VIP Sport

16. srpna 2013 • 04:20

Ochrnutý motorkář si našel nového koníčka: Šembera řádí na vodě

Autor: pv

VIDEO | Baví se životem a na sport nezanevřel. Ochrnutý motorkář Lukáš Šembera (20) propadl nové vášni. Na Brněnské přehradě řádí na surfu s motorem.Už to budou čtyři roky od nešťastné nehody, kdy při pádu z minimotorky Lukáš ochrnul od pasu dolů. I přes svůj handicap ale žije na plno. Ničeho se nebojí a do všeho jde po hlavě. 

Rychle se učí

Často závodí na čtyřkolce a nově dovádí i na jetsurfu (prkno s motorem). „Moc mě to chytlo. Je to skvělý, že můžu závodit na vodě,“ rozplýval se Šembera. Při závodě Světového poháru v Brně skončil dokonce osmý z 37 závodníků.

Miluje rychlost

„Je to o adrenalinu, rychlosti. Teprve se na tom rozkoukávám. Není to jednoduchý,“ usmíval se Lukáš. Prkno uhání po vodě někdy až 50 km/h a bývalý jezdec MS motocyklů schytal několik nepříjemných ran do hrudi při dopadu na hladinu Brněnské přehrady. Přesto ho tenhle nový sport nadchl.

„Škoda, že v Česku se to jede jen jednou v roce. Teď je další závod v Dubaji, ale na tohle opravdu nemám peníze,“ pokrčil rameny Šembera.

Lukáš Šembera je od své nehody upoutaný na invalidní vozík
Lukáš Šembera je od své nehody upoutaný na invalidní vozík

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud