Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Partnerka zesnulého hokejisty Buchtely (†20) pláče se synem (7): Byl jsi nejlepší táta

Autor: ris

Nejsou to ani tři měsíce, co se perspektivní hokejový obránce Ondřej Buchtela (†20) dozvěděl tu nemilosrdnou diagnózu. „Je mi to moc líto, ale máte nádor na srdci,“ oznámil mu lékař. Z černé noviny se mu udělalo ještě hůř, rozplakal se, sesypal! Největší oporu měl v milované Aničce, která jej držela za ruku, když před pár hodinami umíral. Ženě, co na jeho tváři vykouzlila úsměv i v nejhorších chvilkách jeho nenaplněného života! Jen těžko se bude s jeho odchodem smiřovat. Ondřej byl totiž skvělým tátou jejího malého synka. 

Na krutou nemoc, kterou kmenový hráč Liberce trpěl, neexistuje lék. „Je to ten typ, kdy nestačí něco vyříznout, opravit, vyměnit a zašít,“ posteskl si Buchtela v otevřeném rozhovoru pro iSport před pár týdny. Jeho největší medicínou tak byla partnerka Anička. V bezvýchodné situaci sice neléčila Ondrovy orgány, na jeho psychiku však měla blahodárný vliv.

„Jsem pořád zadýchaný, kašlu,“ popisoval těžký život chlap, jemuž jindy fyzická zátěž nedělala sebemenší problém. Najednou se bez pomoci ostatních neobešel. „Všechno za mě dělá přítelkyně, od jídla až po… po to aby mě opravdu dovezla na záchod. Je statečná, jak to se mnou zvládá,“ chválil tmavovlásku.

Zdrcená Anička sdílela srdcervoucí foto. U vzpomínkového místa klečí v objetí se svým synkem
Zdrcená Anička sdílela srdcervoucí foto. U vzpomínkového místa klečí v objetí se svým synkem

Sympatická dvojka se dala dohromady před bezmála čtyřmi roky. Ondra byl do Aničky celý blázen. Jezdili na výlety, psali si roztomilé vzkazky na sociálních sítích. Oba se s nepřízní osudu pustili do války. „Život mi nadělil tu nejsilnější osobu. Bojujeme,“ popisovala odhodlaně.

Jenže... Ač si to nepřipouštěli, tenhle životní zápas vyhrát nemohli. A nevyhráli. „Navždy v našich srdcích. Miluji tě,“ vzkázala svému hrdinovi do nebe smutná Anička. A všem, kteří Buchtelovi do poslední chvíle dodávali kuráž a podporu poděkovala. „Nebojte se o něj, povstane na věčnosti.“

Po Ondrovi pláče také Aniččin malý syn, kterého mladý hokejista bral jako vlastního. „Jsi nejlepší táta, partner, kamarád, přítel! Navždy!?“ napsala Anička pod srdceryvnou fotku, kterou zveřejnila pár hodin po jeho smrti. Na kolenou a se synkem v objetí klečí u vzpomínkového místa, kde pod jeho dresem a fotkou hoří svíčky a leží květiny.