Pátek 7. srpen 2020
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 29°C

Demitrová dva roky od smrti svého Paľka: Každou minutu ho mám v hlavě!

Autor: bko

V sobotu to byly přesně dva roky, co do jejího života krutě zasáhl osud. Majka Demitrová přišla při letecké tragédii u Jaroslavle o manžela Pavla, slovenský hokej zase o jednu ze svých nejzářivějších hvězd. „Vzpomínám na něho denně,“ říká vdova v rozhovoru pro slovenský Nový Čas.

V pátek Majka otevřela síň slávy svého zesnulého muže na základní škole Pavla Demitry v Dubnici nad Váhom. „Je to smutně-pěkný pocit, že na něho lidé stále vzpomínají,“ vyprávěla dojatě.

„Já ho mám v hlavě každou minutu, a když se ještě to výročí spojí s větším množstvím lidí, tak je to o to silnější,“ říká v rozhovoru pro cas.sk. Z bolesti za mužem svého života se vypsala i v knížce básní, která se teď na Demitrově základní škole stala něčím jako povinnou četbou.

„Když jsem jí psala, rozhodně to nebylo mým záměrem. Nebyla bych ráda, kdyby to bylo nějak na sílu, něco, co musí děti číst. Spíš bych si myslela, že knížka si najde čtenáře sama. Ale je to milé,“ svěřila se Majka.

Tu by potěšilo, kdyby se uskutečnily plány města Dubnice, které by chtělo pojmenovat po Demitrovi náměstí. „Bylo by to krásné,“ říká.

Tryzna za slovenskou legendu Pavla Demitru
Tryzna za slovenskou legendu Pavla Demitru