Marián Gáborík (LAK) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:39
Andrej Sekera (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:36
Tři hvězdy utkání

1. Anze KOPITAR (LAK) 0+2
2. Trevor LEWIS (LAK) 1+1
3. Drew DOUGHTY (LAK) 0+1
Los Angeles Kings se po třech prohrách v řadě vrací zpět na vítěznou dráhu a připisuje si důležité body v boji o playoff. Edmonton Oilers tahal od úvodu zápasu za kratší konec lana, a když ve druhé třetině inkasoval gól v oslabení, v Rexall Place bylo vymalováno. Konečné skóre. Edmonton Oilers 2 LA Kings 5.
60:00
59:57
Justin Schultz napřáhl od modré čáry ke tvrdě střele s příklepem, která zamířila mimo a v dnešním zápase se už nic nestane.
59:28
Trevor Lewis (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
59:03
Jonathan Quick předvedl u své levé tyče další fantastický zákrok proti střele Oilers z téměř nulového úhlu a vzápětí byla jeho brána posunuta!
58:33
Oilers na chvíli sevřeli LA v jeho obranném pásmu, ke střele se však nedostali.
57:56
Hráči Edmontonu Oilers nepřešli správně přes modrou čáru a bylo jim odpískáno postavení mimo hru.
56:13
Po krátké reklamní přestávce jsme zpět, abychom sledovali závěr dnešního utkání.
55:54
Ryan Hamilton se vrátil z trestné lavice a vzápětí se ocitl ve skvělé šanci, z blízkosti ale Jonathana Quicka propálit nedokázal! Brankář LA Kings nyní vytáhl spektakulární zákrok, když koncem levého betonu dokázal střelu Ryana Hamiltona směřující pod břevno vykopnout mimo.
55:20
Oilers se dostali ke střele v oslabení před několika sekundami, Jonathan Quick byl ale připraven.
54:44
Andrejovi Sekerovi přeskočil puk hokejku a Edmonton se opět osvobodil.
54:19
Další vyhození Oilers a minuta z přesilové hry LA Kings je pryč.
53:44
Edmontonu Oilers se podařilo vyhodit a Jonathan Quick rychle vyjel za bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
53:18
Ryan Hamilton (EDM) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
52:24
Matt Fraser vypálil z levého křídla, jeho rána z úhlu ale skončila na mantinelu za bránou Jonathana Quicka.
52:09
STŘELY NA BRÁNU: Edmonton Oilers 20 LA Kings 27
51:50
Andrej Sekera napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem a jeho střela směřovala do levého horního rohu, nakonec ale byla sražena mimo.
51:15
Jeff Carter se dostal ke střele mezi kruhy pro vhazování, jeho rána ale byla zablokována.
50:51
Oilers se podařilo vyhodit a zbytek přesilové hry stráví Kings v obranném pásmu.
49:54
Jake Muzzin tvrdě vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování, jeho střela ale směřovala pouze doprostřed brány, kde Ben Scrivens jeho pokus hrudí vyrazil!
49:26
Anze Kopitar sice prohrál vhazování v útočném pásmu, Kings se ho ale podařilo v rohu kluziště udržet.
49:16
Kings vypálili tvrdě od modré čáry, jejich střela ale byla zablokována.
48:52
Benoit Pouliot (EDM) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
48:33
Hráči LA Kings se ocitli v obranném pásmu v nedbalkách, vše ale vyřešil Jonathan Quick, který přikryl puk lapačkou.
47:53
Dustin Brown vypálil v levém kruhu pro vhazování pohotově z otočky, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
47:13
Kyle Clifford se snažil na pravém křídle u mantinelu protáhnout kolem obránce Oilers, ve své snaze ale neuspěl.
46:39
Ben Scrivens zastavil nahození LA Kings a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
45:36
Edmonton právě vstřelil branku!
TEDDY PURCELL využívá přesilovou hru a svým 19. gólem v letošní sezóně NHL snižuje na 5:2!! Justin Schultz tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela se od mantinelu za bránou odrazila u pravé tyče k Teddymu Purcellovi, který puk dorazil do prázdné brány a vymetl levý horní roh. Asistence: Justin Schultz, Ryan Nugent-Hopkins.
44:27
Anze Kopitar vyhodil puk za bránu Edmontonu a Kings ušetřili cenné sekundy z vyloučení Dwighta Kinga.
44:22
Edmonton Oilers má k dispozici třetí přesilovou hru v dnešním zápase. Předchozí dvě nevyužil.
44:11
Dwight King (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
43:51
Marián Gáborík dostal přihrávku do jízdy a z levého křídla se snažil přihrát do druhé vlny na střelu Anze Kopitarovi, jeho přihrávku ale Oilers přečetli.
43:29
Oilers se dopustili v obranném pásmu nepřesné přihrávky a Kings se mohli dostat ke střele, ta ovšem nepřišla a napodruhé se Edmonton osvobodil.
43:16
Ben Scrivens zastavil nahození Kings od modré čáry a přikryl puk pod lapačkou.
42:42
Kyle Clifford nahodil puk za bránu Edmontonu, kde ho zastavil brankář Ben Scrivens.
42:07
Dustin Brown se dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování, jeho následná střela však zamířila mimo.
41:20
Oilers se pokusili rychle odpovědět, střela z pravého křídla ale našla na bližší tyči pouze připraveného Jonathana Quicka, který ukryl puk ve své výstroji.
40:26
Los Angeles právě vstřelilo branku!
ANZE KOPITAR se prosazuje krátce po začátku třetí třetiny a Los Angeles vede v Rexall Place už 5:1!! Kings rozjeli v obranném pásmu krásnou kombinační akci, kterou zakončil střelou z vrcholu kruhů pro vhazování Anze Kopitar, který zamířil přesně nad lapačku Bena Scrivense. Asistence: Trevor Lewis, Drew Doughty.
40:01
Edmonton Oilers hrál ve druhé třetině dvě přesilové hry, během nichž si nevytvořil žádný tlak a během té první navíc inkasoval gól. Los Angeles Kings bude vstupovat do třetí třetiny s tříbrankovým náskokem a Oilers by museli rapidně zlepšit svůj dosavadní výkon, aby se zápasem ještě něco dokázali udělat.
Jeff Carter v úvodu druhé třetiny dokázal skórovat v oslabení a poslal LA Kings do tříbrankového trháku. Edmonton Oilers sice dokázal zareagovat zásluhou skvělé teče Lukea Gazdica, po něm se ale v závěru prostředního dějství prosadil Kyle Clifford. Skóre po 40 minutách. Edmonton Oilers 1 LA Kings 4.
40:00
39:40
Oilers se ještě dostali k jedné střele z pravého křídla, Jonathan Quick ji ale dokázal pravým ramenem vyrazit mimo! Brankář LA Kings v závěru druhé třetiny vytáhl dva skvělé zákroky.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.
37:46
LA Kings zatím hraje skvěle a nic nenasvědčuje tomu, že by si dnes nemělo dojít pro vítězství.
36:59
KYLE CLIFFORD zaznamenává svůj 4. gól v letošní sezóně NHL a vrací Los Angeles Kings tříbrankové vedení!! Kyle Clifford se rychle zorientoval u pravé tyče a z dorážky uklidil puk po přikleknutí do prázdné brány. Asistence: Nick Shore, Jordan Nolan.
36:35
Rob Klinkhammer vypálil od modré čáry, Jonathan Quick ale dokázal jeho střelu vyrazit.
36:06
Luke Gazdic vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
34:20
Bezprostředně po vstřelení gólu nastal menší problém s ochranným sklem, ten byl ale tentokrát rychle vyřešen a zápas může pokračovat.
33:18
LUKE GAZDIC střílí svůj 2. gól v letošní sezóně NHL a snižuje z pohledu Edmontonu Oilers na 1:3!! Jordan Oesterle vypálil od modré čáry a jeho střelu skvěle tečoval k levé tyči mezi kruhy pro vhazování Luke Gazdic. Asistence: Jordan Oesterle.
32:40
Jordan Eberle vypálil z pravého křídla a Jonathan Quick si připsal úspěšný zákrok.
32:31
Ben Scrivens se vydal za vlastní bránu, aby zastavil nahození Anzeho Kopitara.
32:09
Hráči Edmontonu nahodili puk za bránu Jonathana Quicka a bleskově odjeli střídat.
31:41
STŘELY NA BRÁNU: Edmonton Oilers 9 LA Kings 19
31:02
Drew Doughty tentokrát vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a jeho následná střela byla zablokována.
30:51
Edmonton Oilers přežil hru v oslabení a po jejím vypršení se nyní osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
30:21
Drew Doughty posílal před bránu z levého křídla nebezpečnou přihrávku, žádný z jeho spoluhráčů se po ní ale do zakončení nedostal.
29:39
Jake Muzzin vypálil a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
29:29
Marián Gáborík se snažil u pravé tyče tečovat střelu svého spoluhráče, puk ale zamířil mimo.
28:52
Andrej Sekera se pokusil přesilovou hru bleskově využít ranou od modré čáry, Ben Scrivens měl ale dobrý výhled a jeho střelu ukryl ve své výstroji.
28:46
Matt Hendricks (EDM) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
27:26
Anze Kopitar mohl vstřelil další gól v oslabení, Ben Scrivens ale tentokrát rychle sklapl betony k sobě a jeho bekhendové zakončení vyrazil.
26:28
Jarret Stall (LAK) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
25:58
Kings nahodili puk za bránu Bena Scrivense a vzápětí odjeli střídat.
25:26
Andrej Sekera odvedl v obraně skvělou práci a poté rozdal puk doprava Tyleru Toffolimu.
24:48
LA Kings nahazovali od modré čáry puk na bránu Bena Scrivense, ten však zasahovat nemusel, protože nahození hostujících hráčů bylo zablokováno.
24:29
STŘELY NA BRÁNU: Edmonton 7 LA Kings 16
23:48
Justin Schultz vypálil z levého křídla bekhendem, Jonathan Quick byl ale u své pravé tyče připraven.
22:18
JEFF CARTER střílí gól v oslabení a LA Kings vedou už 3:0!! Jeff Carter si na pravém křídle vyměnil puk s Tylerem Toffolim, po jehož přihrávce skvělou tečí usměrnil puk mezi betony Bena Scrivense. Asistence: Tyler Toffoli, Drew Doughty.
21:45
Oilers se zatím v přesilové hře k ničemu nedostali.
20:58
Před Jonathanem Quickem vznikl po střele od modré čáry menší závar, brankář LA Kings ale ukryl puk pod sebou.
20:36
Jonathan Quick (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
20:06
Posledních 59 sekund zbývajících z první třetiny před výměnou ochranného skla bylo dohráno na začátku druhé třetiny.
20:01
Během přestávky v Rexall Place proběhla výměna ochranného skla a hráči obou týmů se vracejí zpět na ledovou plochu, aby se připravili na úvodní vhazování druhé třetiny. Hráči LA Kings do ní vstupují s dvoubrankovým vedením, o které se postarali obránce Matt Greene a Trevor Lewis.
Rozhodčí po dohodě s oběma týmy ukončili předčasně první třetinu, po které mají hráči Los Angeles Kings zápas pevně ve svých rukou, když na úvodní gól Matta Greena navázal těsně před přestávkou Trevor Lewis. Skóre po první třetině. Edmonton Oilers 0 LA Kings 2.
20:00
19:01
První třetina byla kvůli výměně ochranného skla předčasně ukončena a oba týmy směřují do útrob Rexall Place.
19:01
TREVOR LEWIS střílí gól a krátce před koncem první třetiny posílá LA Kings do dvoubrankového vedení!! Anze Kopitar v levém kruhu pro vhazování skvěle zabrzdil a poté předložil puk doprava Trevoru Lewisovi, který ho uklidil nad padajícího Bena Scrivense. Asistence: Anze Kopitar, Marián Gáborík.
18:28
Oilers se dostali na pravém křídle ke střele, ta ale byla nepřesná.
18:12
Justin Williams nedokázal v útočném pásmu přenést hru doprava a Oilers mohli přejít po vystižení jeho přihrávky do protiútoku.
17:51
Útočné snažení Oilers zastavilo postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:41
Drew Doughty po objetí brány zariskoval a Jonathan Quick se musel rychle přesunout ke své levé tyči, aby puk lapačkou přikryl.
17:09
Blíží se závěr prvního dějství, během kterého jsme zatím viděli jeden gól.
16:09
Ben Scrivens neměl tušení, odkud na něj přiletěla prudká rána, nakonec ale zasahovat nemusel, protože pokus LA Kings zamířil vedle pravé tyče.
15:10
Anze Kopitar za vlastní bránou tentokrát bez problému posunul puk zadovkou na Drewa Doughtyho, který u mantinelu svedl úspěšný souboj o puk.
14:43
V dresu LA Kings dnes kromě Mariána Gáboríka nastoupil jeho krajan Andrej Sekera, který během dnešního utkání předvedl 5 hitů.
14:22
Oilers pouze nahodili puk po mantinelu za bránu Jonathana Quicka a vzápětí jim bylo odpískáno zakázané uvolnění.
14:08
Puk skončil za bránou Jonathana Quicka na síti a hra byla přerušena. Následuje komerční přestávka, poslední v první třetině.
13:08
Jeff Carter se pokoušel na levém křídle o stahovačku, ta mu ale nevyšla a Oilers se ubránili.
12:40
Anze Kopitar se za vlastní bránou pokoušel o nebezpečnou zadovku, naštěstí pro LA Kings to dobře dopadlo.
12:25
Jonathan Quick zastavil nahození Edmontonu Oilers a po snadném zákroku přerušil hru.
11:50
LA Kings šli do dnešního zápasu v roli papírového favorita a tu zatím naplňují. Hráči Los Angeles jsou střelecky aktivnější a po gólu Matta Greena vedou 1:0.
11:50
Nahození Oilers bylo v útočném pásmu sraženo do hlediště a po dalším přerušení hry přichází na řadu další reklamní přestávka.
11:21
Justin Williams nedokázal na levém křídle udržet puk v útočném pásmu a Oilers mohli vyvést puk.
10:30
Další střela v podání LA Kings z ostrého úhlu, se kterou si Ben Scrivens dokázal poradit a levým betonem ji vyrazil.
09:58
STŘELY NA BRÁNU: Edmonton 4 LA Kings 12
09:00
MATT GREENE střílí svůj třetí gól v letošní sezóně NHL a posílá LA Kings do vedení!! Anze Kopitar poslal na pravém křídle zpětnou přihrávku na Matta Greena, který od modré čáry napřáhl k prudké střele letící těsně nad ledem, která zamířila mezi pravým betonem a vyrážečkou Bena Scrivense přesně k levé tyči. Asistence: Anze Kopitar, Trevor Lewis.
08:01
Justin Brown přišel za bránou Edmontonu o puk proti dvojnásobné přesile a Oilers mohli otočit hru.
07:48
Hráči LA Kings by dnes velice rádi ukončili sérii tří porážek v řadě, ale hlavně získali důležité body v boji o účast v playoff.
07:48
Zápas zatím nabízí plynulou hru s minimem přerušení, a tak na řadu nyní přichází první krátká reklamní přestávka.
07:48
Jarret Stoll vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
06:42
Jonathan Quick si po delší odmlce připsal další zákrok a na opačné straně ledové plochy to zkoušel střelou z prostoru mezi kruhy pro vhazování Tyler Toffoli, jehož pokus skončil pouze na hrudi Bena Scrivense.
05:23
Anze Kopitar tečoval u pravé tyče tečoval střelu po ledě od modré čáry v podání Jakea Muzzina, Ben Scrivens byl však opět připraven a na změnu trajektorie dokázal zareagovat.
05:11
Zakázané uvolnění proti hráčům Edmontonu Oilers.
04:59
Justin Brown zavezl puk do útočného pásma a poté o něj svedl u mantinelu na levém křídle neúspěšný souboj.
04:11
Útok LA Kings zastavilo postavení mimo hru a hra byla přerušena.
03:40
Marián Gáborík dal o sobě poprvé vědět, jeho střela ale skončila pouze na výstroji Bena Scrivense, který puk vyrazil pouze před sebe, a následně mu pomohli obránci.
03:33
Anze Kopitar zavezl puk po levé straně do útočného pásma a poté si obloukem vybruslil k modré čáře, aby přesně rozehrál.
02:53
Derek Roy nabral na pravém křídle rychlost a poté posílal před bránu LA Kings nebezpečnou přihrávku, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
01:52
Nail Yakupov vypálil na opačné straně z prostoru mezi kruhy pro vhazování a také Jonathan Quick si připsal první úspěšný zákrok.
01:25
Tyler Toffoli vyslal na domácí bránu střelu letící těsně nad ledem, Ben Scrivens ji však levým betonem vyrazil do rohu kluziště.
00:23
Anze Kopitar se vzápětí dostal ke střele z levého kruhu pro vhazování, Ben Scrivens ale jeho pokus z úhlu vyrazil a připsal si první úspěšný zákrok.
00:10
Oilers vyhráli úvodní vhazování zápasu a mohli přejít do útoku, jenže puk ve středním pásmu ztratili a Anze Kopitar mohl rychle otočit hru.
00:01
V braně Edmontonu Oilers začne Ben Scrivens, který v posledním vzájemném měření sil vychytal svému týmu vítězství v samostatných nájezdech v poměru 3:2. Klec Los Angeles Kings bude hájit Jonathan Quick, kterému se během posledních tří zápasů nedařilo a v tom posledním dokonce během přestávky před třetí třetinou přepustil místo Martinu Jonesovi.

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Oesterle, Ference (C) – Marinčin, Fayne (A) – Klefbom, Schultz – Gazdic, Gordon, Klinkhammer – Hamilton, Hendricks, Fraser – Purcell, Rye, Yakupov – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle (A).

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – McNabb, Greene (A) – Regehr, Sekera – Muzzin, Doughty – Clifford, Shore, Nolan – Lewis, Stoll, Williams – King, Carter, Toffoli – Gáborík, Kopitar (A), Brown (C).

Rozhodčí: Steve Kozari, Greg Kimmerly – Vaughan Rody, Mike Cvik.

Marián Gáborík (LAK) 17+16, +/- +4
Andrej Sekera (LAK) 2+17, +/- -9
Vzájemné zápasy

31.12.14 Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 3:2
15.10.14 Los Angeles Kings – Edmonton Oilers 6:1
Los Angeles Kings

Los Angeles Kings nebylo během posledních hodin přestupového období NHL aktivní a volní hráči Justin Williams a Jarret Stoll v organizaci nakonec zůstali. Los Angeles svadí boj o účast v plaoff s Calgary Flames a San Jose Sharks, přičemž všechny tři týmy mají na svém kontě shodný počet 70 bodů. Nejlépe rozehrané to má aktuálně Calgary, které je na poslední osmé postupové příčce. LA Kings jsou devátí, zatímco San Jose patří místo desáté. V Západní konferenci je to velice vyrovnané a žádný z avizovaných týmů nemá nic jistého a musí bojovat o každý bod. Kings prohráli 3 zápasy v řadě, když naposledy nestačili na Winnipeg Jets, kterému podlehli 5:2. Oba dva góly Los Angeles obstaral Carter, který s 20 góly vede tabulku střelců svého týmu. Jonathan Quick inkasoval v neděli ze 21 střel 4 góly a do třetí třetiny místo něj naskočil Jones.
Edmonton Oilers

Edmonton Oilers vyměnil obránce Jeffa Petryho do Montralu Canadiens výměnou za volbu ve druhém a pátém kole draftu. Sedmadvacetiletý Petry během letošní sezóny v dresu Oilers odehrál 59 zápasů, během nichž zaznamenal 4 góly a 15 bodů. Celkem Jeff Petry během své kariéry v NHL odehrál 295 zápasů, v nichž nastřílel 17 gólů a nasbíral 74 bodů. Hlavní trenér Edmontonu Todd Nelson se nechal slyšet, že proti obhájcům Stanley Cupu bude jeho tým postrádat zraněného obránce Nikitu Nikitina a centra Antona Landera, který je mimo hru kvůli poraženému ramenu, možná se ale na poslední chvíli na ledě objeví. Oilers se aktuálně nacházejí se ziskem 46 bodů na posledním místě Západní konference a o účasti v playoff si mohou maximálně nechat zdát.
Útočník Edmontonu Oilers David Perron vstřelil jediný gól v samostatných nájezdech a 31. prosince v Rexall Place vystřelil svému týmu vítězství 3:2 nad Los Angeles Kings. Brankář Oilers Ben Scrivens předvedl 37 zákroků. V předešlém vzájemném utkání hraném 15. října zvítězili s přehledem Kings, když Jeff Carter, Tanner Pearson a Tyler Toffoli vstřelili dohromady 4 góly a zaznamenali tři asistence, kterými přispěli k hladké výhře LA 6:1. Třetím vzájemným duelem letošní sezóny NHL Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.