To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký pondělní večer. Na shledanou!
Závěr přinesl velké drama, ale Jaroslavl si vítězství 2:1 dokázala pohlídat. Hráči Torpeda se v poslední desetiminutovce nadechli k velkému náporu a byli blízko vyrovnání. Vstřelit kýženou branku však nedokázali a play-off se jim pomalu, ale jistě, vzdaluje. Naopak Lokomotiv potvrdil svou příslušnost k elitní čtyřce Západní konference.

Střely na branku ve 3. třetině - 2:16, celkem - 27:32.
60:00
59:50
Domácí dostali kotouč do rohu k brance Torpeda a vítězství již udrží!
59:32
Postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:28
Varnakov pálil hned po buly, ale nepřesně.
59:23
Icing domácích.
59:13
Nahazoval Varnakov, Sanford si bližší tyč pohlídal.
59:02
Tentokrát už se zakázané uvolnění píská. Vyhazoval Redlihs.
58:26
Domácí vyhodili tak, že z toho není icing.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny, Nižnij Novgorod drží pásmo.
57:47
Hosté hrají bez brankáře!
57:47
Time-out pro hosty.
57:47
Hostující hráči se sjeli k brankovišti jako sršni, ale kotouč zůstává pod Sanfordem. Ten až na jediné zaváhání ze druhé třetiny svůj tým drží.
57:04
A hned po buly následuje další Sanfordův zákrok.
57:02
Výtečně zasáhl Sanford proti Ellisonovi, který dostal přihrávku zpoza branky a pálil z voleje. Domácí brankář se stačil přemístit.
56:41
Redlihs takticky sbírá čas v útočném pásmu.
56:01
Ještě čtyři minuty, hráči Torpeda rozjíždí další útok.
55:14
Domácí si berou oddechový čas.
55:13
Petrov projel hostující obranou a až těsně před Kovalem byl povalen protihráčem. Domácí diváci se hodně zlobí. Myslí si, že šlo o faul.
54:09
Zainullin od modré minul.
54:05
Hosté opět roztáčí kolotoč v útočném pásmu.
53:21
Andersson zápěstím prověřil Sanforda, ten byl pozorný a vyrazil kotouč do bezpečí.
52:44
Teď zase vypadla ze své polohy branka za Sanfordem.
52:06
Tak nakonec se vhazuje před brankou Kovala...
52:06
Posunutá hostující branka poté, co na ni spadl Plotnikov. Buly ve středním pásmu.
51:28
Po střele Thörnberga už dokázal domácí brankář hru přerušit. To byl obrovský zámek v podání Nižného Novgorodu.
51:12
Na Sanforda to teď lítá ze všech stran, domácí brankář zatím drží.
50:52
Hosté zvyšují aktivitu a snaží se vyrovnat.
50:09
Po další akci padl Zainullin na Sanforda a domácí brankář si musel u střídačky nechat upravit výstroj.
49:55
Po Varnakově úniku a následné střele zachránila Sanforda zřejmě tyč!
48:59
Naopak na druhé straně musel Koval ramenem vyrážet projektil Černikova.
48:49
Thörnberg na modré mocně napřahoval, ale střela mu vůbec nesedla.
47:26
Pohotová střela Averina ihned po přejetí do útočného pásma. Koval byl však pozorný.
46:45
Černikov si vyjel zpoza branky a hledal své najíždějící spoluhráče. Puk jen projel kolem brankoviště.
46:21
Komerční přestávka.
44:57
Pokus Hietanena od modré skončil na výstroji Sanforda.
44:25
Kaljužnij našel za ním najíždějícího Kronwalla, jehož střelu vyrazil Koval až do ochranné sítě.
43:06
42:43
Potapovova přihrávka prošla kolem brankoviště, ale nikdo ji nezasáhl.
41:59
Hráči Jaroslavle vyhodili.
41:32
Domácí teď zaměstnali Kovala i v oslabení.
41:05
Guskov oslabuje domácí tým. Za vteřinu začne hostující přesilovka.
40:01
Ve druhé třetině byli domácí jasně lepším týmem, ale stále vedou jen o jedinou branku. Na 2:0 sice zvýšil krátce před polovinou duelu Kronwall, ale za Torpedo dokázal snížit z ojedinělé šance Potapov. Třetí třetina začne přibližně v 17:39.

Střely na branku ve 2. třetině - 15:6, celkem - 25:16.
40:00
39:44
Lokomotiv sevřel soupeře do drtivých kleští, ovšem ve finále přišla chyba a hostům se podařilo vyhodit.
39:05
Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Gorbunov.
38:27
Ofsajd domácích.
37:10
A hosté po vstřeleném gólu evidentně ožili. Hned jsou častějšími návštěvníky před Sanfordem.
34:31
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté se v posledních minutách téměř nedostávali ke kotouči, ale přesto snižují. Z pravé strany vystřelil MAXIM POTAPOV a Curtis Sanford propustil trochu lacině puk za svá záda. Asistence: Michail Varnakov.
32:49
Následuje komerční přestávka.
32:35
Od modré pálil tvrdě, ale nepřesně, Guskov.
31:38
To se jim podařilo až teď, když Sanfordovu pozornost zkoušel Ellison.
31:08
Hosté úplně vypadli z role a nemohou se dostat ze svého obranného pásma.
29:59
Domácí pokračují v náporu. Koval musel likvidovat například Kaljužného nebezpečnou střelu.
28:29
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí teď soupeře vodili jako na kolotoči. STAFFAN KRONWALL se vydal na útočný výlet, povodil si obránce a procedil puk pod dezorientovaným Kovalem. Lokomotiv tak zvyšuje své vedení na 2:0.
28:05
Hra je po reklamní přestávce trochu nesourodá.
26:28
Komerční přestávka. Zdá se, že domácí se nadechují k náporu.
26:05
Domácí ohrozili Kovala hned po buly, ten vyráží.
26:00
Kronwallovu bombu od modré nadvakrát zachytil Koval.
25:41
Domácí branka posunuta. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
25:17
Amirov je na ledě.
24:31
Další vyhození Lokomotivu. Hosté se nemohou v této přesilovce prosadit.
24:14
Domácí vyhodili a Kartajev důsledným napadáním potrápil obranu Novgorodu.
23:52
Domácí vyhodili do středního pásma.
23:16
Vyloučen domácí Amirov.
23:16
Ugarov před Sanfordem několikrát dorážel. Skórovat se mu nepodařilo i díky faulu Amirova.
22:31
Zpoza branky si vyjel Plotnikov, ale Koval schoval kotouč pod své betony.
22:04
Zakázané uvolnění hostí.
21:47
Další pokus Hagmana byl tentokrát zblokován.
21:30
Hagmanovo nahození od modré srazil Koval do rohu.
20:59
Domácí jsou kompletní.
20:35
Jaroslavl ale vyhazuje.
20:19
Hosté dohrávají přesilovou hru z první třetiny a už se usazují v útočném pásmu.
20:01
První třetinu vyhrál domácí Lokomotiv 1:0. O branku se postaral Apalkov, kterému nahrál Kaljužnij téměř před prázdnou klec. Hra je ale jinak vyrovnaná a pokud se její obraz výrazně nezmění, bude výsledek zápasu zcela otevřený. Druhá třetina začne asi v 16:52.

Střely na branku v 1. třetině - 9:10.
20:00
19:33
Jeden z hostujících hráčů padl do brankoviště na Sanforda. Domácí gólman už měl ale v té chvíli puk ve své moci.
18:59
Rozhodčí si navíc všimli prohřešku domácího obránce Višněvského. Lokomotiv dohraje třetinu v oslabení.
18:59
Minutu před koncem třetiny Sanford přerušuje hru. Střílel Jevsejenkov.
18:14
Jakovlev od modré prověřil Kovala, ten schoval puk někde ve své výstroji.
17:52
Oba týmy v plném počtu.
17:34
Na útočný výlet se vydal Malenkich, Sanford pozorný.
17:17
Hra 4 na 4 probíhá především ve středním pásmu.
15:52
Síly na ledě se vyrovnaly. Vyloučen je Vasiljev.
15:35
Hagman trochu pomasíropval soupeře svou holí a byl vyloučen. Přesilovka pro hosty.
14:54
Sanford musel vyrážet střelu Davydova. Na druhé straně zkoušel pozornost Kovala Pašnin. Hostující gólman přerušil hru.
13:40
I po vstřeleném gólu se pokračuje v bruslivém hokeji, kdy se hra přelévá ze strany na stranu.
11:43
Hráči Lokomotivu otevírají skóre duelu. Domácí přečíslili obranu soupeře, Kaljužnij poslal z levé strany puk před branku, kam si najel DANIIL APALKOV, který už měl před sebou pouze odkrytou klec. Asistence: Alexej Kaljužnij, Niklas Hagman.
11:05
Jevsejenkov si dobře sjel z druhé vlny na střelu, Sanforda ale nepřekonal.
09:51
Na útočné modré čekal na brejk Varnakov, dostal ale příliš dlouhou přihrávku a dojel kotouč až v rohu kluziště.
09:18
S Kaljužného propagační střelou neměl Koval žádné problémy.
08:59
Zatím sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Hosté rozhodně nepřijeli hrát žádného zanďoura.
07:55
Pokus Averina ze střední vzdálenosti, Koval vyráží.
07:26
Hra má velice slušné tempo, hodně se bruslí.
06:15
Komerční pauza.
05:40
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ovšem bez větších šancí.
04:01
Ellison dostal krásnou křížnou přihrávku, ovšem zblízka Sanforda neprostřelil. Domácí brankář se rychle přesunul.
03:36
Po nepřesné rozehrávce hráčů Torpeda se píská zakázané uvolnění.
02:36
Černikov dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou. Jeho střela skončila v Kovalově lapačce.
01:56
Bekhendem nahrnul puk před branku Oleg Petrov, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
01:27
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
00:55
Potapov to zkoušel bekhendem, Sanford včas srazil betony. Hosté začínají aktivně.
00:13
Jako první si sáhl na puk Sanford. Bylo to ale jen po nahození ze středního pásma.
00:01
Zní ruská státní hymna.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) - Kronwall, Guskov, Višněvskij, Pašnin, Flood, Jakovlev, Amirov - Redlihs, Černikov, J. Petrov - Hagman, Apalkov, Kaljužnij - Plotnikov, Averin, Kručinin - Soloduchin, O. Petrov, Malcev - Kartajev.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Malenkich, Davydov, Vasiljev, Tjuljapkin, Jevsejenkov - Andersson, Thörnberg, Makarov - Varnakov, Potapov, Ellison - Gorbunov, Ugarov, Zainullin - Valuiskij, Galuzin, Sčastlivij - Miščenko.

Rozhodčí: Anisimov, Kiseljov - Gorděnko, Tomilov.
POHLED DO STATISTIK:

Jaroslavl:
Nejproduktivnější hráč: Artjom Anisimov - 30b (12+18)
Nejlepší střelec: Sergej Plotnikov - 13g
Nejlepší nahrávač: Artjom Anisimov – 18a
Nejproduktivnější obránce: Staffan Kronwall – 19b (8+11)
+/-: Artjom Anisimov - +16
Brankářská jednička: Curtis Sanford – 20z, 2.25, 92.9%
Nejtrestanější hráč: Michail Pašnin – 73tm

Nižnij Novgorod:
Nejproduktivnější hráč: Michail Varnakov – 39b (20+19)
Nejlepší střelec: Martin Thörnberg – 23g
Nejlepší nahrávač: Dmitrij Makarov – 26a
Nejproduktivnější obránce: Juuso Hietanen – 18b (4+14)
+/-: Pjotr Sčastlivij - +6
Brankářská jednička: Vitalij Koval – 41z, 2.68, 91.2%
Nejtrestanější hráč: Michail Varnakov – 62tm
Jaroslavl je v tabulce Západní konference pevně usazena na čtvrté příčce. Na třetí Dynamo Moskva ztrácí osm bodů, naopak na pátý Čerepovec má devítibodový náskok. Lokomotiv si udržuje poměrně stabilní formu a z posledních dvou zápasů uhrál pět bodů. Na ledě ukrajinského Doněcku zvítězil 4:3 a v lotyšské Rize získal dva body za výhru 2:1 po nájezdech.

Nižnij Novgorod se v konferenční tabulce nachází až na jedenácté příčce se tříbodovou ztrátou na osmou příčku. Šance na postup do play-off je tak stále reálná, nicméně to bude hodně těžké. Torpedo si příliš nepomohlo ani v posledních dvou zápasech. Nejprve totiž padlo 2:1 po nájezdech na ledě slabého Spartaku Moskva a poté doma nezvládlo souboj s konkurentem v boji o postup do vyřazovacích bojů – Atlantem Mytišči, kterému podlehlo 3:5.
Přeji příjemné pondělní odpoledne. Základní část Kontinentální hokejové ligy pomalu spěje ke svému finiši a týmy, které ještě nemají jistý postup do play-off, tak mají nejvyšší čas zabrat. To se týká i hokejistů Nižneho Novgorodu, kteří se nyní v tabulce Západní konference nachází tři body za postupovou osmičkou. O přiblížení se pásmu play-off budou tentokrát bojovat na ledě Lokomotivu Jaroslavl a lehké to pro ně rozhodně nebude. Lokomotiv je totiž v konferenční tabulce na čtvrté příčce, play-off už má dávno jisté a v tomto zápase bude velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.