Senegal zdolal Benin a je v semifinále mistrovství Afriky. Dál jde i Nigérie

0
Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita?
Další řádění Pastrňáka! Gólmanovi nedal šanci, navíc asistoval

Fotbalisté Senegalu se po 13 letech probojovali do semifinále afrického mistrovství. Ve čtvrtfinále zvítězili 1:0 nad Beninem, který při čtvrté účasti na šampionátu poprvé prošel do vyřazovací části a pak na penalty vyřadil favorizované Maroko. Dalšími semifinalisty jsou hráči Nigérie, kteří zdolali Jihoafrickou republiku 2:1.

Jediný gól utkání Senegalu s Beninem padl v 70. minutě, kdy Sadio Mané prostrčil míč nabíhajícímu Idrissovi Gueyemu a ten překonal brankáře. Outsider dohrál v oslabení, v 83. minutě dostal červenou kartu Olivier Verdon za sražení unikajícího soupeře před vápnem.

Senegal, v žebříčku FIFA nejvýše postavený africký tým, bude hrát o finále s vítězem čtvrtečního duelu Madagaskar - Tunisko. Nigérie, která postoupila díky brance Williama Troosta-Ekonga z 89. minuty, si počká na vítěze utkání mezi Pobřežím slonoviny a Alžírskem.

Mistrovství Afriky ve fotbale v Egyptě - čtvrtfinále:

Senegal - Benin 1:0 (0:0)
Branka: 70. Gueye. ČK: 83. Verdon (Benin).

Nigérie - JAR 2:1 (1:0)
Branky: 27. Chukwueze, 89. Troost-Ekong - 71. Zungu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.