Úterý 4. srpen 2020
Svátek slaví Dominik, zítra Kristián
Zataženo, déšť 19°C

Hasiči v akci: Při oslavách obhajoby titulu Slavie hořel stadion!

Autor: ris, ČTK

Že by si fanoušci Slavie oslavami s pyrotechnikou podpálili vlastní stadion? Nakonec ne. V Edenu ale ve středu večer po derby se Spartou došlo k neočekávanému rozruchu, když se kvůli závadě elektroinstalace světla vznítila část střechy.

Že nešlo o bezvýznamnou kulturní vložku, dokumentuje fakt, že se do Edenu fofrem vydali hasiči. „Od světlice se vznítila střecha v novinářské části stadionu,“ oznámili po utkání na Twitteru. „Požár se podařilo rychle uhasit, na místo dojíždí jedna jednotka, aby zkontrolovala místo požáru.“

Informace pak upřesnili až ve čtvrtek ráno. „Příčinou menšího požáru podhledu tribuny byla technická závada elektroinstalace světla. Na místě to zjistil hasičský vyšetřovatel,“ napsali na twitterovém účtu.

Část dřevěné střechy začala hořet krátce poté, co červenobílí na pódiu ve tvaru červené pěticípé slávistické hvězdy převzali pohár pro šampiona. A u toho nemohli chybět nejvěrnější příznivci, ačkoliv je hlasatel několikrát vyzýval, aby zůstali na svých místech.   

Samotní hráči slavili s mistrovskými tričky s nápisem »Hotovo, dvacet!«, která oblékli už bezprostředně po obhajobě titulu v druhém kole nadstavby proti Plzni (1:0). Slávisté si v součtu s československou ligou připsali jubilejní 20. primát.

Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze

Na stadionu v Edenu hořelo kvůli světlici
Na stadionu v Edenu hořelo kvůli světlici