Radim Vrbata (VAN) (0 + 0, 7 střel na branku, čas na ledě 16:50)
Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 22:36)
Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 24

Edmonton Oilers: 33
Pohledný zápas dvou kanadských klubů máme za sebou. Branek jsme moc sledovat nemohli, ale přesto bylo dostatek šancí na obou stranách. Pochvalu si dnes zaslouží oba brankáři, kteří drželi své celky nad vodou. V základní hrací době padly do sítí jen dva puky, ten třetí a zároveň rozhodující přidal v nastavených pěti minutách forvard Vancouver Canucks Jannik Hansen. Pomalu se nám blížily samostatné nájezdy, ale místo toho už se hala ve Vancouveru radovala. Oilers tak berou za dobrý výkon na ledě soupeře alespoň bod, radostnější jsou dnes Kosatky. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou prosincovou neděli.
64:01
Vancouver právě vstřelil branku!
Jenže samostatné nájezdy dnes v kanadském Vancouveru neuvidíme, v poslední minutě nastavených pěti minut se domácí odhodlali zkusit ještě jednu větší šanci, ze které se nakonec prosazují a rozhodují o své výhře v klání s Edmonton Oilers. Poměrně nevinná akce, když se úplně sám na pravou stranu útočného pásma dostal JANNIK HANSEN, který pořádnou peckou propálil Talbota. Útočník Kosatek tak přidává druhou branku v zápase, která je zároveň hodně důležitá pro jeho tým. Asistence: Mattt Bartkowski, Jacob Markström.
62:57
Už jen něco málo přes dvě minuty do konce prodloužení a pomalu se začíná schylovat k posledním vteřinám hry na ledě.
62:20
Daniel Sedin dostával nahrávku před brankoviště, kde byl úplně sám. Po jeho dobré střele jej ale ještě lepším zákrokem dokázal zastavit Cam Talbot.
62:02
Na ledě už také Daniel a Henrik Sedinovi, jejich dobrá šance ovšem končí mimo dosah branky Cama Talbota.
61:22
Nurse a Eberle další dvojicí, která činí trable obraně a gólmanovi Vancouveru. Hosté jsou v prodloužení zatím jasně aktivnější a obrana domácích má co dělat.
60:40
Znovu Draisaitl a jeho nahrávka na Halla, druhý zmiňovaný ale nestihl v rychlosti vystřelit, přesto ještě hosté zůstávají před klecí Canucks.
60:20
Hned měl Jacob Markström spoustu práce, Leon Draisaitl se proti němu pustil sám, ale nedokázal mu puk protlačit mezi betony.
60:09
Na prvním vhazování v prodloužení si vedli lépe hokejisté Edmontonu, kteří se hned z hokejky Sekery pokusili puk rozehrát kupředu.
60:01
Tři třetiny na určení vítěze zápasu nestačily, budeme tak sledovat prodloužení. V základní hrací době padly dvě branky, na každé straně jedna. Nyní následuje nastavených minut při hře tři na tři.
60:00
59:13
Už běží poslední minuta základní hrací doby, rozehrávalo se ve středním pásmu a zdá se, že uvidíme prodloužení, obě strany už si dávají pozor na prostor před svou klecí.
58:56
Jannik Hansen posílal puk na pravou stranu na volného spoluhráče, ve stejnou chvíli ovšem končí branka Edmontonu mimo své správné postavení. Hra tak musela být přerušena.
58:03
Hall a Sekera si dvakrát vyměnili kotouč, pak už Olejáři o výhodo útočné třetiny přišli. Mohou ale znovu rozehrát kus černé gumy za svou brankou.
57:25
Domácí hráči se teď více stáhli k brance, aby snížili riziko inkasování v závěru třetí třetiny, Edmonton se vůbec nebojí překvapit soupeře rychlými útoky.
56:48
Čas do konce základní hrací doby velice rychle ubíhá a najednou je to tým Oilers, kdo si v závěru tvoří větší šance. Dobrý zákrok Markströma.
56:15
Baertschi a Weber si na pravé straně udělali místo a získali pásmo pro svůj tým. Obrana Edmontonu však žádné další trable nepřipustila.
55:39
Daniel Sedin s jeho bratrem teď vymýšlejí, jak se dostat v útočném pásmu co nejdříve do zakončení. Ale už byli na ledě příliš dlouho, takže brzy zamířili vystřídat.
55:08
Další buly ve středním pásmu pro Edmonton, ten si teď dává na rozehrávku pozor, přeci jen už není čas na přílišné chyby.
54:58
Ještě jedna komerční přestávka, pokračovat budeme ve zbytku třetí třetiny po jejím konci.
54:36
Už se ale hraje znovu v plném počtu a Canucks zvládli i další početní nevýhodu. Hned mohou znovu začít myslet na útok.
54:03
Už jen necelé půl minuty a Kosatky budou zpátky v plném počtu. Zatím se Edmonton stále snaží propracovat zpátky do útočného pásma s pukem na holích.
53:47
Cam Talbot už je zpátky v brance a vypadá to, že bude v zápase pokračovat. Dobrá zpráva pro trenéry Edmontonu.
53:47
Po střetu s jedním z domácích hráčů je na ledě brankář hostů Cam Talbot. Zatím se nezvedá z ledu, ale snad nepůjde o nic vážného. Inkasoval zásah hokejkou do masky.
53:36
Andrej Sekera na modré čáře dlouho váhal s rozehrávkou, což jeho tým málem stálo pořádné problémy, Talbot musel vzdorovat šanci Cracknella.
53:18
Draisaitlovu lehkou střelu na branku stačil Edler tečovat mimo tři tyče, ale u kelce Canucks je nyní pořádně rušno.
52:50
Vancouver se ale velice rychle osvobozuje, také další oslabení začínají domácí barvy velice v klidu a rozvážně.
52:30
Ve třetí třetině se začalo více vylučovat a je tu další možnost přesilové hry, opět pro Edmonton. Dvě minuty za hákování totiž inkasuje domácí muž Jared McCann (VAN).
51:50
Cracknell a jeho chybička, kterou musel řešit zákrokem lapačkou Jacom Markström, právě po jeho levé ruce bude za malý okamžik padat puk na ledovou plochu.
51:10
Baertschi s Vrbatou opět úřadují kolem branky soupeře, ale nyní se tahle dvojice moc dlouho na kotouč neudržela. Místo toho už hrají obránci Edmontonu.
50:48
Bartkowskiho střela z dálky vytečována do ochranné sítě, pokračovat budeme hned po komerční přestávce.
50:20
Už se hraje v plném počtu ze strany Vancouveru a Yannick Weber hned v šanci po střele z první. Hraje se teď hodně ze strany na stranu.
49:45
Ještě jedna šance v přesilovce pro Teddyho Purcella, ale ani on se nedostal moc blízko k zařízení. Domácí toto oslabení pravděpodobně zvládnou.
49:23
Jordan Eberle a jeho pokus o rychlou střelu, to už ale Canucks vyhazují kotouč alespoň do středního pásma.
48:50
Andrej Sekera nahazoval kotouč od modré čáry a doufal, že někdo před brankou touš tečuje. Stalo se tak, ale jeden z útočníků v bílém dresu jej usměrnil těsně vedle pravé tyčky.
48:35
Domácí parta ale hned vyhazuje puk přes všechny čáry, přestože se následně Leon Draisaitl stačil s pukem přesunout zpátky před klec a rychle zakončit.
48:05
Šance pro Edmonton Oilers, jak se dostat do vedení. Hosté si totiž zahrají přesilovou hru, Henrik Sedin (VAN) dostává trest za hákování a bude muset pykat dvě minuty v boxu trestoměřičů.
47:55
Jannik Hansen teď zkusil zabránit rozehrávce soupeře, ale jen těsně puk minul.
47:33
Na druhé straně hrozila i třetí formace Edmontonu, ale poté už Canucks vyhazují až na zakázané uvolnění. Znovu tak kouskovaná hra.
46:58
Derek Dorsett se dlouho držel na kotouči u mantinelu a snažil se najít místo pro nahrávku. To se mu nakonec povedlo, ale nikdo z jeho spoluhráčů nestačil zavčas vystřelit.
46:33
Střela Veye ještě tečována před brankou, avšak ochránce svatyně Edmonton Oilers i nadále drží svůj tým nad vodou. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
45:58
Dobrá obranná práce v podání Nurse, který si poradil hned se dvěma soupeři. Ale už jsou zase forvardi Canucks aktivní a tlačí se směrem k brance Talbota.
45:43
Další icing, domácí se teď nemohou dostat k pořádné rozehrávce a to je stojí problémy u vlastní branky.
45:35
Vancouver je nucen vyhodit až na zakázané uvolnění, vhazování před Jacobem Markströmem.
45:10
Také Andrej Sekera se předvedl dobře u mantinelu, když ještě udržel puk v útočné třetině pro svůj celek. Zdá se, že hosté trošku zvýšili svou aktivitu.
44:48
A další Hallova střela hned po buly. Jde vidět, že Edmonton se bude ve třetí třetině chtít hodně tlačit do zakončení.
44:31
Taylor Hall se toho znovu vůbec nebál a kousek za modrou čárou v útočném pásmu vyslal nebezpečnou střelu zápěstím. Získal tak buly v útočném pásmu pro Olejáře.
44:19
Postavení mimo hru Vancouveru, domácí hráči moc spěchali do útočného pásma.
44:08
Fayne si dal pozor, aby dobrovolně neodevzdal kotouč na hokejky soupeře. Přeci jen ale nakonec musel Cam Talbot vytáhnout zákrok lapačkou po střele z prostoru před brankou.
43:53
Zakázané uvolnění Edmontonu, kotouč se tak vrátí do blízkosti Cama Talbota.
43:25
Pokus Horvata bez přípravy z pravého kruhu, ale ani muž v barvách Canucks nyní netrefil přesně branku. Zdá se, že další trefa by dost možná mohla rozhodnout.
43:02
Postavení mimo hru Vancouver, po delší odmlce hra přerušena.
42:35
Až nyní Taylor Hall a jeho průnik přes modrou čáru. Když ale nejvíce produktivní hráč Edmontonu zkusil vystřeli, netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
42:08
Stále se ještě Kosatky drží v blízkosti klece Edmontonu, Oilers se stále nemohou dostat na kotouč.
41:38
Už se hraje pět na pět, ale přesto ještě šance pro Dereka Dorsetta, jenž neváhal, vypálil z první a pořádně postrašil soupeřova brankáře.
40:50
Radim Vrbata, Danil Sedin a Henrik Sedin. To je trojice, která nyní točí puk kolem Talbotovy klece. Gólman Oilers ale první puk chytil a hosté vyhazují.
40:30
Nutno podotknout, že ještě pokračuje přesilovka Canucks, která odstartovala ve druhé třetině.
40:08
Také ve třetí třetin rozehráli puk na hokejky lépe domácí, Radim Vrbata už se snaží dostat do zakončení před Cama Talbota.
40:01
Střely na branku po druhé třetině

Vancouver Canucks: 17

Edmonton Oilers: 22
Stejně jako v první třetině, také v té druhé byla k vidění jediná branka. Díky zásahu Jannika Hansena domácí barvy vyrovnaly a rozlousknutí zápasového oříšku budeme sledovat ve třetí části. Po přestávce pokračujeme.
40:00
39:32
Ale před koncem druhé části ještě jedno vyloučení. Vyloučen bude znovu hráč hostů, konkrétně Darnell Nurse (EDM), který dle soudu rozhodčího držel Lindena Veye. Početní výhoda pro domácí.
39:27
Už jen poslední vteřiny a budeme na konci druhé periody zápasu, vhazování ve středním pásmu.
39:02
Edmonton již v plném počtu, také Olejáři své první oslabení v zápase zvládli bez inkasování, přestože měli s šancemi soka problémy.
38:13
Nyní už se povedlo Oilers vyhodit přes všechny čáry, přestože Vancouver je zase velice rychle zpátky před Camem Talbotem.
37:38
Daniel a Henrik Sedinovi si vyměnili kotouč, ještě pak poslali pryž na Edler. Ale ani jeden z uvedených netrefil přesně prostor mezi třemi tyčemi.
37:10
Edler na modré čáře zamíchal s kotoučem a hned z toho po jeho nahození byla slibná šance pro Kosatky. Ale Vrbata na brankovišti tečoval kotouč mimo klec.
36:57
Je tu ale ještě ve druhé třetině také první přesilová hra pro Vancouver. Leon Draisaitl (EDM) je vyloučen hlavním rozhodčím zápasu za podražení a jeho celek se bude muset bránit.
36:10
Když už se hosté dostali na puk v útočném pásmu, zase jej velice rychle ztratili. Dorsett pak udělal vše pro to, aby při rozehrávce ve středním pásmu nechyboval.
35:33
Po pravé straně kluziště se snažil uniknout jeden z forvardů Oilers, ale byl sám proti třem hráčům v modrém, takže neměl moc šanci na úspěch.
34:50
Cam Talbot sice nyní zasahovat nemusel, ale jeho spoluhráči dostali puk pouze do středního pásma. Tam už jej zase přebírá domácí muž Bartkowski.
34:35
Také po dalším buly končí kotouč na hokejkách Kosatek, Jannik Hansen hned od modré čáry vyslal nahození směrem na branku.
34:22
Radim Vrbata viděl prostor na pravém kruhu, a tak vypálil zápěstím. Cam Talbot si ale jeho pokus pohlídal, vhazovat se bude po komerční přestávce v pásmu hostů.
33:48
Teď už jsou domácí hráči kompletní a Edmonton sehrál velice špatnou přesilovku, během které nestačil ani jedinkrát vypálit na branku. Canucks už zase myslí na útok.
33:06
A další vyhození ve chvíli, kdy už se trest Webera na trestné lavici začíná velice rychle krátit, Oilers ještě stále nevystřelili směrem na branku.
32:35
Purcell a Draisaitl už vrátili puk do blízkosti klece Markströma, ale ani z tohoto nebude dobrá přesilovková akce. Canucks se zatím brání velice dobře.
32:04
Ke střele od modré čáry se ve vlastním oslabení dostal Bo Horvat. Přestože nešlo o moc velkou šanci, získal čas pro svůj celek.
31:44
Ale z následné protiakce naopak dobrá šance pro Oilers a Nugent-Hopkins se dostával do samostatného úniku na branku. Byl ale faulován, což znamená, že uvidíme první vyloučení zápasu. Dvě minuty za sekání inkasuje hokejista Canucks Yannick Weber (VAN). Přesilovka pro hosty.
31:28
A stále ještě nátlak Canucks, od modré čáry nahazoval puk McCann.
30:50
Tohle už je pořádný tlak na branku, který aktuálně vyvíjí tým Vancouveru. Edmonton má problém se dostat na kotouč a vyhodit alespoň do střední třetiny.
30:06
Začala druhá polovina základní hrací doby, bratři Sedinové už vymýšlejí další zakončení kolem klece Cama Talbota. Nakonec pálil Bartkowski.
29:20
Baertschi a Vrbata zpátky společně na ledě, tihle dva dnes dělají pořádný průvan v obraně soupeře, jen se jím zatím nedaří příliš střelecky.
29:05
Hned po dalším buly bez váhání pálil Teddy Purcell. Ale jeho pecka končí jistě v rukavici gólmana Vancouver Canucks.
29:05
To na druhé straně už se velmi hbitě stačil zorientovat slovenský obránce Andrej Sekera, jenž posouval touš na Landera. A druhý zmiňovaný prověřil pozornost Jacoba Markströma.
28:30
Další dobrý přechod Canucks přes modrou čáru, tentokráte na sebe vzal zodpovědnost Cracknell. Ale nakonec ještě musel předat puk spoluhráči za branku.
28:10
Domácí hráči se dlouho drží kolem branky soupeře a snaží se vyvinout co největší tlak. Vancouver je určitě mnohem aktivnější než v první třetině.
27:20
Radim Vrbata s Baertschim dnes poněkolikáté v šanci u branky soupeře, ale Vrbata nyní nestačil puk tečovat ze vzduchu do branky. Moc mu ale nechybělo.
26:58
Kotouč ve středním pásmu, ale na hokejkách Edmontonu, takže domácí mají alespoň malé starosti s obrannými povinnostmi.
26:38
Hra přerušena a následuje komerční přestávka, za chvíli pokračujeme.
26:02
Dobrá práce Markströma, jenž nyní podržel svůj tým, když se po delší časové odmlce pokusil Edmonton zaútočit.
25:30
Hosté zvládli další buly před brankou soupeř a autor předchozí branky Jannik Hansen se hned tlačil do další šance. To už má Cam Talbot touš v rukavici.
25:10
Nyní se poměrně dlouho pohyboval kotouč kolem Cama Talbota, ale ten zasahovat nemusel. Edmonton následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
24:16
Už se znovu hraje a na druhé straně dobře zahrozil Taylor Hall. A také Draisaitl se ještě snažil dorážet puk.
23:37
Po delší době větší šance pro Vancouver a hned je z toho vyrovnávací gól na 1:1. Poměrně nenápadná akce, Kosatky se stačily udržet v pásmu Edmonton Oilers, zapracovaly u mantinelu a vytvořily krásnou možnost pro autora prvního gólu domácích JANNIKA HANSENA, jenž už měl při zakončení v pozici před brankovištěm poměrně snadnou úlohu. Musíme ale za přesnou nahrávku na Hansenovu hokejku pochválit především Henrika Sedina, který má na brance velikou zásluhu. Začínáme tedy znovu, co se výsledku týče. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.
23:15
Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se stáhne před klec Cama Talbota.
22:40
Znovu Dorsettův pokus o proniknutí alespoň do útočného pásma, ale hokejista Canucks nikoho neměl na výpomoc, takže byl nucen kus černé gumy odevzdat.
22:02
Když se na druhé straně snažil do šance protlačit Dorsett, zastavil jej zavčas právě obránce Edmontonu Nurse. Start druhé periody je poměrně opatrný.
21:18
Nurse se na modré čáře dokázal dohodnout se Schultzem, aby právě druhý zmiňovaný střílel. Ale ani teď z toho nebyla moc velká možnost.
20:50
Gryba to za Oilers zkoušel peckou z dálky, ale trefil pouze zadní mantinel.
20:12
Na prvním buly ve druhé třetině si vedli lépe domácí hráči, ale do útočného pásma se s kotouč nedostali.
20:01
Střely na branku v první třetině

Vancouver Canucks: 6

Edmonton Oilers: 13
To je z úvodních dvaceti minut vše. Zatím jsme v zápase viděli jedinou branku, postaral se o ni ve třinácté minutě Olejář Mark Letestu. Uvidíme, zda Canucks stačí na jeho trefu ve druhé části odpovědět. Pokračujeme po přestávce mezi třetinami.
20:00
19:22
Cam Talbot musel ještě dávat pozor na akci před sebou, ale útočníci Canucks se už do střely netlačili.
19:04
Už začala poslední minuta první třetiny, odehrává se aktuálně ve středním pásmu, kde se pohybuje kotouč.
18:36
Útok Radima Vrbaty v dalším dobrém přechodu přes modrou čáru, ale ani teď se nedostal do dobrého zakončení, což je samozřejmě problém pro Kosatky.
18:13
Po novém vhazování už se znovu hraje, hostující obránci si nyní dali velký záležet s rozehrávkou.
17:50
Sekera měl starosti s Hansenem za svou brankou, ale pak už se mu podařilo velice dobře rozehrát kotouč a dokonce z toho byla šance pro Olejáře.
17:08
Na druhé straně dobrá šance na vyrovnání pro Webera, ale z pozice na brankovišti hokejista Canucks nestačil puk dopravit do sítě.
16:45
Nugent-Hopkins se dnes už poněkolikáté natlačil až do brankoviště a gólman domácích barev s ním měl problémy. Ale i teď si Markström počínal docela jistě.
16:03
Zakázané uvolnění Vancouver Canucks, vhazování před zraky jejich brankáře.
15:50
Henrik Sedin si vyměnil puk za modrou čárou se svým bratrem, ale více toho v tomto střídání Canucks nestihli. To už znovu hrají hosté, přestože ani oni na konci první části nejsou střelecky aktivní.
15:09
Baertschi se najednou zjevil sám na pravém kruhu a obránci Oilers se asi divili, kolik mají najednou práce. Pak hosté vyhazují na icing.
14:53
Po zásahu Markströma na druhé straně ještě jedna komerční pauza.
14:40
Radim Vrbata a jeho další šance, jenže ani nyní se český útoční nedostal až do zakončení.
14:05
Canucks se ale nechtějí nechat zaskočit a nadále hrají hodně aktivně. Jejich styl hokej ovšem zatím nenese takové ovoce.
12:55
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak se přeci jen ještě v první třetině dočkáme první branky zápasu. Jsou to hosté, kdo se po několika šancích během první třetiny docela zaslouženě dostává do vedení o jednu trefu. Před brankářem Markströmem vznikla poměrně nejistá situace, co se bránících hráčů Canucks týče. To usnadnilo práci střelci úvodní branky zápasu, o kterou se postaral MARK LETESTU. Už v oblasti modré čáry dokázal hokejista Edmontonu nabrat puk na hokejku, pak jej v klidu zpracoval, zamířil a krásnou střelou poslal do sítě. Vancouver bude muset dohánět. Asistence: Lauri Korpikoski, Matt Hendricks.
12:28
Další dobrá rozehrávka pro Oilers, znovu hrají v pásmu soupeře.
12:08
Nugent-Hopkins si pro sebe na pravém kruhu udělal místo, ale jeho pokus o střelu končí vytečovaný do ochranné sítě.
11:35
Edmonton se docela dlouho snažil udržet se v pásmu s kotoučem, to se mu sice dařilo, ale nestačil se přiblížit zpátky k brance. Pak už domácí alespoň vyhazují.
11:05
Radim Vrbata a Bartkowski se společně řítili přes modrou čáru, ale ani jeden z nich nevěděl, kdo zakončí. A tak Oilers soupeři dokázali kotouč odebrat.
10:45
Lehké nahození z dálky brankář hostů raději ukryl do lapačky. Pokračujeme hned po malé pauze.
10:18
Ale nebezpečí i na druhé straně, kde Talbotovi zahrozil Hansen. Jde vidět, že obě strany barikády jsou útočně naladěny.
09:40
Leon Draisaitl se snažil ukázat, proč je jeden z nejvíce produktivních hráčů Oilers. Protáhl se sám až před Markströma a moc mu nechybělo ke gólu.
09:28
Letestu sice získal pásmo pro Olejáře a málem se dostal do zakončení, ale následně touš ztratil a málem z toho byly trable pro Edmonton. Nakonec puk v moci Talbotovy rukavice.
08:59
Je tu také první tyčka zápasu, kterou trefuje po tvrdé ráně z dálky domácí hokejista Prust. Talbot teď měl i slušnou porci štěstí.
08:28
Po krátkém přerušení hry se znovu hraje a je z toho nová práce pro Jacoma Markströma, jenž byl nucen krýt nebezpečnou ránu po ledě.
07:58
Biega měl dost času na modré čáře na rozehrávku, ale nakonec přeci jen o kus černé pryže přišel. Hrál i Teddy Purcell, ale ani on si nepočínal moc přesně.
07:30
Teď už sice Canucks za brankou Edmontonu, ale tam je hra přerušena, vhazovat by se mělo po levé ruce brankáře Talbota.
06:53
Po dalším vhazování se snažil kotouč co nejdříve ze středního pásma rozehrát Bartkowski, ale musel ještě chvilku počkat, protože neměl nikoho po ruce.
06:41
Následuje první komerční přestávka.
06:16
Další domácí rozehrávka z obranné třetiny, ale teď si v útočném pásmu Radim Vrbata nepočínal vůbec špatně. Jenže nedokázal pořádně a přesně vystřelit.
05:40
Nahození od jednoho obránců Vancouveru od modré čáry, nikdo puk ale netečoval, a tak si Cam Talbot připsal snadnou práci.
05:09
Daniel Sedin se řítil k zadnímu mantinelu, aby tam získal kotouč pro svůj tým, ale obrana Oilers je zatím hodně pozorná a Talbot ani nemusel zasahovat.
04:52
Na druhé straně hrací plochy si zkusil zpracovat puk na hokejce a vystřelit Fayne, jeho šanci na poslední chvíli kryje brankář Markström.
04:28
Po delší době tu mohlo být možnost také pro domácí barvy, když se Dorsett snažil protlačit mezi dvěma hráči v bílém. Ale nakonec ztroskotal a bylo po šanci.
03:58
Hned po novém buly musel Markström vytáhnout zákrok pravým betonem, ale zvládl to a Canucks vyhazují alespoň do středního pásma.
03:49
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před klec Kosatek.
03:18
Jordan Eberle už měl daleko větší možnost, když se dral do zakončení na brankovišti. Avšak ani on úspěch nesklidili. Edmonton na začátku zápasu hodně aktivní.
02:53
Schultz se snažil překvapit Markströma od modré čáry, ale ten dobře viděl, takže zatím celkem pohodová práce pro ochránce svatyně Canucks.
02:20
Navíc se ještě stále nepřerušuje a utkání probíhá ve vysokém tempu, důkazem budiž nebezpečné nahození Gazdica od mantinelu.
01:45
Sám to před branku zkoušel také Letestu, který jen těsně minul pravou tyčku. Zatím se hraje hodně ze strany na stranu.
01:08
Pouliot si dělal zálusk na první střelu zápasu, ale na poslední chvíli mu šanci překazil první bránící hráč.
00:39
Šance také na druhé straně, avšak Andrej Sekera si s kotoučem na modré čáře poradil, a dokonce jej zkusil z dálky napálit směrem na branku.
00:09
Jako první se na puku ocitli po vhazování hostující hráči, kteří se také hned pokusili hbitě přesunout před branku Vancouveru.
00:01

Vancouver Canucks: Markström – Edler, Tanev, Bartkowski, Biega, Hutton, Weber – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Higgins, McCann, Burrows – Baertschi, Horvat, Vrbata – Prust, Cracknell, Dorsett

Edmonton Oilers: Talbot – Nurse, Schultz, Sekera, Fayne, Nikitin, Gryba – Hall, Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Gazdic, Lander, Pakarinen.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, za několik minutek začínáme.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, po vánoční přestávce se opět vracíme na zámořská kluziště, k nejlepšímu hokeji na světě. Budeme sledovat duel Západní konference a dvou kanadských klubů. Proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.

Radim Vrbata (VAN) (10 + 8)
Andrej Sekera (EDM) (4 + 9)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu už jednou v této sezóně potkaly, a to hned v říjnu. Edmonton Oilers zavítali do Vancouver a vyhráli na ledě soupeře 2:1 v prodloužení.
VANCOUVER CANUCKS

V Pacifické divizi nebude nikomu nic darováno, je dost možné, že ještě několik týdnů se bude pořadí pořádně měnit. Rozdíl několik bodíků mezi týmy je důvodem, proč mají Vancouver Canucks na třetí příčce pouze tři body náskok na dnešního vyzyvatele z Edmontonu. Canucks se v poslední době docela dařilo, z předchozích dvou střetnutí hned dvakrát slavili úspěch. Nejdříve Kosatky v samostatných nájezdech udolaly Detroit Red Wings, aby poté již v základní hrací doby uspěly také na kluzišti Tampa Bay Lightning. Celkově během sezóny zažívá Vancouver hodně proměnlivé výsledky. Asi nikoho nepřekvapí, že týmové statistiky táhne bratrská dvojice Daniel Sedin (16 + 20) a Henrik Sedin (9 + 23). Canucks mají k dispozici domácí kluziště po šesti duelech odehraných mimo vlastní halu, takže se dá očekávat, že jejich fanoušci budou na hokej pořádně natěšení. Bude z toho výhra pro Vancouver?
EDMONTON OILERS

Ne, Edmonton Oilers už nejsou posledním týmem Pacifické divize. Kdo by to čekal, ale nejhorší příčku zmiňované divize hájí loňský finalista Západní konference Anaheim Ducks. Pravda, Olejáři drží náskok na Kačery pouze dva body, ale i ten jim může dodat sebevědomí. Na páté Calgary Flames a čtvrté Arizona Coyotes navíc Edmontonu schází dva body, což ještě více vypovídá o vyrovnanosti Pacifické divize. Oilers zvítězili z posledních čtyř utkání pouze jednou, ale právě v tom posledním odehraném se jim zadařilo. To když na svém ledě přivítali kanadského soka v podobě Winnipeg Jets, jehož stačili přehrát poměrem 3:1. Kanadské bodování týmu stále vede Taylor Hall (15 + 24), ale spolehnutí je i na jiného borce, jako třeba na Leona Draisaitla (9 + 21). Pro Olejáře půjde o druhý zápas s kanadským klubem za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.