Středa 12. srpen 2020
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Polojasno 29°C

Britský premiér zažil trapas. Spletl si tým, kterému fandí celý život!

Autor: ČTK, iSport.cz

Britský premiér David Cameron pokračuje ve svých nešťastných předvolebních přešlapech. Dnes si vstřelil pomyslný vlastní gól, když v jednom proslovu o identitě zjevně zapomněl, kterému fotbalovému klubu celoživotně fandí. Místo Aston Villy uvedl jejího prvoligového rivala z východního Londýna West Ham United, informovala agentura Reuters.

Cameron se v poslední době vysloužil posměch už několikrát. Část veřejnosti jen utvrdil v přesvědčení, že je mu vzdálený svět obyčejných lidí, když jedl párek v rohlíku příborem. Sociální sítě obletěla také fotografie, na níž Cameron předčítá školním dětem, zatímco holčička jménem Lucy dala nepokrytě najevo míru svého zaujetí tím, že si položila hlavu na lavici.

Politik, který pochází z bohaté rodiny a vystudoval elitní školu v Etonu, se dnes dopustil obzvlášť závažného přeřeknutí, když jako svůj oblíbený fotbalový klub jmenoval West Ham United. Vzápětí se sice opravil a ujistil, že je ve skutečnosti fanouškem Aston Villy, ale pro Angličany posedlé fotbalem jde o těžko pochopitelné zaváhání.

"Nechápu, co se mi to přihodilo," řekl Cameron po incidentu a připustil, že měl úplné "okno". Cameronův strýc přitom byl předsedou Aston Villy, připomíná Reuters.

"David Cameron zapomněl, kterému fotbalovému klubu fandí. Minulý týden to byla Aston Villa, tento týden West Ham. Příště bude Burnley," dobíral si na Twitteru šéfa vlády bývalý kapitán anglického národního týmu Gary Lineker.

Parlamentní volby se v Británii uskuteční už 7. května a podle volebních průzkumů budou velmi těsným soubojem obou hlavních stran, tedy Cameronových konzervativců a labouristů.

Témata:  sportfotbalblesksportCameron