Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Slzy, dojetí a vzpomínky na legendu Vengloše (†84): Důstojné sbohem pandemii navzdory!

Autor: ris

Byl legendou, největší personou slovenského fotbalu. Tak není divu, že si poslední rozloučení s koučem Jozefem Venglošem (†84) nenechalo ujít mnoho tamních osobností. Do smutečního sálu, kde ležela hnědá rakev obklopena monstrózními věnci, se však dostala jen nejbližší rodina v čele s vdovou Evou a syny Jozefem a Jurajem.

Vengloš skonal po vleklých zdravotních problémech v úterý 26. ledna. O šest dní později zarmoucená rodina vystrojila pohřeb. A v bratislavském krematoriu se to jen hemžilo známými jmény.

Aby ne. Charismatický kouč dotáhl Československo k senzačnímu titulu mistrů Evropy 1976. Byl vůbec prvním cizincem v anglické nejvyšší soutěži, kde vedl slavnou Aston Villu. A usedl na lavičku velkoklubů jako Sporting Lisabon, Fenerbachce Istanbul či Celtic Glasgow.

Ti, co se nedostali do smutečního sálu, sledovali dojemný obřad prostřednictvím televizních obrazovek venku. Mezi přítomnými nechyběli Vladimír Weiss starší s manželkou, prezident tamního fotbalového svazu Ján Kováčik, Ladislav Hudec, Dušan Tittel a další…

V Bratislavě proběhlo poslední rozloučení s legendou tamní kopané Jozefem Venglošem, trenérem mistrů Evropy 1976
V Bratislavě proběhlo poslední rozloučení s legendou tamní kopané Jozefem Venglošem, trenérem mistrů Evropy 1976