Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Věrnost až za hrob. Zesnulý fanoušek odkázal Bohemians SEDM milionů

Autor: vmn

Láska k fotbalovému klubu může trvat celý život, ve výjimečných případech i po něm. Fanoušek Bohemians Jan Houdek naplnil pokřik „vždycky jsme s vámi“ a udělal z klubu svého srdce svého jediného dědice, „klokanům“ odkázal byt i hotovost, celkem jde přibližně o sedm milionů korun.

„Silný příběh věrnosti, lásky a oddanosti ke klubu. Děkujeme vám, pane Houdku,“ napsal na Facebook ředitel Bohemians Darek Jakubowicz. „Když jsem se to dozvěděl, dojalo mě to. Jsem rád, že takové fanoušky máme ve svých řadách,“ dodal na tiskové konferenci před startem jarní části FORTUNA:LIGY.

Jan Houdek bojoval s těžkou nemocí, svůj zápas na konci roku 2018 krátce po svých sedmdesátinách prohrál. Ve své poslední vůli vše odkázal Bohemians. V Ďolíčku o jeho úmyslu dopředu nevěděli, vše se dozvěděli teprve nedávno v oznámení v datové schránce.

„Chtěl bych ho poznat, poděkovat mu, bohužel osud tomu nechtěl a nedovolil nám to. To nejmenší, co pro něj teď můžeme udělat, je postarat se o jeho poslední cestu a důstojné rozloučení. Je to neuvěřitelný příběh," prohlásil Jakubowicz.

Jaké bude využití prostředků? „To jsme ještě neřešili, dědictví se dá zapojit jen navýšením základního kapitálu, navýší se hodnota společnosti," upřesnil Jakubowicz.

Podobný příklad nemá v českých podmínkách obdoby. „V Anglii fanoušek odkázal 100 liber hráčům, aby si dali na jeho počest pivo, což se pak uskutečnilo. Ani v bankách se nesetkali s tím, že by někdo něco odkázal společnosti," zdůraznil funkcionář Bohemians.

Hlavní část dědictví tvoří pražský byt, ve kterém Jan Houdek žil, přidal ale i hotovost. Do Ďolíčku chodil i těch nejhorších časech, v pozůstalosti totiž nechybí ani vstupenka na první zápas po znovuzrození klubu v srpnu 2005.

Tehdy se „klokani“ po klinické smrti teprve začali škrábat zpět mezi elitu, ve třetí lize prohráli s béčkem Slavie a Jan Houdek na vyprodaném stadionu nechyběl. Poslední nalezená vstupenka je ze září 2018.

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE