Češi nám pokazili vzpomínku na Demitru (†36), zlobí se Slováci | iSport.cz
22. dubna 2012 • 13:50

Češi nám pokazili vzpomínku na Demitru (†36), zlobí se Slováci

Autor: bko
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokazili jste nám vzpomínku na Demitru! zlobí se hokejová veřejnost na Slovensku. Právě tragicky zesnulé legendě byl věnován páteční zápas Euro Hockey Challange v Bratislavě, jenže domácí výběr si nemohl vzít speciální památeční dresy s Demitrovou podobiznou. Proč? Češi si zapomněli vzít červené dresy! Slováci tak museli hrát v obyčejné modré sadě. Navíc Češi vyhráli 3:2 v samostatných nájezdech a mladík Holík zranil Milana Jurčinu, který tak přijde o světový šampionát, připomíná Nový čas.Ještě před začátkem zápasu byl Pavol Demitra, který zahynul spolu s týmem Jaroslavle při zářijové letecké havárii, uveden do Síně slávy slovenského hokeje, ceremoniálu se zúčastnila i jeho manželka Mária.

Už na rozbruslení obou týmů ovšem něco nesedělo - Češi i Slováci totiž na led vyjeli v bílém. Pak vyšlo najevo, že výběr Aloise Hadamczika si zapomněl přibalit domluvenou červenou sadu dresů. Slováci se tak museli převléknout.

"Všiml jsem si, že jsme všichni v bílém, proto jsme se museli po rozcvičce převléknout do běžných modrých dresů," cituje server cas.sk Andreje Sekeru.

"Je to velká škoda, protože ty na počest Pala Demitry byly moc pěkné a celá vzpomínka na něho mohla vyznít ještě líp," posteskl si hráč Buffala Sabres.

"Češi přijeli jen s bílou sadou dresů, i když původní dohoda byla, že budou hrát v červených," uvedl marketingový ředitel slovenského svazu Rastislav Antala.

Vedení české výpravy už v pátek po zápase přiznalo chybu a omluvilo se. "Chyba se stala jednoznačně na naší straně. Chceme se omluvit slovenským hokejovým fanouškům i rodině Pavla Demitry," prohlásil mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Ve speciální dresech na počest bývalého kapitána tak Slováci odehrají jeden ze zápasů Škoda Cupu, který se bude konat příští týden v Bratislavě.

Tragicky zesnulý bývalý kapitán slovenského týmu Pavol Demitra byl před utkáním s Českem symbolicky uveden do slovenské hokejové síně slávy
Tragicky zesnulý bývalý kapitán slovenského týmu Pavol Demitra byl před utkáním s Českem symbolicky uveden do slovenské hokejové síně slávy

Vstoupit do diskuse
5

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud