Úterý 11. srpen 2020
Svátek slaví Zuzana, zítra Klára
Polojasno, bouřka 30°C

Ostrá řežba v centru Bratislavy! Rvali se fanoušci klubů, které tam nehrály

Autor: ČTK

V centru Bratislavy se ve středu večer popraly dvě skupiny fotbalových fanoušků, kteří při potyčce zdemolovali vybavení několika restaurací. Policie při bitce zadržela 80 lidí, informovala slovenská média.

Podle zpravodajského webu SME.sk se na pěší zóně bratislavského Starého Města při předem domluveném střetu pobili radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského Levski Sofia. První z nich má dnes nastoupit do pohárového utkání v Dunajské Stredě, druhý v Ružomberku.

"Na místě se strhla bitka, létaly sklenice, potom zazněly tři velké petardy," řekla SME obsluha klubu Refresh, v jehož blízkosti ve Venturské ulici se potyčka odehrála. Podle svědků citovaných dalšími médii po sobě mladí muži házeli židle ze zahrádek několika restaurací a po přibližně čtvrthodinové bitce zůstala na ulici hromada střepů a trosek nábytku.

Podle policejní mluvčí bylo při zásahu pořádkových sil po deváté hodině večerní zadrženo 80 lidí. Zda budou kvůli výtržnostem obviněni, by mělo být jasné v průběhu dneška.

Bratislava se na krátkou chvíli změnila na bojovou zónu
Bratislava se na krátkou chvíli změnila na bojovou zónu