Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Smrt legendárního Lopraise (†72): Rodina uspíšila poslední rozloučení!

Autor: ris

Pro české závodník byla letošní Dakar Rallye tou nejsmutnější v historii. Ve čtvrtek 30. prosince, pouhé dva dny před jejím startem, totiž na komplikace spojené s covidem zemřel Karel Loprais (†72). Nikdo jiný v Česku neudělal pro nejtěžší etapový závod světa víc. Pohřeb proběhne v sobotu ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Přezdívalo se mu Monsieur Dakar. Vždyť slavnou rallye za volantem milované Tatry vyhrál hned šestkrát. Poprvé už v roce 1988. Tehdy v Československu ještě vládl komunistický režim. Není divu, že se na jeho pohřeb chystají zástupy fanoušků.

Ti budou mít možnost položit květiny a podepsat kondolenční knihu ve smuteční síni v době od 8.30 do 10.30 hodin. Následně od 11 hodin proběhne obřad určený výhradně pro rodinu. Veřejnost ho bude moci sledovat živě prostřednictvím velkoplošných obrazovek na frenštátském hřbitově.

Ještě v sobotu odpoledne, o den dříve než bylo původně v plánu, proběhne i neformální rozlučka. „Dámy a pánové, milí přátelé a kamarádi, všichni, kdo máte Káju rádi a chcete na něj společně zavzpomínat, chtěli bychom vás tímto informovat o změně termínu konání akce POZDRAV DO NEBE PRO KARLA LOPRAISE, která se přesouvá z původně avizované neděle 23. 1. 2022 na sobotu 22. 1. 2022 od 13 do 15 hodin,“ napsal na sociální sítě Lopraisův nástupce a synovec Aleš.

Dát slavnému jezdci poslední sbohem dorazí stovky příznivců ze všech koutů republiky. Aby se předešlo komplikacím, budou pro ně v den pohřbu vyznačeny nedaleko hřbitova parkovací plochy. „Veřejnost může k parkování zdarma v tento den využít také škvárovou plochu v centru města naproti prodejně Albert na ul. Rožnovská. Docházková vzdálenost k městskému hřbitovu je přibližně 25 minut,“ stojí v prohlášení Loprais Teamu.

Pohřeb Karla Lopraise se uskuteční v sobotu 22. ledna
Pohřeb Karla Lopraise se uskuteční v sobotu 22. ledna

Medailonek Karel Loprais: Zemřel Monsieur Dakar
Video se připravuje ...