Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:15
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:42
Marián Hossa (CHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:02
Tři hvězdy utkání
1. Ben Bishop (TBL) 28 zák., 0 gólů, 100%
2. Steven Stamkos (TBL) 2+0
3. Brian Boyle (TBL) 1+0
Ještě doplním informaci, že dnešní utkání sledovalo v Amalie Areně 19204 diváků!
Máme za sebou velmi pohledné utkání, které končí výsledkem 4:0. První třetina byla taková oťukávací, ale ve druhé a ve třetí se projevila možná únava hostů ze včerejšího zápasu a domácí čtyřmi brankami urvali vítězství pro své barvy.
60:00
59:38
Již v poslední minutě dnešního utkání byl bez problémů zastaven Bickell a utkání se chýlí ke konci.
58:53
Chicago se aspoň snaží vstřelit jednu branku a překazit Bishopovi čisté konto, ale ten se na brankové čáře roztáhl a i díky svým centimetrům zabránil brance hostujícího celku.
58:17
Hned po vstřelené brance se domácí opět hrnuli do útoku, ale již ležícího Darlinga několika dorážkami nedokázali překonat! Na druhé straně v pohodě zasahuje Bishop.
57:15
Tampa právě vstřelila branku!
Páni! To byla bomba! STEVEN STAMKOS se s tím nepáral, napřáhl a přesnou střelou pod břevno a nad rameno dává čtvrtý gól Tampy. Opravdu dělová rána z hole kapitána domácího celku. Asistence: Jason Garrison, Victor Hedman
56:58
Kučerov se ještě snažil z velkého úhlu zaskočit Darlinga, ale ani on neuspěl.
56:30
Stralmanova dělovka od modré sražena.
55:59
I Filppula se odhodlal ke střele, ale i on pouze nechal vyniknout Darlinga.
55:28
Stamkos to zkusil vzít na sebe, ale z úhlu trefil jen Keithovy nohy.
55:18
Kris Versteeg (CHI) dostává dvě minuty za hákování
54:57
Stamkos se dostal ke zcela volnému puku v útočném pásmu, ale z úhlu nedokázal najít škvíru u pravé tyčky Darlingovy brány. Tampa si však za chvíli zahraje přesilovou hru.
53:59
Kučerov zavezl puk do útočného pásma, předal jej Barberiovi, ale ten snad ani neměl v plánu trefit zařízení. neskutečně slabá a nepřesná střela.
53:27
Opět musel hostující hráč při zakládání útoku udělat několik vyčkávacích koleček a nakonec byl Chicagu odpískán ofsajd.
52:47
Hosté se sice snaží, ale Tampa brání opravdu skvěle a nepouští Blackhawks do šancí.
51:31
Trochu zbytečně si Bickell komplikoval život kličkami ve vlastním pásmu, ale Johnson jej o kotouč připravit nedokázal a Bickell vyvezl kus černé gumy pryč od Darlinga.
51:15
A další icing domácích.
51:07
Po další minutě hry vyhazují domácí na zakázané uvolnění.
50:07
Domácí velmi dobře brání střední, popř. vlastní pásmo. Přes tuto obranu se Blackhawks ne a ne dostat.
49:16
Tampě očividně nestačí třígólové vedení a dál tlačí. Connolly vyzkoušel svižnou střelou Darlingovu pozornost a ten kryje.
48:22
Útočnou snahu hostů zastavil ofsajd odpískaný čárovým rozhodčím.
47:37
Tak teď už to budou mít hosté velmi těžké. Nádhernou přesilovkovou kombinaci domácích rozjel Tyler Johnson, který předal puk přesnou přihrávkou Filppulovi a ten místo střely našel na brankovišti postaveného RYANA CALLHANA, který slaví svou devatenáctou branku v sezóně. Asistence: Valtteri Filppula, Tyler Johnson
47:06
A nyní se navíc domácí vyhnali nepřesností až k vlastní bráně.
46:39
Stamkos si vyměnil kotouč s Garrisonem, ale následná rána druhého zmiňovaného nemířila přesně.
46:28
Naprosto nepřehlédnutelného faulu se dopustil Kris Versteeg (CHI), který podrazil Nestěrova a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
45:46
Šustrovi se sice podařilo dostat puk z pásma Tampy, ale poté jej jen odevzdal zpět hostujícím borcům.
45:24
Brad Richards se prokličkoval až ke střele, ale tu Bishop v pohodě ztlumil v náruči.
45:02
I po 45 minutách se hraje nahoru dolů a zápas má opravdu velký spád. Toto utkání se jednoznačně musí líbit.
43:33
Toews s Hossou nadělali svými kličkami velké zmatky v bránicí trojici domácích, ale ti nakonec ustáli situaci a společně s Bishopem dostali puk do bezpečí.
42:33
Tentokrát to byli domácí, kdo poslal příliš dlouhou přihrávku na útočníky, ale zakázané uvolnění se ku podivu nepíská,
42:06
Po zakázaném uvolnění se vhazuje v pásmu Chicaga.
41:20
Ryan Callahan postupoval z pravé strany na Darlinga, vyzkoušel střelu zápěstím na vzdálenější tyč, ale hostující gólman vytáhl velmi dobrý zákrok.
40:53
Tentokrát se už Versteeg dostal až do střelecké pozice, ale nakonec o kotouč stejně přišel.
40:18
Hosté se snaží hned po zahájení třetí třetiny dostat do útočné fáze, ale tu zatím bez problémů zastavují obránci Tampy.
40:01
I druhá třetina nám nabídla atraktivní podívanou, ve které jsou zatím lepší domácí. Tampa šla do vedení ve 29.minutě, kdy se prosadil Brian Boyle. Ke konci druhé třetiny přidal branku navíc Stamkos a před třetí třetinou je stav utkání 2:0.
40:00
39:50
Callahan ještě trefil Teravainena, ale tato třetina se již pouze dohraje.
39:08
Bickell se dvakrát pokusil snížit ještě před koncem druhé třetiny, ale to se mu nepovedlo a Bishop může být v klidu.
38:56
Další útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.
37:53
Domácí se nakonec prosazují krátce po přesilovce a zaslouženě vedou o dvě branky. Nikita Nestěrov si rozmyslel střelu od modré, předal puk Jasonu Garrisonovi a ten tečovanou dělovkou propálil hostujícího brankáře. O teč se postaral STEVEN STAMKOS a gól je tedy správně připsán kapitánovi domácího celku. Asistence: Jason Garrison, Nikita Nestěrov
37:22
Nevýrazná přesilovka domácích je u konce.
36:24
Toews sice zahrozil ve vlastním oslabení, ale jednalo se jen o udržení Bishopa v tempu. Domácí už zase spěchají k Darlingovi.
35:48
Tvrdá Seabrookova rána od modré skončila opět jen na chráničích obránce.
35:22
Duncan Keith (CHI) – 2 trestné minuty za hrubost
35:09
S blížícím se závěrem druhé třetiny domácí přitápí pod kotlemna Darling, neví, kam dříve skočit. Tampa si navíc zahraje přesilovou hru.
34:41
Callahanova zadovka mířící do brankoviště nakonec končí za pomoci hostů ve středním pásmu.
34:21
Jonathan Toews využil své rychlosti, dostal se před Bishopa, ale ten našel recept i na Toewsovo bekhendové zakončení. Následná bomba Saada skončila svou cestu od modré čáry na chráničích jednoho z obránců Tampy.
33:58
Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění hostů a vhazuje se pro změnu u Darlinga.
33:39
Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.
33:15
Po nějaké té chvíli přichází opět část zápasu, kdy sice vidíme pohyb, ale také obrovské množství ztrát a nepřesností.
32:08
Boyleovu ránu od modré vyrazil Darling jen na hůl Drouina, ale ten nedokázal překonat mladého brankáře Chicaga.
31:34
Docela v pohodě zatavují domácí útoky Chicaga, kterých však v poslední době velmi přibývá.
30:58
Hned po buly se snažil zakončit Toews a Hossa, jenže obrana Tampy byla velmi pozorná a zlikvidovala tuto hrozbu.
30:49
Brendon Saad získal kotouč ve středním pásmu, díky rychlosti se dostal až do souboje tváří v tvář Bishopovi, který jej však vychytal. Dobruslující Šustr následně vyhodil bránu z pozice, kde patří a je tady proto další menší přestávka.
30:17
Domácí pokračují v aktivní hře i po vstřelené brance a snaží se přidat brzy i gól číslo dvě.
29:42
Po další, tentokrát neúspěšné, akci následuje komerční přestávka.
28:27
Konečně je tady branka! Domácí dokonale trestají lehkovážnost Teravainena, který si neporadil s Drouinem a je to 0:1. Domácí útočník zadovkou belskově našel volného BRIANA BOYLEA, který z první zblízka prostřelil Darlinga. Asistence: Jonathan Drouin
28:08
Ani tentokrát neslavil útok Tampy úspěch v podobě branky či aspoň ohrožení Darlinga a hosté vyváží kotouč.
27:27
Nepřesnosti v rozehrávce domácích se snažili využít hosté, kteří si však nepočínali o nic lépe.
26:59
26:17
Jenže Tampa si musí dávat pozor na zadní vrátka! Kruger řešil přečíslení dvou na jednoho střelou, kterou Bishop vyrazil ke spoluhráči hostujícího hráče a ten trefil opět jen výborného brankáře Blesků.
25:34
Velká šance domácích! Drouin se dostal za obranu Chicaga, jenže poté byl příliš blízko k Darlingovi a nedokázal jej překonat.
24:59
Teuvo Teravainen (CHI) si přidržel jednoho z protihráčů a putuje na lavici hanby.
24:32
Hossa se snažil hned nadvakrát uspět tváří v tvář Bishopovi, ale americký brankář i tentokrát úspěšnější.
24:10
Connolly se velmi pěkně proháčkoval až do útočného pásma,kde na něj však nenavázal Paquette, který nezakončil přesně.
23:59
Bishop si připisuje jednoduchý zákrok a dovolil tak střídání obou celků.
23:12
Ondřej Palát si výborně našel místo mezi kruhy, obdržel kotouč, ale následně ze skvělé pozice trefil jen obránce před sebou.
22:48
Jenže tam puk dlouho nepobyl a hosté už zase nahazují kus černé gumy do útočného pásma.
22:33
Hosté se provinil icingem, hra se stěhuje před Darlinga.
21:52
Callahan zkusil nahodit puk na brankoviště, kde jej také tečoval hostující obránce. Kotouč na štěstí pro něj zamířil vedle.
20:58
Podobná situace i na druhé straně, avšak Darling si nakonec nepřipisuje zákrok, neboť jeden z domácích tečoval puk nad.
20:33
Domácím se nepodařilo dostat z vlastního pásma a Bishop musel rychle na led, aby zlikvidoval tvrdou střelu od modré čáry.
20:14
Krátce po zahájení druhé třetiny se jeden z hráčů provinil přihrávkou rukou, po které se bude vhazovat ve středovém kruhu
20:01
Máme za sebou pohlednou první třetinu, ve které jsme viděli několik dobrých pokusů, avšak góly přeci jenom chybí. Doufejme, že se ve druhé třetině dočkáme a nedopadneme jako Nikita Kučerov, který je jistě velmi naštvaný, že vstřelil gól až po konci třetiny.
20:00
19:59
Je to tak! Nikita Kučerov poslal kotouč v situaci dvou na jednoho za Darlingova záda již po konci první třetiny a stav utkání tak zůstává bezbrankový.
19:59
Domácí docílili branky, ale ta s největší pravděpodobností padla až po závěrečné siréně!
19:17
Nepovedená rozehrávka domácího celku končí zakázaným uvolněním.
18:50
Nyní již ale útočí domácí kteří krouží v pásmu Chicaga.
18:16
Hosté jsou v závěru první třetiny aktivnějším týmem, ale zatím branky tak nějak ne a ne přijít.
17:33
16:46
Chytrá Teravainenova přihrávka na Hossu přeskočila hokejku hostujícího útočníka, který by prakticky zakončoval do prázdné brány! Velká škoda pro Chicago.
16:06
Tři či čtyři velmi dobré střely mířily na Bishopa, ale ten je zatím opravdu velmi pozorný!
15:33
Jonathan Drouin (TBL) se provinil naražením na hrazení a jde na trestnou lavici.
15:08
Menší počet nepřesností byl nyní k vidění, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic vzrušujícího.
14:53
Je tady třetí komerční přestávka první třetiny.
14:41
Marián Hossa dostal kotouč před Bishopa, ale ani domácí brankář se nenechal zaskočit, když skvěle vybruslil slovenského útočníka.
13:48
Brian Boyle se ocitl sám před Darlingem, ale po rychlém zamíchání poslal puk bekhendem jen za bránu!
13:32
Tvrdou dělovku Garrisona schytal padající Nordström, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
13:27
V závěru přesilovky ještě pálil od modré Garrison, ale ani on ani Palát, s pohotovou střelou z mezikruží, neuspěli.
12:56
Hned několik zákroků v krátké hrací době si připsal Darling, který tak zatím drží stav 0:0.
12:12
Filppula to zkusil z pravého kruhu, ale Darling byl pozorný. Domácí přesto zůstávají u kotouče.
11:51
Ne. Přesilová hra se Tampě vůbec nedaří a Chicago se bude bránit již pouze minutu a půl. Samozřejmě pokud se Tampa neprosadí.
10:48
Domácí jsou zpět v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
10:03
Po Garrisonově nepřesné střele by rád dorážel Stamkos, ale puk měl na bekhendu a navíc zablokovanou hokejku, kterou nemohl poslat puk do odkryté části branky.
09:35
Hosté okamžitě vyhazují kotouč.
09:27
Duncan Keith (CHI) je sice hodně nespokojen s tímto rozhodnutím, ale nakonec jde přeci jenom na trestnou lavici. Keith dostává dokonce čtyřminutový trest.
09:27
Po zásahu vysokou holí se těžce z ledu zvedá Cedric Paquette, uvidíme, zda se bude vylučovat.
08:54
Shaw přišpendlil u mantinelu Johnsona a ten byl chvíli lehce dezorientovaný. Toto byl opravdu "BIG HIT".
08:33
Komerční přestávka.
08:13
Po vhazování u Darlinga se domácím podařilo ohrozit bránu hostujícího brankáře, který si však nakonec poradil s nepříjemnou tečí jednoho z domácích.
07:52
07:40
Až nyní se Blackhawks dokázali usadit v útočném pásmu, ale Keithovu ránu od modré bez problémů vyrazil Bishop.
07:22
Nyní hosty dokonce zastavuje ofsajd.
07:07
Chicagu se zatím vůbec nedaří tato přesilová hra a domácí vyhazují puk z vlastního pásma.
06:27
V oslabení dokázali domácí zaútočit, přesněji řečeno Hedman, který tvrdou ranou mířil pod břevno hostující brány. Neúspěšně.
05:52
Domácí jdou podruhé do čtyř. Ryan Callahan (TBL) odpykává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
05:19
Velmi nebezpečně vypadala střela Stralmana, který napřáhl od modré, ale z chumlu hráčů před bránou hostujícího brankáře se kotouč nakonec vykutálel vedle brány.
05:02
Po dalším pokusu Ondry Paláta přerušuje hru Scott Darling.
04:43
Mladičká druhá pětka domácích kombinovala v útočném pásmu, ale Palátovo zakončení skončilo na chráničích jednoho z obránců.
04:28
Po dalším icingu hostů se hra vrací k Darlingovi.
03:52
Stamkos se probil s kotoučem do útočného pásma, hledal spoluhráče před bránou, ale nakonec to byl Kruger, který vyvezl puk do středního pásma.
03:22
Příliš dlouhá rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním. hra se tedy stěhuje před Darlinga.
03:04
02:23
Hosté jsou zpět u Bisopa, avšak i další rána od modré skončila na Bishopovi. Domácí vyhazují.
01:42
Seabrook nejdříve neuspěl se střelou od modré čáry a proto následně radši hledal Sharpa, který nechal vyniknout Bena Bishopa v bráně Tampy.
01:29
Hosté se usazují v útočném pásmu.
01:04
Ondřej Palát (TBL) zahákoval Nordströma a je prvním vyloučeným hráčem utkání.
00:35
Toews se snažil vybojovat kotouč v rohu kluziště, ale ze všeho jen vyplynul první útok domácích, který skončil střelou Hedmana. Ta se otřela o boční stranu tyče.
00:01
Úvodní pětky jsou připraveny, zápas může začít.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Nestěrov, Garrison, Barberio, Šustr – Filppula, Stamkos (C), Killorn – Palát (A), Johnson, Kučerov – Callahan (A), Connolly, Paquette – Brown, Boyle, Drouin

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Seabrook, Hjalmarsson, Rundblad, Keith (A), Erixon, Cumiskey – Hossa, Toews (C), Saad – Versteeg, Richards, Sharp (A) – Teravainen, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Nordström

Rozhodčí: Brad Meier, Mike Leggo – Brian Murphy, Pierre Racicot.
Ještě jednou vítejte u zápasu Tampa Bay Lightning – Chicago Blackhawks. Střetnutí začne tradičně s několikaminutovým zpožděním.

Scott Darling 8 záp., 1.96 g/záp, 93.8%
Také Chicago patří k favoritům na zisk Stanley cupu, což hosté zatím potvrzují. Blackhawks odehráli stejný počet zápasů jako Tampa a na čtvrtém místě Západní konference mají jen o bod méně než jejich dnešní soupeř.
Chicago sice nedávno prohrálo třikrát v řadě, ale v posledních dvou zápasech si připsalo vítězství a je zpět na dobré vlně. Naposledy si Blackhawks bez problémů poradili s Floridou, kterou přehráli 0:3.
Domácí celek zatím prožívá výbornou sezónu a drží se na nejvyšších příčkách. Tampa má odehráno 62 zápasů a od prvního Montrealu ji dělí na čtvrté příčce Východní konference jen 5 bodů.
Momentálně mají domácí za sebou pětizápasovou sérii zápasů na venkovních stadionech, ve kterých si připsali tři výhry a dvě porážky. Naposledy se Tampa utkala s Coloradem, kterému podlehla 5:4.
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na střetnutí, ve kterém Tampa Bay Lightning přivítá na svém ledě Chicago Blackhawks. Utkání začíná v 01:30.