterého vychytal hostující brankář.
14:31
Dopředu se neprobojoval hostující Skorochodov. Metallurg kontroluje hru u vlasntí branky.
14:05
Hra je hodně vyrovnaná a oba celky se často střídají na puku.
13:34
Bumagin se dostával do nebezpečného zakončení, ale v poslední chvíli mu zablokovali hostující obránci hokejku.
13:06
Černych zakládá vlastní ofenzivní akci.
12:40
Ale hráči Metallurgu nepouští svého soupeře do nebezpečného zakončení. Nakonec se Altarjov sám vyhnal z útočné třetiny.
12:20
Hosté se snaží okamžitě odpovědět a zamčeli svého soupeře v jeho pásmu.
11:52
Domácí obrací vývoj zápasu. JURIJ NAZAROV dostal přihrávku na zadní tyč od Turukina, kde měl před sebou odkrytou branku a poslal puk za Masalskise. Hostující obrana jej nechala úplně volného. Asistence: Konstantin Turukin.
10:10
Řada osobních soubojů ve středních pásmu.
09:45
Ve velké šanci domácí Černych po přihrávce Bumagina. Masalskis výborně zasáhl.
09:29
Domácí však odpovídají na vedoucí branku a vyrovnávají. Rozhozené obrany využívá ALEXANDR ISLAMOV, který výborně zapracoval před brankou a posílá vyražený puk zpátky za záda hostujícího brankáře. Asistence: Brent Sopel.
09:20
Dopředu se však dostal po pravém křídle Nazarov.
08:00
Hraje se dlouho bez přerušení. A hosté stále kontrolují hru, ovládají střední pásmo.
07:15
Akci zakončoval hostující Bočarov. Ključnikov vyráží.
06:50
Hráči Jugry však zavřeli svého soupeře v jeho pásmu.
06:24
Ale ve velké šanci domácí Lazarev, který vystihl nepřesnou rozehrávku hostujícího celku a vyzkoušel pozornost Masalskise, ten nyní podržel své spoluhráče.
06:07
Jugra nyní přejala taktovku hry a přehrává svého soupeře.
05:30
Hráči domácího Metallurgu jsou otřeseni a pouze brání svoji třetinu.
05:15
Po zmatku před brankou se nejlépe zorientoval hostující Krysanov, který popotáhl kotouč za domácí klec a předložil puk před branku, kde měl již snadnou práci STANISLAV BOČAROV, když mířil do opuštěné domácí svatyně. Bez asistence.
05:05
Tlak Jugry však pokračuje.
04:50
Ale Glazačev se neprosadil v souboji u hrazení.
04:40
Po delší době také hosté v útočném pásmu.
04:21
03:10
Ale hráčům Novokuzněcku se nedaří protlačit se ke střele.
02:55
Tlak domácího celku pokračuje.
02:50
Bumaginova rána šla však vysoko nad branku Masalskise.
02:40
Metallurg se usadil v útočném pásmu.
02:21
A také si domácí vykoledovali nedovolený zákrok. Na trestnou lavici miří hostující Šafronov za držení.
01:50
Domácí se nastěhovali do třetiny soupeře. Kde bojuje Vyglazov v rohu.
01:30
Hosté po další pokusu o založení akce hrají na zakázané uvolnění.
00:45
Také na druhé straně má první zákrok domácí brankář Ključnikov.
00:20
Kteří také jako první zaměstnali hostujícího brankáře Masalskise, který nakonec nemusel zasahovat.
00:02
Úvodní buly zápasu vyhráli domácí hráči Novokuzněcku.
00:01
Probíhají poslední přípravy na samotné zahájení zápasu.
Státní hymna už se rozhléhá halou v Novokuzněcku.
Vítám Vás u dalšího duelu Kontinentální hokejové ligy. V Novokuzněcku se vše připravuje na úvodní ceremoniál. Kde v místí hale přivítá Metallurg Jugru. Hráči za několik minut vstoupí na ledovou plochu.

Metallurg Novokuzněck: Ključnikov (Lazušin) - Ježov, Metljuk, Romanov, Grišin, Arzamascev, Sopel, Skutar - Černych, Kagarlickij, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Vyglazov, Islamov, Žafjarov - Kurepanov, Turukin, Nazarov - Simon.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Trončinský, Starosta, Šafronov, Ibragimov, Pepeljajev, Grebeškov, Putilov - Altarjov, But, Děmagin - Krysanov, Bočarov, Glazačev - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Chlyncev, Buljanskij, Jacenko.

Rozhodčí: Karabanov, Romasko - Matjuša, Pavlov.
Dalšími zápasy pokračuje Kontinentální hokejová liga i v sobotním dni. Ve východní konferenci spolu svedou vražedný souboj Novokuzněck s Jugrou. Týmy v těsném kontaktu s elitní osmičkou se poperou o důležité body. Vzájemný říjnový duel vyzněl lépe pro Chanty-Mansijsk, který uhájil svůj led těsně 4:3. Sledujte s námi zajímavou podívanou, utkání startuje v jedenáct hodin dopoledne.
METALLURG NOVOKUZNĚCK:
Zatím dvanáctibodovou ztrátu mají hráči Metallurgu na poslední postupové místo, které zabírá Nižněkamsk. Právě její aktuální soupeř na něj ztrácí o polovinu méně, proto se hraje prakticky o šest bodů. Novokuzněck sráží špatná forma z vlastního kluziště, kde vybojoval pouze třiadvacet bodů z devatenácti zápasů.

Novokuzněcku se od poloviny listopadu vůbec nedaří. Spadl z postupových pozic a stále hledá formu. Nyní po čtyřech prohrách v řadě se konečně chytl a porazil Jekatěrinburg (3:4prodl.).

Nejproduktivnější hráči:
Randy Robitaille (9+23)
Dmitrij Kagarlickij (10+21)
Alexandr Bumagin (11+17)

JUGRA CHANTY-MANSIJSK:
Hosté se drží se šestibodovou ztrátou na osmou postupovou příčku do závěrečných vyřazovacích bojů. Ale nyní se jim situace zkomplikovala po dvou domácích prohrách. Minulý pátek s Atlantem Mytišči (3:5) a v neděli s Jaroslavlí (4:6).

Jugra spoléhá na vyrovnanou brankářskou dvojci Michail Birjukov (90,9%) s Edgarsem Masalskisem (90,4%). V obraně se hodně daří Marku Trončinskýmu, který už nasbíral sedmnáct kanadských bodů za tři branky a čtrnáct asistencí.