Československá stopa

Alexandr Salák (SIB): 88,2% úspěšnost, 30 zákroků.
Sergej Šumakov se stal hráčem, který svým přesným zakončením v nájezdech rozhodl o držiteli bonusového bodu z tohoto utkání.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
Autorem vítězné branky je SERGEJ ŠUMAKOV.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení o vítězi nerozhodlo, čekají nás nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Menšikovova střela padala do brankoviště. Zde jí vyrazil připravený gólman.
63:44
Šumakov se dostal do dobré pozice a poslal puk do náruče Svedberga.
63:20
Sannikov se nezvládl vymotat ze skrumáže hráčů a přišel tak o kotouč.
62:17
Grigorenko pálil od mantinelu a Salák musel rychle na led aby puk zastavil.
62:02
Kopejkinovi je odpískán ofsajd.
61:15
Makarov se dostal až před Saláka, kde zakončil jen do betonů českého reprezentanta.
60:54
Bobrovovu střelu srazil obránce do ochranné sítě.
60:15
Proti nebezpečnému nahození od modré vytasil Salák lapačku.
60:01
Třetí třetina přinesla zajímavou přestřelku a skóre po ní zůstalo nerozhodné. To znamená, že za pár chvil započne prodloužení.
60:00
59:55
Obránci hostů zastavili střelu Gimajeva.
59:26
Šalunov se hrnul za pukem. Ten ale zvládl pokrýt Svedberg.
58:45
Proti dotírajícím hostům zasáhl vynikající Salák.
58:32
Mišarin se dostal zpoza brány před ní a vystřelil do hrudi brankáře.
58:15
Šumakov vystřelil pouze do připraveného obránce.
57:07
Butuzov opět dotíral na gólmana, který ale dobře zasáhl a puk odrazil na hokejky svých spoluhráčů.
56:45
Sannikov vystřelil přes obránce přímo do náruče gólmana.
56:28
Ridderwall se snažil dostat do zakončení. Obránci ho důrazně zastavili.
55:33
Butuzov dlouho míchal pukem. Nedokázal se ovšem dostat do střelecké pozice.
54:56
Sannikov poslal svou táhlou střelu vysoko nad bránu.
54:30
Střelu Menšikova z otočky lapil bez problémů Svendberg.
54:21
Icing Ufy.
53:40
Omark se pustil do souboje s Gimajevem, rozhodčí je ale včas roztrhli.
53:22
Ofsajd zastavuje útok Ufy.
52:59
Šalunov zakonči pouze do betonu brankáře.
52:34
Okulov prošel do pásma kde zakončil jen do boční sítě.
51:28
Ufa právě vstřelila branku!
Ze zápasu se stává regulerní přestřelka. Střelu Loginova dorazil za záda Saláka nehlídaný IGOR GRIGORENKO. Asistence: Alexandr Loginov, Linus Omark.
51:05
Další rychlé vyhození puku ze strany Sibiru.
50:40
Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma.
50:25
Engqvist byl nachytán v brankovišti a jeho tým je vykázán.
50:14
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kopejkin - 2 min., držení hole).
49:41
Sibir právě vstřelil branku!
Sibir se dnes poprvé dostává do vedení! VITALIJ MENŠIKOV se opřel do střely na modré čáře. Puk proletěl okolo ostatních hráčů přímo nad gólmanovo rameno. Asistence: Sergei Šumakov, Georgij Mišarin.
49:26
Bekhendové nahození Gubina lapil Svendberg.
49:04
Butuzov inkasoval tvrdý hit. I přes to vedl následný útok svého týmu.
48:44
Icing Sibiru, hra se stěhuje před Saláka.
48:30
O puk se bojovalo ve středním pásmu, nyní ho drží domácí hráči.
47:49
Alexejev zkusil střelu z dálky. puk má ve své moci gólman.
47:10
VIKTOR BOBROV se opřel do střely a trefil přesně horní růžek brány. Hra je tedy opět vyrovnána a zdramatizována. Asistence: Alexej Kopejkin.
46:27
Sannikov poslal kupředu Šumakova, který ale nezvládl zkrotit kotouč.
45:47
Střela obránce Ufy čelil Salák. Puk následně převzala obrana.
45:18
Domácí jsou poněkud zaskočeni nečekaným gólem, nedokáží se dlouhou udržet na puku.
44:30
Po střele Grigorenka zůstal puk před Salákem kde ho trefil LINUS OMARK a kotouč se poroučel do sítě. Bez asistence.
43:51
Arzamascev se obtočil okolo brány. Puk ale poslal špatným směrem.
43:12
Nesterovovu střelu vyrazil Salák do ochranné sítě.
42:34
Ofsajd zastavuje Novosibirsk.
42:22
Šalunovova střela se otřela o rameno gólmana. Další střela Novosibirsku byla sražena do ochranné sítě.
41:52
Omark zakončoval v pádu, ale mířil mimo.
41:32
41:01
Střelu Novosibirského obránce zastavil gólman. Domácí se snažili dotírat na gólmana, čemuž hráči Ufy učinili přítrž.
40:45
Mišarinova střel mířila těsně nad bránu.
40:35
Domácí obléhají bránu Svedberga.
40:14
Po buly drží puk hráči Sibiru a snaží se probít do útočné třetiny.
40:01
Ve druhé třetině zabrali domácí a to se podepsalo na skóre. Šalunov nejprve snižoval, o čtyři minuty později zařídil v přesilovce Butuzov srovnání stavu.
40:00
39:32
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. - příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Omark.
39:20
Sannikov se dostal za obranu hostů a bekhendovým zakončením poslal puk jen do betonů gólmana.
38:36
Butuzov byl nachytán v ofsajdu.
37:46
37:36
Špatná přihrávka hráčů Ufy končí vyhozením puku.
37:16
Menšikov se ujal puku a dostal se do zakončení, kterým donutil Svedberga k zákroku.
36:37
Puk se odrazil mimo kluziště, vhazuje se před Salákem.
36:17
Další poměrně rychlé vyhození puku ze strany Sibiru.
35:50
Ihned po vhazování domácí vyhazují puk z pásma.
35:46
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sannikov - 2 min., držení).
35:31
Mezitím je Ufě poskytnuta výhoda.
34:30
Nádherná kombinace mezi hráči Sibiru skončila přesnou nahrávkou na VLADIMIRA BUTUZOVA a jeho přesným a rychlým zakončením, kterým vyrovnává na 2:2. Asistence: Oleg Gubin, Pavel Kopytin.
34:01
Gimajev se zpoza brány dostal před gólmana a zakončením z blízka označkoval jeho beton.
33:45
Kopejkinovu střelu vyrazil gólman do ochranné sítě.
33:34
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Lepistö – 2 min., podražení).
33:07
Unavený Šalunov pouze zavezl puk do pásma a odešel střídat.
32:32
Po zakončení od mantinelu Svedberg raději podržel puk. Hra je přerušena, následuje komerční pauza.
32:22
Omark místo střely přihrál a to byla chyba. Na druhou stranu míří domácí.
31:37
Aktivní Sibir nyní napadá rozehrávku hráčů Ufy a je cítit hlad po vyrovnání.
31:03
Ignatovič střílel a jeho pokus tečoval Butuzov těsně vedle brány.
30:27
MAXIM ŠALUNOV si nyní počínal mazácky. Vše vypadalo že v přečíslení pošle puk na Sannikova ale on zvolil prudký švih, kterým překvapil Svedberga a snižuje tak stav na rozdíl jediného gólu. Asistence: Sergej Šumakov.
30:09
Sannikov dojel nahozený puk, ale ve chvíli kdy zakončoval obdržel hodně tvrdý hit.
29:10
Po přerušení následuje komerční pauza.
29:05
Butuzov čekal na přihrávku Kopejkina, který ale zakončil. Svedberg byl dobře postavený a puk zastavil.
28:35
Na modré byl zastaven Kopejkin a útok Novosibirsku tak končí.
27:59
Prochorkin se obtáčel okolo obránce, ale vystřelit přesně nezvládl.
27:28
Tým Salavat Julajev se nyní dopustil zakázaného uvolnění.
26:59
Engqvist udržel puk v rohu kluziště a Ufa nyní obléhá Salákovu bránu.
26:29
Hráči Ufy se stihli vrátit a zastavili postupujícího Ridderwalla.
25:44
Nesterov vystřelil jen do chumlu hráčů před Salákem.
25:16
Menšikov střílel z otočky, puk ale mířil zcela mimo.
24:38
Ridderwall se prosmýkl okolo posledního hráče a bekhende poslal puk těsně nad zamýšlený cíl.
24:20
Domácí se chtěli rychle vrátit do útočného pásma, ale byl jim odpískán ofsajd.
24:07
Po zakončení Butuzova se hra přerušuje a vhazuje se před Svedbergem.
23:54
Butuzov dlouho dotíral na obránce ale nepodařilo se mu získat puk.
23:12
Proti Loginovo zakončení dobře zakročil Salák.
22:40
Sannikov nezachytil přihrávku mířící na něj a Sibir tak ztrácí puk v nadějném útoku.
21:55
Gubin obešel obránce, ale z ostrého úhlu zakončil mimo.
21:23
Hartikainen se dostal z rohu kluziště do zakončení. Salák ale pozorně zasáhl.
20:43
Domácí pouze zavezli puk do útočné třetiny a následně odešli střídat.
20:13
Hosté vyhráli buly a nyní se snaží proniknout do útočné třetiny.
20:01
V první třetině se rychle dostali do vedení hosté. Loginov prostřelil vše před sebou včetně Saláka. Deset minut poté přišlo rychlé přečíslení Ufy a Prochorkin se dobře trefil nad ruku gólman. Sibir zatím nezvládl skóre korigovat i přes zajímavé šance, které si vypracoval.
20:00
19:40
Šumakov vystřelil těsně nad bránu.
19:20
Sannikov dobře clonil, jeho kolega ale nezvolil střelu.
18:45
Okulov vystřelil ostře a kotouč jen těsně míjel bránu.
18:25
Nesterov vyvážel puk, ale dopustil se ofsajdu.
18:12
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ignatovič – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Gončarov – 2 min., hrubost).
18:12
18:12
Bobrov vystřelil a následně se snažil dorážet. Posléze se před bránou strhla mela a do sebe se hodně ostře pustili Ignatovič s Gončarovem. Oba po krátké pěstní výměně rozdělili rozhodčí a oba čeká trest.
18:01
Ufě se podařilo vyhodit.
17:42
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Loginov - 2 min., držení).
17:07
Butuzov se snažil vystřelit. Obránce mu zablokoval hůl.
16:30
Lisin nahrával na lépe postaveného kolegu, ale puk zastavil projíždějící obránce.
15:23
Ufa nyní obléhala bránu Saláka, vážnější šanci si ale hosté nepřipravili.
14:59
Prochorkin hledal Hartikainena, který ale nezachytil puk.
14:23
Omark se zkusil proháčkovat mezi obránci, ti ho ale odzbrojili a otočili hru.
13:56
Icing Sibiru.
13:41
Butuzov se zjevil přes bránou a z výhodné pozice poslal puk těsně mimo bránu.
12:57
Lepistö zvolil nahrávku místo střeli a jeho tým přišel o pásmo i o kotouč.
12:46
Hartikainen se dostal okolo obránce do dobré střelecké pozice, Salák byl ale připraven.
11:30
Kopejkin dostal kotouč do pásma, jeho střelu ale zastavil dobře stojící obránce.
10:09
V rychlém protiútoku se mezi kruhy objevil NIKOLAJ PROCHORKIN, jenž počkal na odražený puk a ten pak dopravil nad ruku klečícího Saláka. Asistence: Maxim Majorov, Teemu Hartikainen.
09:45
Sibiru se příliš nedaří přejít do útoku.
08:58
Bobrov nahodil puk do rohu kluziště. Rychleji ho ale získali hosté a zakládají novou útočnou akci.
08:22
Nahození Saprykina se dostalo až do ochranné sítě za Salákem, následuje vhazování ve střední třetině.
07:47
Naumov vyslal střelu kterou zastavila obrana. Následně se Sibir dopustil zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Saláka.
07:15
Ofsajd nyní zastavil Sibir v postupu do pásma. Následuje komerční pauza.
06:59
Grigorenko čekal na přihrávku nikým nehlídán, ale puk k němu nedoklouzal.
06:28
Beljakov převzal odražený puk a švihem ho poslal do zadního mantinelu.
05:46
05:36
Další úspěšné vyhození Novosibirsku.
05:15
Sibiru se podařilo odebrat hostům kotouč a poslat ho ven ze své třetiny.
04:47
Přihrávka mířící na Lisina nebyla efektivní, útočník ztratil hokejku.
04:05
Domácím se po buly podařilo dostat ke kotouči a vyhodit ho přes celé kluziště.
03:46
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Butuzov – 2 min., držení).
03:34
Verešagin dojel nahozený puk, byl ale odstaven od puku.
02:47
Šalunov prošel okolo posledního obránce a před brankovištěm zakončil. Puk po jeho střele zamířil pouze do rohu kluziště.
02:10
Sannikov vedl protiútok domácích a tvrdou ranou poslal puk těsně vedle vzdálenější tyče Svedbergovi brány.
01:59
ALEXANDR LOGINOV vyslal puk od modré směrem na bránu. Saprykin dobře stínil Salákovi, který nechal otevřené betony a puk tudy nepozorovaně prošel do brány.
01:04
Kopejkin obral protihráče ve středním pásmu o puk a sám posléze zavezl kotouč do útoku. Zde se dostal i k zakončení, které končí v náruči Svedberga.
00:27
Ihned na úvod musel Salák řešit nebezpečnou situaci u své branky. Loginov zakončil bekhendem a následně se hosté pokoušeli dorážet, dokud se jednomu z nich nepovedlo vysadit bránu ze základního postavení.
00:10
Na úvodním vhazování uspěli hosté. Po vyhraném buly nahodili puk kupředu a dojeli puk.
00:01
Oba týmy jsou na ledě a halou zní hymna Ruské federace.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Menšikov, Mišarin, Vereščagin, Beljakov, Ignatovič, Gimajev, Alexejev, Naumov – Šumakov, Sannikov, Šalunov – Riderwall, Okulov, Kopytin – Kopejkin, Bobrov, Butuzov – Monja, Žafjarov, Gubin.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamascev, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Lisin, Makarov, Saprykin – Sojn, Nesterov, Černov – Majorov, Vorobjov, Hartikainen – Prochorkin.

Rozhodčí: Bulanov, Vasiljev – Aljošin, Ivanov..
HK Sibir Novosibirsk se v tabulce Východní konference KHL nachází na třetí příčce. Po šestačtyřiceti zápasech má na svém kontě pětaosmdesát bodů. V posledních pěti zápasech pak Novosibirsk zvítězil v zápasech s Nižněkamskem (2:1), Čeljabinskem (3:1) a Astanou (5:1). Naopak ztratil zápasy se Soči (2:3) a Jaroslavlem (0:2).

Salavat Julajev Ufa drží v tabulce Východní konference KHL čtvrtou příčku, je tedy hned v závěsu za Novosibirskem. V šestačtyřiceti zápasech získala Ufa osmdesát bodů. V posledních pěti zápasech porazili hokejisté Ufy Vladivostok (4:2), Viťaz (3:0) a v prodloužení vyhráli nad Petrohradem (2:1). Ztratili pouze zápas se Spartakem (1:2) a v prodloužení s Chabarovskem (4:5).
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je zápas Kontinentální hokejové soutěže mezi HK Sibirem Novosibirsk a Salavatem Julajevem Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.