Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Fotbalista Sparty a nároďáku Mareček: Dcera (2) musela na dvě operace srdce!

Autor: vba

Větší muka ještě v životě nezažil. Fotbalový reprezentant a záložník Sparty Lukáš Mareček (26) se bál o holý život takřka dvouleté dcery Julinky! Musela na dvě operace srdce a vyděšení rodiče trnuli hrůzou.

Druhé narozeniny má malá Julie až za měsíc, přesto dostala dárek – velkou klouzačku – už o víkendu. „Táák šťastná!“ liboval si Mareček s partnerkou Evou. To však netušili, co se stane potom.

Srdíčko drobné Julinky se v úterý nečekaně »porouchalo« a táta s mámou s ní museli narychlo do pražského Motola! „Dnes jsme si sáhli na úplné dno a zestárla jsem o 10 roků. V životě jsem neměla větší strach, a pokud začnu šedivět, nebudu se ničemu divit,“ vypráví zdrcená maminka Eva.

Lékaři specializovaného dětského kardiocentra ale odvedli prvotřídní práci a život usměvavé holčičce zachránili! „Juli má po druhé operaci srdíčka. Vše se podařilo opravit a bude v naprostém pořádku. Čeká nás hodně nepříjemností, ale když jsme zvládli toto, tak už všechno,“ oddychli si Evča s Lukášem.

Rodinka Marčekovic na Vánoce.
Rodinka Marčekovic na Vánoce.

Sám Mareček, jenž už třikrát nastoupil v českém nároďáku, ukázal, že je profík každým coulem. Byť prožil jedny z nejtěžších chvil v životě, svými strastmi nikoho »v práci« na Letné nechtěl zatěžovat! „Lukáš s týmem normálně absolvoval trénink,“ potvrdil Blesku mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Zdrcená maminka: Bude ze mě alkoholička...

Marečkova přítelkyně Eva přiznala, že z ní den hrůzy vysál veškerou energii. Kromě šedivých vlasů to tak zřejmě odnesou i její játra… „Kapitán asi padne, jinak bych dnešek nepřežila,“ ušklíbla se nad lahví karibského rumu. „Život někomu dokáže pořádně naložit. Mě bude plastika, každý měsíc barvení vlasů a protialkoholní léčba stát velký prachy,“ řekla v nadsázce Eva. „Ale zdraví je ze všeho nejvíc!“ uvědomuje si.