Paľko, ta je pro tebe. Kopecký přinesl medaili k hrobu Demitry | iSport.cz
23. května 2012 • 13:20

Paľko, ta je pro tebe. Kopecký přinesl medaili k hrobu Demitry

Autor: pan
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako krásný sen, ze kterého se slovenští hokejisté nemohou a nechtějí probudit. Takové chvíle prožívají od nedělního finálového utkání naši východní sousedé, kteří na světovém šampionátu vybojovali pod vedením českého kouče Vladimíra Vůjtka stříbrné medaile.O radost se s nimi nemohla rozdělit bývalá opora slovenské reprezentace Pavol Demitra, který zahynul spolu s kompletním družstvem Jaroslavle při letecké havárii v září loňského roku.

Jeho spoluhráči si na svého kamaráda vzpomněli už při přidávání stříbrných medailí, kdy se oblékli do dresů s jeho jmenovkou. 

„Paľko se na nás seshora dívá. Věřím, že je spokojený,"  řekl v dojemné chvíli po zisku stříbrného kovu kapitán Zdeno Chára.

"Stále nám strašně chybí, chtěli jsme odehrát šampionát co nejlépe, aby na nás byl hrdý," dodal slovenský obr.

Že svěřenci trenéra Vůjtka na Demitru opravdu nezapomněli, dokazuje i snímek dalšího slovenského hokejisty Tomáše Kopeckého, který přinesl ukázat stříbrnou placku přímo k hrobu svého kamaráda.

Radost svým bývalým spoluhráčům Janu Markovi, Josefu Vašíčkovi  a Karlu Rachůnkovi, kteří jako Pavol Demitra zahynuli s týmem Jarovlavle, udělali i čeští hokejisté, kteří si z Finska přivezli bronzové medaile.

Alexander Sjomin překonává slovenského brankáře Jána Laca
Alexander Sjomin překonává slovenského brankáře Jána Laca


 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud