VIP Sport

23. února 2016 • 05:00

Kouč Růžička truchlí nad smrtí manželky (†53): Dva roky temna!

Autor: mik
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je trojnásobným mistrem světa, vyhrál olympiádu. Milovanou Slavii dvakrát dovedl až na vrchol. Jenže poslední dva roky Vladimíru Růžičkovi (52) najednou tolik radosti nepřinášejí. Naopak. Jsou pro něj nejtěžší v životě. Blesk přibližuje tři události, které jej zasáhly nejvíce.Z hrdiny padouchem

Na reprezentační střídačce se dá končit různě, ale aby to bylo na základě úplatkářské kauzy, to zní jako největší noční můra. V případě Růžičky to bylo něco nepředstavitelného! O odchodu uznávaného kouče, který převzal od Miroslava Palaščáka částku půl milionu korun, bylo »rozhodnuto« prakticky ještě předtím, než vůbec světový šampionát v Praze (Češi skončili čtvrtí) začal. „Mrzí mě, že aféra hodila velice špatné světlo na mě i mé blízké,“ štvalo ho. Policie nakonec letos v lednu přehodnotila Růžičkův případ z braní úplatků na zpronevěru. V případě soudu a prohry mu hrozí trest od jednoho do pěti let za mřížemi.

Konec velké lásky

Ve Slavii působil přes dvacet let. Byl jejím hráčem, kapitánem, trenérem, generálním manažerem i spolumajitelem. V roli trenéra vyhrál dvakrát mistrovský titul (2003, 2008) a dokonce opakovaně odmítl lukrativní nabídky ovládnout některou ze střídaček v KHL. »Nesmrtelná« láska R+S však začala vyprchávat s příchodem nového majitele Richarda Benýška, se kterým se u sešívaných pomalu měnily pořádky… Tak, až pohár přetekl. „Víc to nešlo. Něco končí a něco začíná,“ prohlásil »Růža«, když 16. března 2014 odkoučoval svůj poslední mač. Následoval přesun k reprezentaci a poté do Chomutova. A »jeho« Slavia? „Nebudu ji ani nijak sledovat, nemám už v Edenu svůj kamrlík a ani mít nechci,“ uzavřel dlouholetý příběh.

Nejtěžší ztráta života

Nejtvrdší ránu, se kterou se žádná sportovní lapálie nedá vůbec srovnávat, však české hokejové legendě uštědřil osud nyní. V sobotu zemřela po těžké nemoci Vladimírova milovaná manželka Eva (†53), se kterou společně kráčel po životní cestě dlouhých 33 let. Společně vychovali děti Vladimíra (27) a Evu (33). Růžičkova největší opora tragicky podlehla agresivnímu typu rakoviny jen půl roku poté, co se prvně stala babičkou. „Bez Evy bych nikdy nebyl tam, kde jsem. Vždycky se starala o zázemí a o děti,“ věděl její manžel, jak Evin klid vždy vyvážil jeho bouřlivou povahu. Nyní se již bohužel bude muset s hokejovými i životními osudy rvát bez ní.

Šťastné chvilky zamilované dvojice: Vladimír Růžička s manželkou Evou
Šťastné chvilky zamilované dvojice: Vladimír Růžička s manželkou Evou

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud