VIP Sport

26. listopadu 2015 • 16:16

Olympijské prokletí! Zemřelo již 16 sportovců z her v Londýně 2012

Autor:
 • Šestnáct sportovců zemřelo od olympijských her v Londýně v roce 2012 Šestnáct sportovců zemřelo od olympijských her v Londýně v roce 2012FOTO:

  Těžko se tomu číslu věří. Přesto je krutou skutečností, že už šestnáct olympioniků, kteří bojovali na poslední letních olympijských hrách v Londýně 2012, se na další akci pod pěti kruhy nikdy nepodívá. Svého soupeře v podobě těžké nemoci, nehody či útoku zákeřného vraha, už zdolat nedokázali. Podívejte se na příběhy sportovců, kteří v mladém věku tragicky zemřeli.

 • JULIA BALYKINOVÁ (1984 - 2015)

  Rukou svého bývalého přítele zemřela běloruská atletka a účastnice štafetového závodu na 4x100 metrů z Londýna Julia Balykinová. Sympatická běžkyně byla nezvěstná od 28. října, její tělo našli v listopadu letošního roku.

  Život atletky Julie Balykinové skončil tragicky

 • LAURENT VIDAL (1984 - 2015)

  Pátý muž z triatlonového závodu z londýnských her zemřel 10. listopadu v noci ve spánku na infarkt. Bylo mu teprve jednatřicet let. Triatlonu už se rok a půl nevěnoval, skončil poté, co ho loni v dubnu během tréninku v bazénu postihla srdeční zástava a byl několik měsíců v umělém spánku.

  Život triatlonisty Laurenta Vidala byl příliš krátký

 • TREVOR MOORE (1985 - 2015)

  Rodina ani fanoušci se nikdy nemohli tradičním způsobem rozloučit s americkým jachtařem Trevorem Moorem. Člen olympijské posádky Spojených států totiž zmizel v oceánu. Jeho loď se 25. června při pobřeží Floridy našla, tělo třicetiletého sportovce už ne.

  Život Trevora Moore skončil tragicky

 • DAUNDRE BARNABY (1990 - 2015)

  Třetí měsíc tohoto roku se stal tragickým i pro kanadského sprintera Daundreho Barnabyho. Účastník čtvrtky na zatím poslední letní olympiádě si šel zaplavat do Karibského moře u ostrova St. Kitts. To je také poslední známé místo, kde se prokazatelně nacházel. S největší pravděpodobností utonul, jeho tělo se nikdy nenašlo.

  Život Barnabyho skončil v hlubinách oceánu

 • ALEXIS VASTINE (1986 - 2015)

  Ve věku 29 let se přestal počítat čas pro francouzského boxera Alexise Vastineho. Držitel bronzové medaile z olympijských her z Pekingu zemřel spolu s dalšími lidmi v březnu, když s ním během natáčení televizní reality show spadla helikoptéra. 

  Alexis Vastine se olympiády v Riu už nedočkáAlexis Vastine se olympiády v Riu už nedočká

 • CAMILIE MUFFATOVÁ (1989 - 2015)

  Březnová tragédie vrtulníku si vyžádala kromě Vastineho život i Camilie Muffatové. Obrovská hvězda francouzského plavání získala na olympijských hrách v Londýně všechny tři cenné kovy. V závodě na 400 metrů byla zlatá, na poloviční trati stříbrná a ve štafetě na 4x200 metrů přidala chybějící bronz. Svoji sbírku už v Riu nerozšíří.

  Camilie Muffat zemřela při pádu vrtulníkuCamilie Muffat zemřela při pádu vrtulníku

 • ELENA BALTACHA (1983 - 2014)

  Tento příběh rozplakal snad celý sportovní svět. Britská tenistka ukrajinského původu Elena Baltacha dlouhé roky sváděla statečný boj s rakovinou, těžkému protivníkovi však odolat nedokázala. Účastnice olympijských her v Londýně v singlu i deblu zemřela 14. května loňského roku.

  Tenisový svět se loučil s Elenou Baltachaovou

 • BESIK KUDUCHOV (1986 - 2013)

  V Riu plánoval útok na zlato. Zcela logicky. V Pekingu získal zápasník ve volném stylu Besik Kuduchov bronz, o čtyři roky později v Londýně stříbro. V Brazílii by mu bylo teprve třicet let. Šanci už nedostane. Zemřel 29. prosince roku 2013 při automobilové nehodě. 

  Besik Kuduchov zemřel při automobilové nehodě

 • CHRISTIAN LOPEZ (1984 - 2013)

  Silák z Guatemaly zvedl nad hlavu téměř cokoliv. V hmotnostní kategorii nad 105 kilogramů v Londýně skončil na slušném patnáctém místě. Se zákeřným soupeřem v podobě zápalu plic si však nevěděli rady ani lékaři. Lopez zemřel v listopadu roku 2013.

  Christian Lopez podlehl zápalu plic

 • JAKKRIT PANICHPATIKUM (1973 - 2013)

  S pořádnou dávkou hořké ironie se dá říct, že Panichpatikum zemřel způsobem, který mu byl nejbližší. V Londýně totiž soutěžil ve střelbě ze vzduchové pistole na 10 a 50 metrů. V říjnu roku 2013 ho zastřelila jeho tchýně. Důvod? Údajně týral svoji manželku, tedy dceru vražedkyně.

  Panichpatikum zemřel po střelném zranění způsobeném jeho tchýní

 • ABDELRAHMAN EL-TRABILY (1989 - 2013)

  Je 24 let. Tolik bylo egyptskému zápasníkovi Abdelrahmanovi El-Trabilymu, když ho během politických nepokojů v srpnu v Egyptě zabila střela do hlavy. Na olympiádě v Londýně skončil ve druhém kole. Svůj výsledek už nikdy nevylepší.

  Abdelrahman El-Trabily (v červeném) zemřel během politických nepokojůAbdelrahman El-Trabily (v červeném) zemřel během politických nepokojů

 • JELENA IVAŠČENKOVÁ (1984 - 2013)

  Sport byl její život, přesto ani on ruské judistce Jeleně Ivaščenkové nepomohl porazit nástrahy deprese. V červnu předloňského roku ukončila svůj život ve věku pouhých 29 let skokem z okna.

  Jelena Ivašenková (vpravo) ukončila svůj život skokem z oknaJelena Ivašenková (vpravo) ukončila svůj život skokem z okna

 • BILLY WARD (1993 - 2013)

  Stejný osud, stejně tragický konec. Australský mladíček Billy Ward patřil k velkým boxerským talentům, ani on však neodolal direktu jménem "deprese". Svůj život ukončil podobně jako Ruska sebevraždou.

  Billy Ward (vpravo) trpěl depresemi, spáchal sebevražduBilly Ward (vpravo) trpěl depresemi, spáchal sebevraždu

 • ANDREW SIMPSON (1976 - 2013)

  Jedna z velkých postav jachtařského sportu zahynula ve věku 37 let. Brit Andrew Simpson se mohl doma kochat ze zlaté medaile z Pekingu a stříbrného kovu z Londýna. Další už nepřidá. V květnu roku 2013 zahynul při tréninku, když se na něj převrátila loď.

  Andrew Simpson (vpravo) při svém triumfu na olympiádě v PekinuAndrew Simpson (vpravo) při svém triumfu na olympiádě v Pekinu

 • KEITANI GRAHAM (1982 - 2012)

  Jen pár měsíců po skončení letních olympijských her v Londýně zemřel Keitani Graham. Silák z Mikronésie se o sebe uměl postarat. V hlavním městě Velké Británie se zúčastnil zápasnických soutěží v hmotnostní kategorii do 84 kilogramů. Nad jeho síly však infarkt, který Grahama dostal definitivně na lopatky 6. prosince roku 2012.

   

  Keitani Graham zemřel v prosinci roku 2012 na infarkt

 • BURRY STANDER (1976 - 2013)

  Jen o zhruba měsíc déle přežil Grahama Burry Stander. Závodník z Jihoafrické republiky bojoval v Londýně v závodě na horských kolech a vedl si výborně. Skončil pátý, na pomyslné stupně vítězů mu chyběl kousek. S medailovou vizí na olympijské hry v Riu se pustil do dalšího tvrdého tréninku, který se mu však paradoxně stal osudný, když ho srazil taxík.

  Burry Stander zahynul během tréninku

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze