Proč nehraje tenisová hvězda Rybakinová: Na dně kvůli kouči
Její záře v poslední době uvadá. Tenisová hvězda Elena Rybakinova je od Wimbledonu v ústraní. Oficiálně má zdravotní potíže. Teď však vyšlo, že trpí obrovskými psychickými problémy. Na vině je trenér, kterého po US Open vyhodila.
Měla tvořit velkou trojku s Igou Swiatekovou a Arynou Sabalenkovou. Z tria je ale duo. Rybakinová odpadla. Je psychicky na dně. Hvězdnou Kazašku vystavil obrovskému psychickému stresu její bývalý kouč Stefano Vukov. Chorvata už odstřelila. Sama se nyní schovává a z plánů škrtá jeden turnaj za druhým.
„Mnoho lidí nechápe důvod jejích zdravotních problémů. Vyjadřují se k tomu, že má problémy se zády, to je oficiální důvod, měla i žaludeční problémy. Právě teď je Elena ale pod velkým stresem v chaotickém stavu. Je to psychosomatické a nemůže hrát,“ přišla s tvrzením ruská novinářka Sofya Tartakovová. Všechny potíže, kterým Rybakinová čelí, prý pochází z obrovského tlaku ze strany Vukova.
Konec spolupráce nastal po osmi letech. Kazaška z ní vytěžila předloňský triumf ve Wimbledonu. Teď ale nastal konec. Impuls přišel s pomocí rodičů od hráčky samotné kvůli nevhodnému přístupu trenéra. „Byl tam tlak, sprosté nadávky a urážky od Vukova,“ přibližovala Tartakovová. Vztah byl tak vyostřen, že v případě Chorvata údajně došlo k suspendaci na okruhu, což on sám popírá.