24. července 2020 • 13:09

Smutná zpráva! Hokejista Buchtela (†20) podlehl rakovině srdce

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým hokejem otřásla smutná zpráva, mladý hokejista Ondřej Buchtela (†20) podlehl rakovině srdce. V boji s nemocí ho podpořily i sportovní legendy jako Petr Čech či Dominik Hašek, neexistuje ovšem účinná léčba. „Nebojte se o něj, povstane na věčnosti,“ napsala na Buchtelově instagramovém účtu jeho přítelkyně Anička a pod fotku tetování „Zemři a povstaň“ hned padaly desítky vyjádření soustrasti.„Navždy v našich srdcích. Miluju Tě,“ zněl poslední vzkaz přítelkyně Anny, ke kterému na Instagramu připojila fotku a krátké video držících se rukou.

„Život je občas nesmírně krutý,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Vážné onemocnění, které u Ondřeje propuklo, vyvolalo obrovskou vlnu hokejové solidarity a z ohlasů, které jsme obdrželi, vím, že všichni na něj budeme vzpomínat jen v nejlepším. Jménem Českého hokeje chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině, nejbližším i kamarádům.“

Ondřej Buchtela (†20) zemřel. Na jeho smrt reagují osobnosti i kluby - čtěte zde »

Lékaři oznámili talentovanému hokejistovi šokující zprávu 14. května. „Byl to nejhorší den v mém životě. Pořádnou léčbu nemám, nikdo neví, co s tím. Sdělili mi, že je to na mně, že se můžu sám rozhodnout, jak a jestli chci pokračovat,“ popsal Ondřej Buchtela v emotivním rozhovoru pro iSport.cz, jak se dozvěděl, že ho čeká neuvěřitelně těžký boj.

Ten i přes podporu stovek obyčejných lidí i sportovních osobností nakonec nedostal šanci vítězně zvládnout...

V pátek po poledni se na Instagramu objevila smutná zpráva o odchodu Ondřeje Buchtely...
V pátek po poledni se na Instagramu objevila smutná zpráva o odchodu Ondřeje Buchtely...

Buchtelovi lékaři diagnostikovali sarkom na srdečním svalu, který zasáhl i obě plíce. „Nebudu lhát, nejdřív jsem se z toho sesypal. Začal jsem okamžitě brečet, taková byla první reakce. Nebyla to ani lítost, že bych se ptal proč já nebo něco podobného. Byl to spíš strach a vyděšení. Že bych ale něco balil, to ani na chvíli. Byl to spíš jenom strach z toho, že nevím, co bude,“ popisoval otevřeně.

Poslední týdny strávil v domácí péči, protože lékaři mu nemohli nabídnout žádnou léčbu. Byl odkázaný na kyslík a invalidní vozík a pomoc blízkých.

Na transparentním účtu na Buchtelovu léčbu se sešlo zhruba 3,5 milionů korun, přispěli Jakub Voráček, David Krejčí a spousta dalších hokejistů, Petr Čech na iSport.cz vydražil své rukavice, dražbu vyrážečky spustil i Dominik Hašek.

Talentovaný obránce Buchtela prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, z rodného Ústí nad Labem se v roce 2013 přesunul do Chomutova, kde v dresu Pirátů naskočil i do extraligy. V nejvyšší soutěži nasbíral od sezony 2016/2017 za tři roky 27 startů a připsal si gól a nahrávku.

Vloni přestoupil do Liberce, zatím ale působil na „farmě“ v Benátkách nad Jizerou, za něž v poslední sezoně nasbíral 25 bodů v 57 utkáních.

Vstoupit do diskuse
3


Články odjinud


Články odjinud