31. května 2016 • 18:28

Vrba uzavřel tým pro EURO. Schick a Mareček zůstali mimo

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Překvapení se nekoná. Trenér Pavel Vrba oznámil třiadvacítku hráčů, s nimiž vyrazí do Francie na EURO 2016. Jak dopředu avizoval, role náhradníků zůstala útočníku Patriku Schickovi a záložníku Lukáši Marečkovi. Konečnou soupisku musí národní tým nahlásit na UEFA do úterní půlnoci, trenér Pavel Vrba ji oznámil krátce po půl sedmé. Krátce po posledním tréninku v rakouském Kranzachu, kterého se již zúčastnil také konzultant Karel Brückner.Vrba už před odjezdem do Rakouska avizoval, že Schick a Mareček jedou na soustředění jako náhradníci, i když upozornil, že jeho rozhodnutí nemusí být konečné. Dvacetiletý Schick byl jediným úplným nováčkem v nominaci, šestadvacetiletý Mareček odehrál za reprezentaci jen dva březnové přípravné duely.

Vrba vyškrtl Schicka a Marečka: Budeme tým schopný překvapit

"Ti hráči věděli, že jedou na soustředění a budou doplnění do třiadvacítky jen, když se něco stane. Chtěl jsem je vidět v akci, musím říct, že mě oba příjemně překvapili, o to bylo pro mě složitější, abych jim to řekl,“ komentoval Vrba svoje rozhodnutí.

Šanci na nominaci oba stále mají v případě komplikací během šampionátu. "Pokud se cokoliv stane, jeden z nich bude denominovaný. Týká se to jen jich,“ uvedl reprezentační kouč.

Do Francie tak s sebou Vrba bere tři brankáře (Čech, Vaclík, Koubek), osm obránců (Kadeřábek, Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Suchý, Hubník, Limberský, Pudil), devět záložníků (Darida, Plašil, Pavelka, Dočkal, Skalák, Rosický, Kolář, Krejčí, Šural) a tři útočníky (Necid, Lafata, Škoda). Deset z nich bude na EURO startovat poprvé v kariéře.

Zítra čeká reprezentaci druhé utkání v rámci rakouského soustředění, v Innsbrucku nastoupí od 18 hodin proti Rusku. Po zápase se mužstvo letecky přesune do Prahy. V neděli podstoupí generálku v pražském Edenu proti Jižní Koreji. Do Francie se výprava přesouvá 8. června.

 Konečná nominace české reprezentace  na EURO 2016

Brankáři: Petr Čech (Arsenal), Tomáš Vaclík (Basilej), Tomáš Koubek (Sparta)

Obránci: Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy), Tomáš Sivok (Bursaspor), Michal Kadlec (Fenerbahce), Roman Hubník (Viktoria Plzeň), David Limberský (Viktoria Plzeň), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday), Marek Suchý (Basilej)

Záložníci: Vladimír Darida (Hertha Berlín), Jaroslav Plašil (Bordeaux), David Pavelka (Kasimpasa), Jiří Skalák (Brighton), Ladislav Krejčí (Sparta), Bořek Dočkal (Sparta) Josef Šural (Sparta), Tomáš Rosický (Arsenal), Daniel Kolář (Viktoria Plzeň)

Útočníci: Tomáš Necid (Bursaspor), David Lafata (Sparta), Milan Škoda (Slavia)

ONLINE z nominací všech týmů na EURO 2016 ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze